HIGH END Slovakia 2013 skončil, čo sme videli a počuli a ako nám bolo?

Práve minulý víkend sa v hneď v dvoch bratislavských hoteloch konala výstava HIGH END Slovakia 2013, ktorá na Slovensko každoročne prináša to najzaujímavejšie z high-end audio a home cinema techniky. Nechýbali sme na nej ani my… Čo sa tam dialo?

HIGH END 2013

Základom dobrej výstavy je dobrý priestor a ten si HIGH END Slovakia 2013 našiel opäť v centre hlavného mesta. Opäť ste si tak mohli vychutnávať takmer dokonalý zvuk z hifi reproduktorov zahraničnej alebo domácej výroby, oči si vyočiť na špičkových TV s Ultra HD rozlíšením, prepracovaných zosilňovačoch s obrími elektrónkami či nádherných gramofónoch, ale i zaspomínať na časy dávno minulé s logom Tesla. Novinky zo sveta hifi audio a home cinema bolo vidieť na každom kroku, no okrem toho aj niekoľko zaujímavostí. Pozrite sa na ne…

HIGH END 2013

Na výstave nechýbalo ani už tradičné Tesla múzeum s ukážkou toho najzaujímavejšieho z oblasti malých rádioprijímačov a ochutnávka autorádií tejto niekdajšej ikony Slovenska.

Samsung UHD F9000 series

Samsung UHD F9000 series – dokonalá jemnosť obrazu. Aj tak by sa dala popísať najnovšia Ultra HD TV od Samsungu, ktorá prišla priamo z výstavy IFA 2013.

HIGH END 2013

Canor Audio CD 1.10 v kompletnej zostave Canor Audio s novými reproduktormi Cabasse Altura MC (v stene v pozadí)

HIGH END 2013

Marshall MonitorMarshall Stanmore v plnej kráse.

HIGH END 2013

Najnovšia zostava zosilňovača a prehrávača od T+A (MP 3000 HV a PA 3000 HV) v zapojení s reproduktormi Focal Stella Utopia EM dokázali vytvoriť výnimočný zvuk. Darmo, dvojica si od EISA odniesla ocenenie za najlepšie high-end audio.

HIGH END 2013

Pamätáte si na neskutočný zosilňovač Devialet D-Premier za neuveriteľných 12 tisíc €? Máme dobrú správu, spoločnosť vyrobila menší kúsok (Devialet 110) za prijateľnejších 5 tisíc €. Na výstave bol zapojený s najnovšími reproduktormi  Bowers&Wilkins CM10 (na bokoch), resp. Sonus Faber Olympica. Nádhera za tisíce, a to nielen zvuková!

HIGH END 2013

Harman Kardon Onyx žije! Len nedávno predstavený mobilný reproduktor ste si mohli pozrieť aj na HIGH ENDe. Vypočuť však nie, šlo o maketu.

HIGH END 2013

AKG K935 s ocenením EISA 2013-2014 za najlepšie bezdrôtové hifi slúchadlá sa objavili aj na výstave. Ocenenie si právom zaslúžia.

HIGH END 2013

Flatsub Stereo-One. Tak znie názov tohto nezvyčajného riešenia ozvučenia do obývačky, ktoré navyše ponúkne i Bluetooth modul pre pripojenie smartfónu, tabletu či notebooku.

Ešte viac zaujímavostí nájdete v galérii pod článkom…

HIGH END 2013

Samozrejme to nebolo všetko. V stánku nášho časopisu TECHBOX sme rozdávali stovky aktuálnych i minulých čísiel a tiež i súťažili. Stačilo správne odpovedať na jednoduchú otázku, vyplniť meno a o 15:30 v nedeľu byť niekde nablízku. Práve vtedy sme totiž žrebovali výhercu novučičkého smartfónu HTC One mini od Orangeu. Ten síce nevyhral nikto z publika, no cena je právom jeho. Šťastným majiteľom nového HTC One mini sa stal Michal Špalek z Bratislavy.

HIGH END 2013

Mimochodom, Orange nás na výstavu nevybavil len telefónom, ale pribalil i najnovšiu Orange TV Extra s novými funkciami a set-top-boxom, ktorú ste si mohli naživo vyskúšať. Podrobne ste si tak mohli pozrieť funkcie ako 31-dňový TV archív, digitálnu videopožičovňu, mozaiku či programového sprievodcu. Tie môžete mať doma, stačí ak máte internet s rýchlosťou aspoň 2 Mbps. V praxi ste mohli vidieť aj službu Orange Mobilná TV, ktorá vám umožní sledovať digitálnu televíziu aj na mobilných zariadeniach ako sú tablety či smartfóny.

A aby sme nezabudli, hlasovanie návštevníkov HIGH END Slovakia 2013 rozhodlo o víťazoch v kategóriách Najlepší zvuk, Najlepší obraz a Najlepšia prezentácia. Tu sú výsledky priamo od organizátora: „V kategórii Najlepší zvuk zvíťazili s totálnym prehľadom reproduktory Focal Stella Utopia s celkovým  počtom hlasov 175. Na druhom mieste sa umiestnili aktívne reproduktory GRIMM AUDIO LS-1 s počtom hlasov 95. A do tretice všetko dobré, blysol sa slovenský CANOR, s 80 hlasmi. V tejto kategórii je vždy najväčší pretlak, je to najviac produktov celkovo na výstave. V kategórii Najlepší obraz zvíťazil ako to už pomaly býva zvykom SAMSUNG s celkovým  počtom hlasov 425, ktorý prezentuje vystavovateľ Floydcom a obhájil tak svoje minuloročné prvenstvo, s UHD TV. Na druhom mieste sa umiestnila značka SHARP, ktorú prezentoval vystavovateľ Bis Audio, s počtom hlasov 178 a na treťom mieste sa umiestnilo úžasné 3D kino  – projektor SIM2 s 104 hlasmi, ktoré tiež prezentoval vystavovateľ Bis Audio. V kategórii Najlepšia prezentácia zvíťazil vystavovateľ Bis Audio s celkovým  počtom hlasov 352. Na druhom mieste sa umiestnil vystavovateľ Floydcom s počtom hlasov 148 a na treťom mieste sa umiestnil vystavovateľ Platan audio s 135 hlasmi.“

HIGH END 2013

Foto: TECHBOX, HIGH END

Komentáre k článku