DOVOLENKA l Smart itinerár, balenie sa alebo požičanie auta? Vieme ako na to!

ZDROJ | pixabay.com

Plánovanie dovolenky môže byť zdĺhavé a mierne otravné. Rovnako ako balenie sa. Vyskúšajte preto niektorý z našich tipov. Všetky sú silno návykové a zaručia perfektný program a inteligentne zbalený kufor! Vieme tiež kde objednať lístky alebo rezervovať auto.

V prvom diely nášho dovolenkového seriálu sme vám ponúkli tipy ako ušetriť na letenkách a ubytovaní. Keď máte prvý krok úspešne za sebou, je užitočné cieľovú destináciu trochu vopred spoznať a spraviť si orientačný itinerár dovolenky či výletu. Neviete ako na to? Poradíme vám!

ZDROJ | pixabay.com

Blink

Táto aplikácia je ovládaním cestovateľská verzia Tinderu. Posúvaním kariet so zaujímavými miestami vyberáte čo vás zaujíma a čo nie. Výber je veľmi rýchly a dávate na prvý dojem. Miesta, ktoré vás oslovili sa vám uložia, aby ste ich mohli navštíviť.

Aplikácia síce nevytvára kompletný itinerár, pripraví vám len zoznam miest, ako a kedy ich navštíviť je už na vás, no ponúka trendové kategórie, ako napríklad najinstagramové miesta destinácie.

ZDROJ | Blink

Pri každom uloženom mieste máte k dispozícii mapu aj s navigáciou, popis miesta a nechýbajú hodnotenia používateľov aplikácie. Niektoré hodnotenia sú už na kartách pri prvotnom výbere. Budete tak vedieť, že ktoré miesto je preceňované alebo je doslova povinnosťou destinácie.

Google Trips

Výlety od Googlu by zrejme boli ďalšou aplikáciou, ktorá niekomu vyhovuje, inému nie a mohli by sme polemizovať o tom, či keby nebola z dieľne jednej z najmocnejších internetových spoločností sveta, mala by zmysel.

Avšak, polemiky idú bokom, pretože má jeden zásadný benefit, ktorý môžu všetky ostatné služby len závidieť. S najväčšou pravdepodobnosťou používate Gmail. A čo vám do gmailovej schránky príde, to vie Google šikovne prečítať a uložiť, respektíve exportovať, kam treba.

ZDROJ | Google Trips

Aj do Google Trips. Takmer všetky potvrdenia z cestovateľských rezervácií sa vám do aplikácie uložia a roztriedia automaticky, aplikácia naviac ponúka aj tipy na ďalšie aktivity, ak ste náhodou niečo prehliadli.

Sygic Travel

Sygic Travel vám plánovanie programu až prekvapivo uľahčí. Stačí ak aplikácii prezradíte kedy, na koľko a kam idete. Následne si môžete vybrať z prednastavených itinerárov, ktoré sú rozdelené na dĺžky podľa dní, alebo môžete priamo v aplikácii objaviť zaujímave miesta a pridať ich do svojho itineráru. Sygic Travel vám z nich následne vytvorí program tak, aby ste zbytočne nestrácali čas.

Aplikácia má obrovskú výhodu v tom, že funguje na mapách TomTom, vie vás navigovať, no najmä si viete mapu cieľovej destinácie stiahnuť a používať ju off-line. Samozrejme, aj spolu s pripraveným itinerárom.

ZDROJ | sygic.com

Sygic Travel ponúka okrem tradičných turistických miest tiež reštaurácie a bary. Zapracovná je aj predpoveď počasia, či možnosť požičať si auto. Každé odporúčné miesto má stručný popis, ak sa platí vstupné a sú otváracie hodiny, aplikácia ich pozná. Ponúka tiež odkazy na oficiálne stránky bodov záujmu.

tripadvisor.com

Notoricky známa stránka cestovateľov, ktorá je akýmsi globálnym bedekerom. Na hlavnej stránke stačí do políčka „Kam sa chystáte“ zadať cieľovú destináciu a tripadvisor vám v logických kategóriach ponúkne všetko zaujímavé v danej lokalite.

ZDROJ | tripadvisor.com

Stránka už ponúka doslova všetko, teda tu nájdete aj ponuku leteniek a ubytovania. Ak ich už máte bude vás zaujímať sekcia voľny čas a reštaurácie. Hlavné sekcie sú ďalej opäť logicky členené. Najväčšou výhodou tripadvisoru je, že obsah tvoria samotní cestovatelia. Hodnotia, komentujú a pridávajú fotografie. Aj zoradenie atrakcií či reštaurácií je podľa obľúbenosti od samotných cestovateľov.

