DOVOLENKA | Ako vyriešiť sekundárny mobil na dovolenku?

Máte najnovší model vlajkovej lode a chystáte sa na dovolenku. Možno stojíte pred dilemou ako ochrániť vaše zariadenie tak, aby ste si ho mohli používať aj koncom roka počas krátkych sychravých dní.

Možností ako ochrániť svoj smartfón počas letnej dovolenky je veľmi veľa. Základom je samozrejme vhodné púzdro a sklo na displej. Komu už trikrát padol do bazéna telefón za tisíc eur a nevyreklamoval opravu zrejme uvažuje inak. I ten, komu ho ukradli v tlačenici v Benátkach. Život vie priniesť neskutočný počet variácií na tému – Ako o niečo prísť.

O ochrane zariadení sme napísali viacero článkov, zaujímavý nájdete napríklad tu. Dnes sa na tento problém pozrieme trochu z iného uhla. Čo keby sme si totiž zaobstarali náhradný smartfón?

Pozrite siDOVOLENKA l Ako skrotiť fotky a videá po návrate z dovolenky

Ak uvidíme cenu za opravu displeja top smartfónov Huawei, Apple, Samsung ale aj ďalších, pretočia sa nám oči. Ide rádovo o stovky eur, v prípade iPhone Xs Max cena začína na neuveriteľných 400 eur!

Nie je teda zaujímavejšia možnosť zaobstarať si druhý smartfón, ktorý si môžeme vziať na rafting, k vyvaľovaniu sa na pláži, či na výlet?

Ak má používateľ Huawei P30, zrejme najskôr siahne po rovnakej značke. Keďže ide o náhradný smartfón, nemusí to byť hneď top model. Pokojne to môže byť minuloročná P20, alebo tohoročný model strednej triedy. Ďalšia možnosť, ako ešte viac ušetriť, je zaobstarať si smartfón z druhej ruky, alebo si pozrieť ponuku Honoru, ktorý patrí pod Huawei.

Pozrite si6 tipov ako ochrániť smartfón počas letného kúpania sa

Ani majiteľ iPhone nebude uvažovať o inej značke, už len kvôli prepojenosti ekosystému. Ak má napríklad model Xs, môže mu podobnú službu za lacnejší peniaz urobiť staršie zariadenie.

Záleží na tom, čo bude od smartfónu požadovať používateľ. Ak so sebou nosí fotoaparát či kameru, zrejme mu nebude prekážať nižšia kvalita fotoaparátov starších modelov. Vtedy si môže pokojne zaobstarať aj iPhone 6s, ten sa dá kúpiť nový už od 329 eur. Ak bude často listovať v e-časopisoch alebo čítať e-knihy, možno bude stať za zváženie zaobstaranie si iPadu. Z neho sa však nedá telefonovať. Ak iba rád četuje, vystačí si prakticky s akýmkoľvek zariadením.

Majiteľ iPhone má tiež veľkú výhodu pri inštalácii sekundárneho mobilu, keďže si môže veľmi pohodlne urobiť presný klon smartfónu zo zálohy.

Kto má Samsung, povedzme najpredávanejší model Galaxy S10 Plus, má tiež veľký výber medzi novšími aj staršími modelmi, napríklad A6, A6 Plus, ale aj M20, ktorý sa dá kúpiť za 229 eur, či A20E s cenou 179 eur.

Pozrite siSamsung A6 a A6+ – takto sa robia nádherné smartfóny za rozumnú cenu

Možností je naozaj veľa, skutočne záleží na konkrétnom používateľovi. Výhodou takéhoto riešenia je ochrana primárneho smartfónu, ktorý môže odpočívať na izbe a na ten sekundárny nemusí jeho majiteľ dávať počas celej dovolenky väčší pozor ako na manželku.

Rezervný smartfón tiež nebýva samozrejmosťou v každej domácnosti, kto riešil reklamáciu, vie aký retro model mu zvyčajne poskytne operátor.

Ďalším príjemným bonusom môže byť fakt, že aj keď vaša vlajková loď nepodporuje dual SIM, sekundárny mobil to umožňuje a vy môžete mať v jednom zariadení svoju aj manželkinu/manželovu SIM kartu, resp. miestnu SIM s lacnými dátami.

Komentáre k článku