Čo všetko vieme o pripravovanom Google Pixel 3?

Smartfóny Google Pixel bývajú predstavené na jeseň. Onedlho nás už teda čaká tradičná konferencia, kde novinky uvidíme. Toto je všetko, čo o pripravovanom smartfóne koluje po internete.

Takmer s určitosťou môžeme povedať, že nové vlajkové lode od vyhľadávacej spoločnosti prídu približne v rovnakom termíne, ako minuloročné modely. Počíta sa teda s polovicou októbra. Veľmi pravdepodobné je aj to, že smartfóny neprídu s nezvyčajným označením, čakať by sme teda mali Google Pixel 3 a Google Pixel 3 XL.

Ďalšia informácia, ktorá je už viac-menej potvrdená je, že zariadenia budú ako prvé na trhu fungovať na najnovšom Androide P. O tom, čo všetko nová verzia operačného systému prinesie sme písali aj článok.

Google Pixel 3 by mal mať ďalej výrez v displeji. Ten síce nebude veľký, no okrem iného by sa v ňom mal nachádzať aj reproduktor na počúvanie hudby. Spodná strana by mala byť rovnako trochu hrubšia, umiestnený by tu mal byť druhý reproduktor. Novinky by si teda mali zachovať stereo zvuk.

ZDROJ | PhoneDesigner

Zaujímavou informáciou je aj to, že pripravovaná vlajková loď by mala mať bezdrôtové nabíjanie. So zistením prišiel portál XDA, keď skúmal zdrojový kód Androidu P. Na zadnej strane sa preto pravdepodobne nebude nachádzať hliník a v prípade že áno, nebude pokrývať celú zadnú stranu. Na druhej strane by Google nemal opustiť okraje citlivé na tlak.

ZDROJ | XDA

Zmeny by tiež mali nastať v oblasti kamier. Zatiaľ čo zadná strana sa veľmi nespomína a novinky by tak mali mať stále jednu šošovku, druhý snímač by mal pribudnúť na prednej strane. Výrobca sa tak bude znova spoliehať na umelú inteligenciu. Duálny fotoaparát na prednej strane však má ponúknuť len väčšia verzia. A keď sa už hovorí o verziách, podľa niektorých zdrojov by mohol Google predstaviť tento rok aj prémiový Pixel 3 či naopak, Pixel určený do segmentu strednej triedy. To sa ale nemusí stať a spoločnosť zvolí jednoducho cestu, kedy bude Google Pixel 3 menej vybavený brat v porovnaní s XL modelom.

ZDROJ | XDA

Samotný dizajn by sa veľmi meniť nemal. Očakávať ale môžeme jemne väčšiu uhlopriečku. Je však možné, že Google jednoducho zúži okraje a rozmery zariadení zostanú zachované.

Z ďalších vlastností Google Pixel tretej generácie môžeme spomenúť výkonnejší procesor. Mohlo by ísť o Snapdragon 845. Ten by mal byť kombinovaný s minimálne 4 GB pamäte RAM. Podobné by mali byť aj kapacity batérií v oboch prípadoch.

Okrem Google Pixel 3 a 3 XL by ale Google mohol predstaviť aj ďalšie zariadenia. Spomínajú sa hlavne inteligentné hodinky, kde by Google mohol využiť akvizíciu hardvérového tímu HTC. Evan Blass hovorí aj o nových Pixel Buds či laptope Pixelbook druhej generácie. Ten bude fungovať na ChromeOS a potešiť má hlavne tenšími rámikmi.

ZdrojXDA,CNET,Decan Chronicle,Bloomberg,Tech Times

Komentáre k článku