Čo prinesie tohtoročná Google I/O 2018 konferencia?

ZDROJ | Google

Jedna z najväčších technologických konferencii Google I/O 2018 sa bude konať už zajtra. Aké novinky si pre nás vyhľadávací gigant tento rok pripravil?

Google I/O 2018 je udalosť, ktorá každoročne ukazuje používateľom operačného systému Android a ChromeOS všetko, čo ich v najbližšej dobe čaká. Ide skôr o softvérovú záležitosť, hardvéru sa Google venuje až v októbri. Tento rok by tomu nemalo byť inak.

Android Auto a Android TV

Obe iterácie zeleného robota nie sú síce považované za hlavný produkt Google, no nejaká pozornosť sa im určite venuje. Očakáva sa, že spoločnosť plánuje implementovať Android Assistant do Android Auto softvéru, pričom hlavnou zmenou má byť lepšie hlasové ovládanie. Na konferencii by sme mohli vidieť aj nové zariadenie podobné Chromecastu s podporou 4K Ultra HD rozlíšenia.

Android P

Konferencia Google I/O 2018 sa každoročne z veľkej časti zaoberá aktuálnou verziu operačného systému Androidu. Stále vyvíjaný Android P sa pravdepodobne dočká ďalších zmien, ktoré by sa mali tento rok týkať skôr vizuálnej stránky. Už potvrdenou je podpora pre výrez v obrazovke aj nová spodná lišta. Viac o novinkách, ktoré by si mali svoju cestu nájsť aj do finálnej verzie Androidu P sa dočítate aj v našom článku.

ZDROJ | Google

ChromeOS s podporou Linuxu

Podľa portálu ChromeUnboxed Google potichu pracuje na veľkej aktualizácii operačného systému pre počítače. Tá má zaručiť kompatibilitu s programami, nástrojmi a aplikáciami určenými pre Linux. Nedávno tiež spoločnosť predstavila prvý tablet s ChromeOS, Google by sa mohol chcieť ku tomuto kroku rovnako vyjadriť.

Nový operačný systém

Projekt Fuchsia nie je žiadnym nováčikom, niektorí dokonca čakali, že nejaký priestor mu bude venovaný už na minuloročnej konferencii Google I/O. Nestalo sa tak, očakávania sa preto presúvajú na tento rok. Jedná sa o pomerne veľký krok vpred, ktorý by mohol potenciálne spojiť priepasť medzi Androidom a ChromeOS.

ZDROJ | Android Police

Google Assistant a Google Home

Mnohými považovaný za najlepšieho hlasového asistenta zo svätej trojice Alexa/Siri/Google Assistant, inteligentná pomocníčka od Google by mohla konečne pracovať s aplikáciami tretej strany, naučená bude i nové frázy. Spomína sa aj väčšia dostupnosť Google Home produktov, samotných hardvérových noviniek sa ale pravdepodobne dočkáme až na jeseň.

Android Things by sa mali tiež stať funkčnou platformou. Google ju chce začať používať v zariadeniach internetu vecí, do ktorých patrí termostat či bezpečnostná kamera.

Skúška Google Play hier bez inštalácie

Kalifornský gigant by nám už konečne mohol povedať viac o novej funkcii s názvom Google Play Instant. Tá umožní hry vyskúšať ešte predtým, ako ich používateľ nainštaluje. Podobná služba už existuje i na aplikácie, hry tu však máme prvýkrát.

https://youtu.be/u_STBSPQxYA

Ešte viac umelej inteligencie

Nakoľko sa Google I/O 2018 zameriava hlavne na softvér, hlavnú úlohu bude zohrávať umelá inteligencia, ktorú Google vo veľkej miere používa. AI by nemala obísť Google Lens či hlasového asistenta. Je ale možné, že umelá inteligencia sa dostane i do ďalších služieb.

Wear OS

Na čerstvo premenovanom softvéri určenom pre inteligentné nositeľné zariadenia vývojári pracujú tiež. Novinky v systéme majú priniesť lepšiu výdrž batérie, tmavú tému aj viacero funkcií prenesených z Google Assistant. Spoločnosť dokonca Wear OS venovala samostatnú udalosť.

Google I/O 2018 sa bude konať medzi 8.-10. májom, všetky predpovede sa nám preto potvrdia už onedlho. Presný link, na ktorom sa bude dať celá udalosť sledovať naživo, vám prinesieme v Rýchlych správach.

ZdrojEngadget,Pocket Lint,Google,The Verge

Komentáre k článku