Čo robiť doma počas karantény? Nudou neumriete, pozrite sa okolo seba

ZDROJ | pixabay.com/StartupStockPhotos

Karanténa, koronavírus, panika, stres, chaos v obchodoch, nutnosť byť doma… Nútený pobyt doma nemusí byť vôbec zlý, naopak, mnohí si ho môžu naplno užiť. Čo môžete robiť počas karantény celé dni? Všetko možné, sledujte.

Aj tento článok je súčasťou série článkov SHUTDOWN na TECHBOX.sk, v ktorých vám chceme prinášať tipy a rady čo všetko robiť počas „prázdnin“.

Pozrite siČo je to shutdown a čo nás čaká najbližšie dni kvôli koronavírusu?

Karanténa znie ľudom veľmi negatívne a vyvoláva rôznorodé reakcie. Ona aj v podstate je negatívna, veď človeka svojim spôsobom obmedzuje na osobnej slobode. Má to ale aj množstvo výhod. Človek totiž môže robiť veci, na ktoré nemá „nikdy čas“. Čo teda robiť?

ZDROJ | Sony

Fotíte mobilom či na digitál?

Nech sa páči, máte dokonalú šancu si konečne vytriediť všetky fotky z výletov, dovoleniek, osláv či bežných dní. Tisíce a tisíce fotiek a videí máte konečne čas prezrieť, upraviť, vyhodiť či dokonca vytlačiť. Vedeli ste, že existujú tlačiarenské služby s možnosťou on-line objednania? Je ich niekoľko aj s celoloslovenskou pôsobnosťou. Fotky a videá si môžete pokojne zálohovať aj na cloud, vytvárať tam albumy a zložky, v ktorých sa aj v budúcnosti budete vyznať.

Možno máte aj staré fotky vytlačené ešte klasickým spôsobom. Možno je načase ich zdigitalizovať. Ako na to vám povieme snáď už čoskoro.

Ste na sociálnych sieťach?

Je možno načase si pretriediť aj svoje sociálne siete. Máte stovky „priateľov“, ale v živote ste o nich nepočuli, neregistrovali ani nekomunikovali? Musia vedieť o vašom súkromí? Keď už o súkromí, nastavte si ho na sociálnych sieťach.

ZDROJ | Dell

Venujte sa svojim hobby, alebo vytvorte si nové

Ak máte nejaké hobby, ktoré viete robiť aj v karanténe, super. Ak také nemáte, skúste si ich nájsť. Možno ste sa chceli kedysi naučiť programovať. Alebo piecť. Variť? Môžete sa učiť nový jazyk, aspoň základy.

Pozrite siSlovenskí operátori dávajú programy zadarmo. Čo pozerať v telke?

Odporúčame si pozrieť aj našu nepravidelnú rubriku NÁVOD, v ktorej nájdete desiatky rôznych návodov na všetko možné zo sveta technológií. Čo v nej nájdete? Napríklad aj to, ako si rozšíriť cloudové úložiská o ďalší priestor, ako mať poriadok v mailoch, ako mať svoje auto pod drobnohľadom, ale aj to ako pokryť Wi-Fi veľký dom či byt, ako spraviť zo starého iPadu sekundárny displej, či ako uvoľniť miesto na Macu.

ZDROJ | Roku

V domácnosti je však stále čo robiť a ak nie, stále je možnosť si niečo nájsť. Ide jar, môžete si kde-čo posadiť, pokojne aj do črepníkov na okná. Máte tiež ideálnu príležitosť si vytriediť šatník, skrinku na topánky, ale aj potravinovú skriňu v kuchyni… Keď aj toto všetko už spravíte, stále je tu možnosť si otvoriť dobrú knihu a čítať. Alebo pomedzi to všetko si otvoriť YouTube či streamoacie služby a pozrieť si niečo 100x rozumnejšie, ako programy slovenských televíznych staníc. A vraj niet čo robiť počas karantény…

Pozrite siČo dobré si prečítať namiesto pozerania televízora? Máme 7 tipov

A viete čo je na karanténe to najlepšie? Byť zdravý! Tak sa vykašlite na chýbajúcu mrkvu do polievky a nechoďte zbytočne do obchodu. V karanténne totiž môžete byť aj inak, pripútaní na lôžko s vysokými teplotami nie dva-tri dni, ale minimálne 10 dní! Tak čo je lepšie? Nenútená karanténa, alebo tá nútená? Spomeňte si na to vždy, keď vás to bude ťahať medzi ľudí!

Mimochodom, nezabudnite si vetrať.

ZDROJ | Philips

Komentáre k článku