Pozrite si10 najlepších aplikácií na výlet alebo dovolenku

Na svoje si prídu aj tí, čo sa vyhýbaju tým najturistickejšim miestam. Stači prelistovať tie najznámejšie ponúkané miesta a objavíte kopec zaujímavosti, ktoré sú niečim špecificke, no nevie o nich veľa ľudí.

Check and Pack

Ak máte z balenia sa stres, trpíte tak trochu sklerózou alebo vás to jednoducho nebaví, stránka Chceck and Pack je riešenie presne pre vás. Ideou je zostaviť vám personalizovaný zoznam toho, čo si musíte zbaliť. A autori mysleli naozaj na všetko.

ZDROJ | checkandpack.com

Aby ste zoznam vecí vytvorili, musíte vyplniť pomerne podrobný trojstranový on-line dotazník. Začína tradičnými otázkami o cieľovej destinácií, počte dní a spôsobe dopravy. Pokračuje otázkami, ktoré idú viac do hĺbky. Pýta sa na kokrétnu dopravnú spločnosť, ako cestujete z letiska alebo stanice na hotel, aký spôsob ubytovania si zvolili, či s vami cestujú deti alebo domáce zvieratá. Dotazník sa na poslednej strane okrem iného pýta aj na vek.

ZDROJ | checkandpack.com

Následne vám Chceck and Pack pošle na mail vypracovaný zoznam, ktorý si viete ešte podľa seba upraviť a stiahnuť do PDF. Úprimne, službu zrejme navrhovala nejaká modelka. Na 4 dňový pobyt pri mori nám prišiel 8 stranový zoznam vecí, vrátane jedla. Takže sa nemusíte báť, že by ste čokoľvek zabudli.

PackPoint

PackPoint vám tiež pomôže s balením, tentokrát však ide o aplikáciu. Ako prvé zadáte či ste muž alebo žena. Následne začnete plánovať dovolenku. Zadáte miesto pobytu, odkedy a na koľko nocí dovolenkujete a či ide o bizniscestu alebo relaxačný pobyt.

V ďalšom kroku vyberiete zo zoznamu aktivít, ktoré budete v cieľovej destinácií vykonávať. Do ponúkaných možností môžete doplniť aj vlastné. Aplikácia vám následne ponúkne zoznam vecí, ktoré by ste nemali zabudnúť. Pri základných veciach, ako je napríklad spodné prádlo, dokonca napíše aj počet kusov.

ZDROJ | packpoint

Na začiatku zoznamu je predpoveď počasia na celú dobu pobytu. Zoznam môžete upravovať podľa potrieb.

Viator

Navštíviť obľúbené turistické miesta a ušetriť? Prípadne sa vyhnúť dlhým radám? Alebo obľubujete prehliadky so sprievodcom, no nechce sa vám hľdať miestnu turistickú agentúru? Viator je riešeným pre vstupenky a lístky v obľúbených turistických destináciách.

Aplikácia ponúka vstupenky na atrakcie v 2 5000 destináciách po celom svete, okolo 50-tisíc najlepšie hodnotených prehliadok so sprievodcom. Vďaka plikácii preskočíte dlhočizné rady v cene normálnej vstupenky a nechýbajú ani zvýhodnené vstupné, len preto, že kupujete cez aplikáciu.

ZDROJ | viator

Zakúpené vstupenky máte prehľadne uložené priamo v aplikácii alebo ich môžete uložiť do Peňaženky, ak máte zariadenie s iOS. Prostredie v aplikácii so zakúpenými vstupenkami je prispôsobené tomu, aby boli ich čítanie čo najpohodlnejšie a nemuseli ste nič zväčšovať či prehľadávať.

Expedia.com

Stránku zrejme poznáte ako službu na rezervovanie ubytovania. Má všk veľmi širokú ponuku služieb, ktorá zaŕňa aj vyhľadávanie požičovní áut. Neoplatí sa skôr stránka špecializovaná na požičovne? Ani nie, nie málo služieb špecializovaných na prenájom áut vás odkáže priamo na expediu.

Tak ako pri všetkých ostatných službách expedia.com využíva svoje mamutie rozmery, teda vie vyhľadať a ponúknuť lepšie ceny. Nie zriedka objavíte aj promo akcie na zapožičanie áut a cena klesne, aj keď cez službu rezervujete balík vecí, napríklad ubytovanie+auto.

ZDROJ | expedia.com

Rezervácie, tak ako vždy pri mamutích rezervačných službách, máte prehľadne zoradené a ak si stiahnete aplikáciu aj vždy rýchlo dostupné v smartfóne.

BONUS

Ako čo najrýchlejšie zbaliť oblečenie do kufra? Metóda “nahádžem všetko dnu a silou for zavriem” nie je práve efektívna a rozumná. Ak si osvojíte triky z nasledujúceho videa, budete zbalený za paŕ minút a naviac budete mať vo všetkom poriadok a prehľad.

Komentáre k článku