Čo už vieme o Apple Watch Series 5?

ZDROJ | Apple

Posledná generácia Apple Watch 4 je bez akýchkoľvek pochybností vydarená a nič by sa nestalo, ak by Apple tento rok nepredstavilo nový model.

Používatelia a trh však majú radi novinky, poďme teda spolu popremýšľať, čo nám môže Apple Watch 5 priniesť. Upozorňujeme, že ide len o dohady, predpoklady a očakávania. Aké parametre a funkcie budú nové hodinky obsahovať uvidíme až v septembri.

Štvrtá generácia Apple Watch priniesla meranie EKG, detekciu pádu ale aj väčší displej. Dvojnásobne väčší výkon zabezpečil 64-bitový procesor S4, vylepšenia sa dočkal hlasnejší reproduktor, otočná korunka dostala haptickú odozvu namiesto mechanickej. Napriek tomu je stále čo zlepšovať.

Pozrite siInteligentné hodinky: Ako a podľa čoho si z nich vybrať?

Dohady

Apple Watch 5 má priniesť nový spôsob nabíjania s funkciou reverzného bezdrôtového nabíjania. To znamená, že používateľ si ich bude môcť dobiť obyčajným položením na zadnú časť nového iPhone 11.

Dosť dlho sa hovorí, že hodinky konečne dostanú natívnu funkciu merania spánku. Doteraz to bolo možné len cez aplikácie tretích strán.

Apple si registrovalo patent monitoringu škodlivých chemikálií, čo by mohlo znamenať, že sa budú môcť využiť ako detektor dymu. Ďalšie informačné úniky spomínali možnosť merania hladiny glukózy v krvi.

Apple Watch Series 5 by mal byť zas o niečo tenší ako jeho predchodca. Táto vítaná zmena však bude znamenať, že výdrž na jedno nabitie nebude lepšia ako je doteraz.

ZDROJ | Apple

Čo isto nebude

Apple Watch sú ideálne zariadenie na otestovanie novej technológie displeja, konkrétne microLED. Ten je však naplánovaný až na rok 2020.

Senzáciou by bolo, keby si hodinky od Apple rozumeli s Androidom, tak ako si tie s Wear OS rozumejú s iOS. Bolo by to logické, veď množstvo zariadení je kompatibilných s konkurenciou, napríklad obľúbené AirdPods, MagicMouse, Magic Keyboard, alebo služby (Apple Music). O tom však budeme môcť snívať ďalej.

Pozrite siSom Apple Watch Series 4 a už viem merať aj EKG!

Čo by sme chceli v Apple Watch 5

Každý majiteľ by privítal dlhšiu výdrž na jedno nabitie, ktorá je v porovnaní s konkurenciou katastrofálna. Druhá veľká vec by bol nerozbitný displej, a posledná praktická vlastnosť by bola naozajstná vodotesnosť, nie nejasne deklarovaná vodeodolnosť, na ktorú sa nevzťahuje záruka.

Ničoho z tohto sa zrejme nedočkáme a tak sa nás bude snažiť Apple zaujať opäť väčším výkonom, novými ciferníkmi a funkciami, ktoré sú zvyčajne len na ozdobu.

Komentáre k článku