PREHĽAD | Čo si vziať so sebou na dovolenku?

ZDROJ | Sony

Dovolenky už klopú na dvere a preto vám prinášame 6 tipov, čo si vziať so sebou. Či už sa chystáte cestovať po Slovensku, alebo do zahraničia, týchto šesť výrobkov nesmie vo vašej batožine chýbať.

Navigácia

Nech už cestujete kdekoľvek, vždy môže hroziť, že sa stratíte. To neplatí len pri cestovaní autom, ale aj v uličkách svetových metropol. Navigačný systém je určite najužitočnejším pomocníkom v takýchto prípadoch. Na trhu nájdete celý rad typov a značiek moderných navigácií.

garmin_drive_2
ZDROJ | Garmin/Business Wire

Zo značiek odporúčame Garmin a TomTom, ktoré nie len že predstavujú jednotky na trhu, ale ponúkajú aj množstvo iných možností ako napríklad doživotná aktualizácia máp, zobrazovanie kolízií na ceste, alebo pomoc pri hľadaní ubytovania či turistických atrakcií.

TomTom-GO-40_ico

Vybrať si môžete buď z klasických auto-navigácií, alebo aj zo zaujímavých geolokátorov, ktoré sú ideálne do prírody.

Garmin eTrex Touch 35 02a
ZDROJ | Garmin

GPS signál majú už dnes zabudované takmer všetky smartfóny, no osobne by sme sa na ich spoľahlivosť, najmä čo sa týka dosahu dátových služieb a výdrže batérie, nespoliehali.

Pozrite siTriposo má geniálny gadget pre turistov, je to navigačný opasok!

Zrkadlovka

Zabudnite na telefóny a kompakty. Ak chcete skutočne kvalitné fotky z vašich dovoleniek, siahnite po zrkadlovke. Aj keď ich ceny začínajú zhruba na 500 eurách a sú dosť nepraktické, fotky budú stáť rozhodne za to.

Samozrejme, treba brať do úvahy, do akej krajiny cestujete a podľa toho si zrkadlovku aj poistiť. Aj keď nepredpokladáme, že by sa niekto vybral s nejakým Canonom alebo Nikonom do brazílskeho slumu.

Výber zrkadlovky si určite premyslite, keďže predsa len ide už o trochu profesionálnejšiu záležitosť. Prvým krokom k výberu správnej zrkadlovky môže byť prečítanie si nášho decembrového článku o tom, akú zrkadlovku do 1 000 eur kúpiť.

Pozrite siTIPA Awards 2016 – poznáme najlepšie zrkadlovky roka

Slúchadlá

Nudíte sa počas dlhých ciest autom či lietadlom? Neváhajte siahnuť po niektorých kvalitných slúchadlách, s ktorými môžete počúvať hudbu na dlhých cestách. Väčšina z kvalitných slúchadiel sú vyrobené z príjemných materiálov, takže sa pohodlne nosia. Zároveň poskytujú výborný zvuk a dokonalé odhlučnenie.

JBL Everest Elite 100s 01
ZDROJ | Harman

Pozrite siBose QuietControl 30 – zlatá stredná cesta?

JBL Everest 300
ZDROJ | JBL

Zo značiek odporúčame niektoré z bezdrôtových slúchadiel JBL, alebo kvalitné slúchadlá na cestu Panasonic. Z lepších značiek ešte pripomíname sa obzrieť po slúchadlách BOSE.

Reproduktor

Pri hudbe ešte chvíľu ostaneme, no tentokrát na trochu viac spoločenskejšie účely. Bezdrôtové outdoor reproduktory sú ideálnymi produktmi, ktoré treba vziať na akúkoľvek dovolenku.

Dokážu kvalitne ozvučiť priestor plný ľudí a niektoré sú dokonca vodotesné, takže ich pokojne môžete vziať aj na pláž k moru. Cenovo nie sú príliš náročné a z tých lepších vám odporúčame niektoré od už spomínaného JBL – my sme si napríklad veľmi obľúbili šikovnú novinku JBL Clip 2.

JBL Clip 21
ZDROJ | JBL

Elektro-bicykel

Ak vám nevadí trochu zainvestovať, odporúčame vám tento cestovateľský trend v podobe elektro-bicyklu. Ten je ideálny na dlhé cestovné vychádzky, pri ktorých sa nemusíte báť, že by ste nejaký kopec nezvládli. Keďže sú však elektro-bickyle ešte stále drahý špás, odporúčame si priplatiť aj za poistenie.

Haibike
ZDROJ | Haibike

Zo značiek sa oplatí pozrieť na nemecký Haibike, alebo trochu drahší Smart bicykel.

Pozrite siKaždý bicykel môže byť elektrický, neveríte?

Smart náramok

Posledný typ na leto je hlavne pre tých, ktorí radi trávia dovolenky aktívne. Trh so smart náramkami je obrovský, no vybrať ten správny nie je najľahšie.

eri_fitness_naramok_1

Tieto elegantné doplnky vám vo väčšine prípadov oznamujú informácie o vašej aktivite, merajú tep, alebo pripomínajú, že sa máte hýbať. Cenovo sa dá zmestiť aj pod sto eur a z typov odporúčame niektoré zo štýlových náramkov Garmin Vivofit, alebo minimalistické Xiaomi Mi Band.

Garmin Vivofit 3
ZDROJ | Garmin

Z noviniek ešte stoja za zmienku Fitbit Alta a Mio Slice.

Pozrite siHonor Band A1 je fitness náramok bez displeja, no s UV senzorom

Na záver vám prajem za celý tím TECHBOX.sk peknú letnú dovolenku a plno super zážitkov aj s najnovšími technológiami.

Komentáre k článku