Čo všetko vieme o pripravovanom Apple iPhone 8?

ZDROJ | Martin Hajek

Nie je tajomstvom, že Apple chce svoje desiate výročie ikonického iPhone osláviť vo veľkom štýle. Čo všetko ale vieme o budúcej vlajkovej lodi spoločnosti?

ZDROJ | Martin Hajek

Pri desiatom výročí Apple nielenže pravdepodobne preskočí S-kovú generáciu svojho populárneho smartfónu. Mali by sme sa dočkať aj vlastností ako OLED panel či vertikálny duálny fotoaparát. Čo všetko by teda mal priniesť iPhone 8?

Procesor, ktorý by mal ísť v šľapajách A10, a teda A10X či A11 asi spomínať nemusíme. Takmer istou bude aj voľba 3 GB operačnej pamäte RAM. Poďme sa však radšej pozrieť na to, čo by novinku mohlo už onedlho špecifikovať.

  • Doterajšie úniky hovoria o ikonickom tlačidle Home Button, ktoré by malo byť zakomponované pod displej spolu s čítačkou odtlačkov prstov. Druhým potenciálnym umiestnením je zadná strana zariadenia. Niektoré zdroje dokonca hovoria o úplnom vynechaní Touch ID, ktoré má nahradiť práve 3D skenovanie tváre.

Pozrite siRevolučný snímač odtlačku prsta od Qualcommu môže byť aj pod displejom!

  • Predchádzajúce zmeny by sa mohli udiať hlavne v prípade, že spoločnosť skutočne zvolí zakrivený OLED displej. Ten by podobne ako pri smartfónoch LG G6 či Samsung Galaxy S8 pokrýval takmer celú prednú stranu. To by sa mohlo odzrkadliť hlavne na väčšej zobrazovacej ploche. Povráva sa až o 5,8-palcovom paneli v aktuálnom tele iPhonu 7, ktorý má len 4,7 palca.
ZDROJ | Martin Hajek
  • Ďalšou významnou novinkou by malo byť bezdrôtové nabíjanie, ktoré si majitelia Android smartfónov môžu už nejaký čas užívať. V budúcnosti možno nebude mať iPhone dokonca ani Lightning port.
  • Skloňovaný je taktiež duálny fotoaparát umiestnený vertikálne. V novom iOS 11 by sme sa navyše mohli dočkať prepracovanej rozšírenej reality, ktorá nám bola odprezentovaná aj na WWDC konferencii.

Pozrite siAR od Apple by konečne mohla byť dostupným zážitkom

ZDROJ | Martin Hajek
  • IP67 bol síce pri „sedmičkách “veľkým krokom vpred, no na certifikáciu IP68 to nemá. Tá predstavuje ponorenie do vody do 1,5 metra na 30 minút. Túto odolnosť poskytuje napríklad Sony Xperia XZ i Galaxy S8. V nových iPhonoch by sme sa preto mohli dočkať vyššej certifikácie.
  • Podobne ako pri skenery dúhovky, ktorú má napríklad Samsung Galaxy Note 7, Apple údajne hľadá nové presné možnosti odomknutia smartfónu. Na honbe sa má údajne podieľať aj kórejský LG, ktorý má pomôcť pri spomínanom vytváraní technológie skenovania tváre.

Pozrite siSnímač očnej dúhovky na Galaxy S8 sa dá ľahko oklamať

ZDROJ | iDropNews
  • Finálna cena je potom kontroverznou témou. Utvorili sa dve skupinky ľudí, pričom jedna hovorí o rovnakej cene ako pri tohtoročných modeloch, druhá s príchodom veľkého displeja čaká aj vyššie ceny.

Všetko sa však dozvieme už v septembri. A čo by ste vy najradšej videli v novej generácii smartfónu iPhone 8, ktorý nám už takmer pred desiatimi rokmi ukázal budúcnosť.

ZdrojTheLeaker,CNBC,CNET,News18

Komentáre k článku