11 najlepšie zarábajúcich šéfov technologických spoločností

ZDROJ | torange

Keď už sa správy len tak hemžia tým, aké úspechy jednotlivé firmy dosiahli v minulom roku a poslednom finančnom štvrťroku, prečo sa nepozrieť na výplaty jednotlivých CEO veľkých spoločností? Koľko tak asi zarába Tim Cook, alebo šéf Microsoftu, či generálna riaditeľka HP? Všetko sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

1. Satya Nadella

Satya Nadella Microsoft 01
ZDROJ | Microsoft

CEO Microsoftu asi všetci veľmi dobre poznáte, ale viete koľko zarába? Nie je to málo. Nadella si ročne prilepší o viac ako 84,3 miliónov USD. Popravde si ale svoje peniaze Nadella zaslúži, nemalou mierou sa pričinil na tom, aby bol Microsoft opätovne zaujímavým.

2. Lawrence J. Ellison

Larry Ellison Oracle 01
ZDROJ | Forbes

CEO spoločnosti Oracle, Lawrence J. Ellison, sa tiež nemusí sťažovať na svoj príjem. Ročne mu totiž pribudne pekná sumička 79,4 milióna USD. Ellison je spoluzakladateľom Oracle a ako CEO pracuje od počiatkov histórie spoločnosti.

3. Nick Woodman

Nick Woodman GoPro 01
ZDROJ | Business Insider

Meno, ktoré ste možno ani nepočuli, ale pritom ste určite počuli o produktoch spoločnosti GoPro. Woodman je pritom zakladateľom a CEO spoločnosti zameranej na akčné kamery, ktorá doslova zmenila trh s týmto druhom kamier. Jeho ročný príjem činí závratných 77,4 milióna USD.

4. Steve Mollenkopf

Steve Mollenkopf Qualcomm 01
ZDROJ | Qualcomm

Ktorý CEO môže zarábať 60,7 miliónov ročne? No predsa Mollenkopf, ktorý riadi spoločnosť Qualcomm. Jej procesory sú srdciami nejedného Android smartfónu, ktorý práve leží na vašom stole.

5. Jeffrey Weiner

Jeffrey Weiner LinkedIn 01
ZDROJ | LinkedIn

Ďalšie meno, ktoré vám asi veľa nehovorí, ak ho však spojíte so sociálnou sieťou LinkedIn, hneď budete mať jasnejšie. Weiner je od roku 2008 CEO tejto najväčšej sociálnej siete zameranej na pracovné príležitosti. Jeho ročný príjem činí 49,1 milióna USD.

6. Marissa Mayerová

Marissa Mayer Yahoo 01
ZDROJ | Business Insider

Marissa Mayerová v roku 2012 odišla od Google a prijala úlohu zmeniť smerovanie spoločnosti Yahoo. Postupne spoločnosť prechádza zmenami, ako je aj nový agresívny strategický plán. Mayerová aj vďaka svojim zmenám v Yahoo minulý rok dostala na svoj účet 42,1 miliónov USD.

7. Stephen Kaufer

Stephen Kaufer TripAdvisor 01
ZDROJ | Skift.com

Toto meno vám možno nič nehovorí, ale ak vám prezradíme, že Kaufer je CEO a President TripAdvisora, hneď budete vedieť, kam ho zaradiť. Ako zakladateľ a prezident spoločnosti ročne zarába 39 miliónov USD.

8. Randall Stephenson

Randall Stephenson AT_T 01
ZDROJ | Business Insider

Amerického operátora AT&T poznáte určite všetci. Na stoličke CEO už vyše osem rokov sedí Stephenson, ktorý si vďaka tomuto miestu a úspechom spoločnosti ročne prilepší o 23 milónov USD.

9. Meg Whitmanová

Meg Whitman HP 01
ZDROJ | TECHBOX

Whitmanová má za sebou pomerne bohatý pracovný život, počas svojej kariéry pracovala na rôznych vedúcich pozíciách u Walt Disney, DreamWorks, Procter & Gamble či Hasbro. Po tom, ako sa stala CEO Ebay, sa v roku 2011 presunula do technologického odvetvia a stala sa CEO HP. Ročne jej tak na účet pribudne 19,6 miliónov USD.

10. Virginia Romettyová

Virginia Rometty IBM 01
ZDROJ | IBM

Aj keď Romettyová svoju kariéru v IBM začala už v roku 1981, na kreslo CEO sa dostala až v roku 2012. Od tohto momentu si ročne prilepší o 19,3 milióna USD.

11. Tim Cook

Tim Cook Apple 01
ZDROJ | Apple

Čakali by ste CEO Apple na konci tohto rebríčku? Ani my nie, ale Tim Cook sa aj napriek tomu nemá zle. Minulý rok si totiž prilepšil o 10,2 milióna USD. Je to o viac ako jeden milión viac, ako zarobil v roku 2014.

Tak ako? Do ktorej spoločnosti sa idete prihlásiť a ašpirovať na pozíciu CEO?

Komentáre k článku