Poznáme smartfóny, ktoré dostanú Android 7.0 Nougat

ZDROJ | Google

Po konferencii, na ktorej Google predstavil svoj nový operačný systém Android 7.0 sa hneď strhla debata o tom, ktoré zariadenia dostanú aktualizáciu. Ak patríte medzi používateľov, ktorí si stále nie sú istí či ich smartfón aktualizáciu dostane, tento článok je pre vás.

Pozrite siNajnovší Android ponesie názov Nugát

Majitelia Nexusov 5x, 6, 6p, 9 a nových Pixelov si nad nugátom nemusia lámať hlavu. Google sa o nich postará medzi prvými. Čo však ostatné spoločnosti? Ako sa stavajú ku aktualizácii?

Alcatel

V tomto prípade by malo ísť o zariadenia Alcatel Idol 4S, Alcatel Idol 4 a Alcatel OneTouch Idol 3.

alcatel-idol-4s
ZDROJ | Alcatel

ASUS

ZenFone 3 Laser, ZenFone 3 Max, ZenFone 3, ZenFone 3 Deluxe, ZenFone 3 Ultra, ZenFone Zoom, ZenFone 2, ZenFone 2 Laser, ZenFone Selfie. Toto sú zariadenia, ktoré by nemali byť pri aktualizácii zabudnuté.

asus-zenfone-3-21

BlackBerry

Ak ste si mysleli, že BlackBerry nemá žiadne dotykové smartfóny, mýlite sa. BlackBerry Priv a BlackBerry DTEK50 nugát dostanú.

BlackBerry PRIV 15
ZDROJ | BlackBerry

HTC

Taiwanská spoločnosť HTC nemusí patriť medzi top výrobcov smartfónov na svete, no na aktualizáciach si dáva záležať. Potvrdzuje to aj fakt, že aktuálne vlajková loď, HTC 10 pomaly ale isto už nový operačný systém dostáva.

Okrem toho výrobca poteší aj majiteľov minuloročnej vlajkovej lode, HTC M9 i súrodenca iPhonu, One A9. Tie by mali aktualizáciu dostať do konca roka 2016.

htc-10-evo-01
ZDROJ | HTC

Huawei

Číňania prisľúbili aktualizáciu už siedmej verzie Androidu hneď niekoľkým zariadeniam. Medzi ne patrí Huawei P9, P9 Plus, P9 Lite, Mate 8, ale aj stredná trieda v podobne modelov nova a nova Plus. Z odvetvia Honor má ísť o Honor 5X, 5C, G8, V8, 7 a Honor 8.

Huawei P9 Lite 15

LG

LG môže ísť ostatným výrobcom príkladom. Iba 78 dní trvalo, kým spoločnosť aktualizovala kórejskú verziu LG G5. Postupne prišlo aj na USA. S istotou teda môžeme povedať, že aktualizácia sa dostane aj k nám, a to pravdepodobne už o pár týždňov. Ďalej by sa malo jednať o smartfóny LG V10, LG K10 i LG K7.

LG G5 17

Motorola a Lenovo

Nie až tak preslávená americká značka v našich končinách si tiež chystá aktualizáciu, a to pre zariadenia Moto Z, Moto Z Force, Moto G4, Moto G4 Play, Moto G4 Plus. Tiež sa diskutuje o Moto X Style Pure Edition, Moto X Force, Moto X Play, Moto G 2015, Moto E 2015. Lenovo Vibe X3 a ostatné smartfóny radu Vibe by nemali byť výnimkou.

Motorola Moto X Force 10

OnePlus

Od spoločnosti OnePlus, ktorá začala vyrábať smartfóny len prednedávnom možno dostanú vianočný darček majitelia OnePlus 1. Ten sa totiž objavil v testovaní GeekBench s najnovším Androidom. Okrem toho by sa nugátu mali tešiť aj OnePlus 2, OnePlus 3, 3T aj OnePlus X.

oneplus-3t-21
ZDROJ | OnePlus

Samsung

Tu sa prekvapenia nekoná. Výrobca už tradične aktualizuje svoje tohtoročné vlajkové lode s tými minuloročnými. Ostatné modely nemajú nič isté. Nového softvéru sa dočkáme na Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+, Note 5, Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge.

Nevieme kedy sa tak stane, no beta testovanie aktuálnych vlajkových lodí by mohlo znamenať, že nugátu sa dočkáme najneskôr začiatkom budúceho roka.

Samsung_Galaxy_S7_edge_lifestyle_foto2

Sony

Sony si myslí, že aktualizáciu by nemali dostať len tie najnovšie zariadenia, a preto sa rozhodla rozšíriť portfólio smartfónov, ktoré sedmičku dostanú. Malo by sa jednať o Xperia Z3+, Xperia Z4 Tablet, Xperia Z5, Xperia Z5 Premium, Xperia Z5 Compact, Xperia X, Xperia XA, Xperia XA Ultra. Pre Xperia XZ a X Performance už aktualizácia začína.

sony_xperia_xz_x_compact_21

Xiaomi

Doteraz známe informácie hovoria len o Xiaomi Mi5, Mi5s, Mi5s Plus, ale mali by sme sa dočkať aj Redmi Note 3, Mi4s a iných.

Xiaomi mi5.jpg
ZDROJ | xiaomidevice.com

ZTE

Ďalšia čínska spoločnosť by mala dodať nugát zariadeniam ZTE Axon, ZTE ZMax Pro, ZTE Axon Elite, ZTE Axon Pro, ZTE Axon Max, ZTE Axon, ZTE ZMax 2 a ZTE Blade V7. ZTE Axon 7 by mal nugát dostať údajne do konca decembra.

zte-axon-7-max-ico
ZDROJ | ZTE

ZdrojXiaomi,DigitalTrends,Techradar

Komentáre k článku