Hľadáme NAY TECHBOX INOVÁCIU roka 2019. Pomôžte a vyhrajte!

Deviaty ročník čoraz obľúbenejšej čitateľskej ankety NAY TECHBOX roka je spustený a tak je dobre poznať produkty, za ktoré môžete hlasovať. Za hlasovanie môžete mať nie len dobrý pocit, ale zároveň môžete vyhrať aj jednu zo špičkových cien od partnerov ankety. Stačí zahlasovať a koncom januára sa dozviete, či niektorá z piatich výhier je práve vaša.

Pozrite siHlasujte v NAY TECHBOX roka 2019 a vyhrajte ceny za 1 400 eur!

Vyhrať môžete inteligentné hodinky Apple Watch Series 5 40 mm od Tatra banky, smartfón Samsung Galaxy A40 od VÚB banky, Bluetooth reproduktor JBL Flip 5 od JBL, smartfón Xiaomi Redmi 8 32 GB s licenciou ESET Mobile Security od spoločností ESET a Xiaomi či notebook ASUS VivoBook 15 X543 od spoločnosti ASUS.

NAY TECHBOX INOVÁCIA

Aj v tomto ročníku sme vám hlasovanie zjednodušili tým, že v každej z ôsmich kategórií máte na výber 6 najlepších zástupcov. Je to určite jednoduchšie, ako by ste mali prezerať desiatky produktov. V redakcii nám totiž počas roka prejdú prakticky všetky top produkty cez ruky a vieme, čo v danom roku patrí k tomu najlepšiemu.

Výsledný výber ale nechávame už čisto na vás. Samozrejme, hlasovať môžete len v tých kategóriách, v ktorých sa vyznáte. Ak poznáte smartfóny, vyberiete z nominovaných ten, ktorý je podľa vás najlepší.

Poďme sa teraz pozrieť na nominované produkty v kategórii NAY TECHBOX INOVÁCIA pre rok 2019.

ASUS ROG Mothership

ASUS ROG Mothership je unikátny herný počítač, aký ste doteraz nevideli. V zatvorenom stave sa „tvári“ ako notebook, no stačí jedno stlačenie a displejová časť je plne samostatná. Dôležitý hardvér sa nachádza, podobne v hybridných notebookoch, v časti s displejom. V tele novinky je osadený najnovší procesor Intel Core i9-8950HK, ktorý je pretaktovaný na 4,3, resp. 4,8 GHz. Sekunduje mu 64 GB DDR4 RAM a (maximálne) tri 512 NVMe SSD disky. Novinkou je aj extrémne výkonná grafika 2080 Max-Q s 8 GB GDDR6 VRAM zo série NVIDIA RTX 20.

IPS displej má 17,3 palca, 4K UHD rozlíšenie a 144 Hz obnovovaciu frekvenciu s 3 ms odozvou. Nechýba podpora NVIDIA G-Sync. O konektivitu sa stará Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, niekoľko USB-C a USB 3.0 portov, HDMI a slot na SDXC kartu. Takýto kus železa aj niečo váži, celý notebook ASUS ROG Mothership má 4,7 kg.

DJI Mavic Mini

DJI Mavic Mini je ideálnou voľbou pre nadšencov, ktorí nechcú dať za dron tisíc eur. Novinka má 250 gramov, no na jedno nabitie zvládne lietať 30 minút. Prenos videa dosahuje až 4 kilometre, kamera je vybavená solídnym 2,7K snímačom, ktorý zvládne fotografie s 12 Mpx rozlíšením. Aplikácia DJI Fly ponúka základné úpravy a nastavenie videa. Nechýbajú prednastavené filmové zábery QuickShot modes.

Domotron

Slovenský výrobca Domotron predstavil úplne nový produkt pre majiteľov smart domácností. Jeho veľkou výhodou je, že nie je nutné ťahať káble či inak upravovať interiér. Stačí centrála Domotron Home a vypínač Domotron Switch. Centrála má vlastný systém s umelou inteligenciou vybavený strojovým učením. Domotron Home tak stačí len zapojiť do elektrickej siete a cez aplikáciu odpovedať na niekoľko jednoduchých otázok. Bezdrôtový vypínač Domotron Switch má viacero snímačov. Vďaka ním dokáže Domotron Home monitorovať kvalitu vzduchu, vlhkosť a teplotu v každej miestnosti. Špeciálny Grid-EYE senzor umožňuje rozoznať prítomnosť používateľa aj pokiaľ sa nehýbe. Systém tak nezhasne svetlá v obývačke len preto, lebo driemete pred telkou.

Huawei Mate X

Huawei Mate X je revolučný skladací smartfón. V zatvorenom stave má 6,38″ OLED displej s trojicou fotoaparátov, na druhej strane sa nachádza 6,6″ displej. Po otvorení konštrukcie sa uhlopriečka zväčší na 8 palcov s rozlíšením 2 480 x 2 200 pixlov. Smartfón podporuje multitasking, takže obrazovku si môže používateľ rozdeliť na dve časti. Huawei Mate X poháňa procesor Kirin 980 s umelou inteligenciou, ktorému sekunduje 8 GB RAM a 512 GB vnútornej pamäte. Beží na systéme Android 9 s nadstavbou EMUI. Nechýba podpora 5G siete, novovyvinutá batéria má kapacitu 4 500 mAh. Nabíja sa 55 W nabíjačkou SuperCharge, za 30 minút sa nabije na 85 %.

JBL PartyBox 1000

JBL PartyBox 1000 je výkonný 1 100 W reproduktor, ktorý zabezpečí slušnú nádielku decibelov na každej party. Zvuku sekunduje svetelný panel s pôsobivými efektami. Hudba sa dá pripojiť pomocou kábla, USB kľúča alebo streamovať cez Bluetooth. Muzikantov poteší možnosť pripojiť si mikrofón alebo gitaru a urobiť z PartyBoxu gitarové kombo. K výbave tohto takmer 35 kg reproduktora patrí náramok Air Gesture, ktorým sa dá toto unikátne zariadenie ovládať. Nechýba možnosť pripojenia dvoch reproduktorov (cez kábel, aj bezdrôtovo) alebo podpora USB nabíjania externých zariadení.

Microsoft Surface Duo

Microsoft Surface Duo je šikovné zariadenie s dvomi 5,6-palcovými displejmi. Zariadenie beží na operačnom systéme Android – majiteľ má teda plný prístup do Google Play a môže si z neho aj zatelefonovať. Množstvo aplikácií bude optimalizovaných tak, aby mohol používateľ zúžitkovať výhody dvojitej obrazovky. Na jednej si môže zobraziť doručenú poštu, na druhej otvorí okno a napíše odpoveď. Microsoft Surface Duo poháňa Qualcomm Snapdragon 855, k dispozícii bude v priebehu budúceho roku.

Hlasovať môžete do 10. januára 2020.

Podrobné pravidlá súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2019 nájdete na web stránke NAYTECHBOXroka.sk. Vopred ďakujeme za podporu ankety najmä generálnemu partnerovi ankety NAY a partnerom: 365.bankASUSESETCanonJBLTatra bankaVÚB Banka a Xiaomi.

Komentáre k článku