Čo už vieme o novom smartfóne Samsung Galaxy Note10?

Samsung už tradične v auguste predstavuje nové generácie smartfónov z rodiny Note a tento rok to zrejme nebude inak. Čo môžeme čakať od nového modelu Galaxy Note10?

RECENZIASamsung Galaxy Note10+ opäť na vrchole

Spoľahlivý leaker Steve Hemmerstoffer alias @OnLeaks priniesol exkluzívny pohľad na nový Samsung Galaxy Note10 zhruba dva mesiace pred jeho oficiálnym predstavením. Nová generácia prinesie viaceré prekvapivé novinky a zmeny.

Pri 360° pohľade si môžeme okamžite všimnúť, že Samsung po prvý krát zo svojej vlajkovej lode odstráni 3,5-milimetrový jack. Samsung sa tak pridáva ku konkurenčným výrobcom, ktorí tento port odpísali už pred niekoľkými rokmi.

ZDROJ | OnLeaks/91Mobiles

Rovnako prekvapivé môže byť odstránenie tlačidla Bixby, ktoré bolo pri predchádzajúcich generáciách často kritizované najmä preto, že ho nebolo možné preprogramovať na inú funkciu alebo spustenie inej aplikácie.

ZDROJ | OnLeaks/91Mobiles

Všetky tlačidlá sa tak budú nachádzať na ľavej strane, zatiaľ čo na spodnej strane nájdeme okrem USB-C portu aj dotykové pero S-Pen, ktoré nesmie v smartfóne z rodiny Note chýbať. Slot pre microSD a SIM kartu je umiestnený na hornej strane.

ZDROJ | OnLeaks/91Mobiles

Takmer celú prednú stranu pokryje 6,3-palcový Dynamic AMOLED displej s malou dierou pre predný fotoaparát. Displej by mal ponúknuť rozlíšenie 1 440 x 3 040 pixelov a podporu štandardu HDR10+.

Podobný dizajn sme už mohli vidieť aj pri smartfónoch Samsung série Galaxy S10. Tentokrát je však fotoaparát umiestnený presne v strede hornej časti obrazovky.

Pozrite siSamsung chce byť na čele. Začína vyvíjať 6G technológiu

Na zadnej strane môžeme vidieť nový novú zostavu troch fotoaparátov vo vertikálnej zostave. Parametre týchto fotoaparátov zatiaľ nepoznáme, no po vzore Galaxy S10 a S10+ by mohlo ísť o širokouhlý objektív doplnený o ultraširokouhlý objektív a teleobjektív.

ZDROJ | OnLeaks/91Mobiles

Hardvér by mal tvoriť čipset Samsung Exynos 9820, resp. Snapdragon 855 v prípade distribúcie pre USA s 6-12 GB RAM. Do úvahy pripadá aj použitie eUFS pamäte s kapacitou 1 TB, ktorú Samsung predstavil ešte začiatkom tohto roku.

RECENZIASamsung Galaxy S10e – kompaktná vlajková loď bez kompromisov

Samsung okrem toho podľa Steva pracuje na vyššom variante Galaxy Note10 Pro, ktorý ponúkne až 6,75” displej, štvoricu fotoaparátov na zadnej strane, UFS 3.0 pamäť a 45-W nabíjanie. Štvrtým fotoaparátom by mal byť hĺbkový ToF senzor.

Komentáre k článku