Ďalších 6 zaujímavostí o streamovacej službe Netflix

ZDROJ | Pixabayfilmy na nete

Prinášame vám ďalších 6 zaujímavostí o streamovacej službe Netflix, ktorá patrí vo svete medzi tie najobľúbenejšie. Tieto fakty ste o službe pravdepodobne nevedeli.

Pozrite si6 zaujímavostí, ktoré ste nevedeli o Netflixe

Netflix oslavuje už 5 rokov na trhu, kedy bol v januári 2016 oficiálne spustený v 130 nových krajinách, vrátane Slovenska.

Netflix vs. Amazon Prime

Vzniká veľký súboj o tom, ktorá streamovacia služba vedie v počte predplatiteľov. K aprílu tohto roka je to stále Netflix so svojimi 207 miliónmi predplatiteľov. Amazon Prime sa nenechá zahanbiť a na konte má 200 miliónov predplatiteľov. Táto medzera sa čoraz viac zmenšuje a bude zaujímavé sledovať, ako sa tento súboj bude vyvíjať.

ZDROJ | Amazon Prime Video

Najviac predplatiteľov je v USA a Kanade

Región spojujúci USA a Kanadu má dokopy 74 miliónov predplatiteľov. Druhé miesto obsadil región EMEA, kde patrí Európa, Stredný Východ a Afrika, so svojimi 68,5 miliónmi aktívnych predplatiteľov. Latinská Amerika je domovom 37 miliónov členov a posledné miesto obsadila Ázia, kde ich je 26,8 milióna.

Zarába Netflix viac ako YouTube?

Áno, zárobky Netflixu sú vyššie ako platformy YouTube. Zároveň treba poznamenať, že v prvom štvrťroku 2021 zarobil YouTube z reklamy až 6 miliárd dolárov, čo je nárast o 49 %. Netflix však stráca 24 % príjmov z toho, že si užívatelia medzi sebou zdieľajú heslá. Ak Netflix tento problém vyrieši, jeho rast sa ešte zvýši.

ZDROJ | NordWood Themes

Dohoda so Sony

Netflix má podpísanú dohodu so spoločnosťou Sony, v ktorej sa píše, že dohoda udeľuje spoločnosti Netflix prvé práva na streamovanie filmov v rokoch 2022-2026. Postup je taký, že po premiére nových filmov v kinách nasleduje čas pre distribúciu na DVD a Blu-ray nosiče, potom je ich premiéra na Netflixe. Neskôr sa filmy presťahujú na platformu Disney+.

Medzi takéto filmy patrí Spider-Man: Into the Spider-Verse, Mobius, Bullet Train, Escape Room 2, Masters of the Universe, Venom 3, Bad Boys 4, Jumanji 4 a Uncharted.

Streamovanie videohier už čoskoro

V polovici júla najal Netflix bývalého manažéra herného štúdia Electronic Arts, Mikea Verdu. Budúci rok chce Netflix ponúkať streamovanie videohier, ktoré budú zatiaľ súčasťou bežného predplatného. Chce tým prilákať nových zákazníkov a získať konkurenčnú výhodu. Niečo podobné už má americký Apple s jeho službou Arcade.

Pozrite siNetflix sa chystá preraziť aj vo svete videohier a to už na budúci rok

Ekologický Netflix?

Spoločnosť Netflix sa zaviazala, že do konca roku 2022 chce mať nulové emisie skleníkových plynov. 1,1 milióna metrických ton je aktuálna uhlíková stopa Netflixu. Približne 50 % ju tvorí filmová produkcia, 45 % patrí podnikovým aktivitám a nakúpenému tovaru a 5 % tvoria cloudové služby, ktoré Netflix využíva. 100 miliónov domácností si pozrelo dokumentárny seriál Netflix Naša planéta.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2021

Zdrojkillthecablebill

Komentáre k článku