Dlho očakávaný Red Dead Redemption 2 je tu – ako si vedie v recenziách?

Jedna z najočakávanejších hier tohto roku vychádza a milovníci westernu sa konečne dočkali pokračovania najlepšej hry svojho žánru. Ako dopadol Red Dead Redemption 2 v recenziách?

Do nášho zoznamu sme zaradili šesť portálov, ktoré vydali recenziu na najnovšiu westernovú akciu od štúdia Rockstar. Poďme, sa pozrieť, čo na novinku hovoria autori recenzií.

Gameinformer – 10/10

O tom, že hra bude získavať vysoké hodnotenia nebolo pochýb. Recenzent webu Gameinformer vychválil grafické spracovanie nádherne vymodelovaného sveta. Do toho nechýba kvalitný soundtrack, pútavé herné mechaniky a vysoká miera znovuhrateľnosti. Štúdio Rockstar vraj opäť redefinovalo žáner hier s otvoreným svetom.

ZDROJ | Rockstar Games

Gamestop – 9/10

Silný príbeh, postavy, ktoré pomôžu vystavať kvalitný dej, žijúci svet plný interakcií a prekvapení a dobre napísané misie a vedľajšie aktivity. To sú hlavné plusy, ktoré na hre vychválil portál Gamestop. Ako mínus web uviedol elementy realizmu, ktoré v hre skôr ničia zábavný zážitok než vás vtiahnu do deja.

ZDROJ | Rockstar Games

Pozrite siRed Dead Redemption 2 – čo všetko vieme o pripravovanej westernovej hre?

IGN – 10/10

Vysokou známkou nešetril ani server IGN, ktorý titulu udelil plný počet a označil ho za veľdielo. Portál tiež podotkol, že takáto kvalita hry sa vidí iba málokedy a hra v otvorenom svete je ódou na éru westernu. IGN tiež vychválilo detailne prepracovaný svet s množstvom zaujímavých lokalít a možností hrania. Aj po dohraní viac ako 60 hodinovej kampane budete mať v rozsiahlom svete Red Dead Redemption čo robiť.

ZDROJ | Rockstar Games

Video Gamer – 9/10

Existuje iba niekoľko svetov, ktoré sú tak dobre vybudované ako ten, ktorý vytvoril Rockstar v Red Dead Redemption 2. To sú slová recenzenta portálu Video Gamer. Ten tiež chváli fantastické postavy a perfektný scenár. Potešia aj vedľajšie misie, ktoré sú rovnako zaujímavé ako tie hlavné. Pochvalu si zaslúži aj grafické spracovanie a zvuk.

ZDROJ | Rockstar Games

Pozrite siAko si vedie dlho očakávaný God of War v recenziách?

The Guardian – 5/5

Britský denník dal taktiež novinke plný počet bodov. Denník ocenil zázračný svet divokého Západu, na ktorom je vidieť tvrdá práca vývojárskeho tímu, ktorý má byť právom hrdý na svoje dielo. Recenzent opisuje svoj úžasný zážitok z prvých hodín hrania a pripomína, že Red Dead Redemption 2 ponúka viac ako 100 hodín takejto zábavy.

ZDROJ | Rockstar

The Telegraph

Podobne ako The Guardian a v podstate všetky spomenuté portály, aj The Telegraph vychválil hru za vynikajúci herný zážitok porovnateľný s filmovými westernami. Telegraph pochválil Rockstar za najlepší herný gameplay hlavne počas prestreliek, ktoré pripomínajú špagety westerny.

ZDROJ | Rockstar Games

Podľa dostupných recenzií je jasné, že tu máme adepta na hru roku. O tom pravdepodobne nebolo pochýb ani pred vydaním tejto hernej pecky. Viacerí recenzenti chválili nádherne vybudovaný herný svet, perfektný príbeh a dobre napísané postavy. Štúdio Rockstar je známe kvalitnými titulmi a je zárukou perfektného herného zážitku. Ak ešte nemáte kúpený tento perfektný titul, utekajte to napraviť.

ZdrojIGN,Game Informer,Video Gamer,The Guardian,The Telegraph,Gamestop

Komentáre k článku