Čo hovoria svetové médiá na nové Pixely od Google?

ZDROJ | Google

Google Pixel a Google Pixel XL sa ešte ani veľmi nezohriali a už tu máme nespočetné množstvo recenzií z celého sveta. A keďže stále nevieme, kedy sa novinky dostanú ku nám, prinášame vám zhrnutie hodnotení zo zahraničných zdrojov.

Pozrite siAké hodnotenia dostáva vo svete Apple iPhone 7 a iPhone 7 Plus?

Kalifornský vyhľadávací gigant nás tento rok prekvapil. Nielen, že znova predstavil dve novinky, ktoré sú však vybavené takmer rovnako. Takisto sme sa dočkali lepšej integrácie softvéru a hardvéru, ktorý si tento rok Google vytvoril sám. A čo na to svetové média?

https://www.youtube.com/watch?v=Rykmwn0SMWU

The Verge – 9/10

Obľúbený americký portál mal z používania Pixelov veľmi dobré dojmy. Uprednostňovaný bol Pixel XL, a to vďaka nie oveľa väčším rozmerom, zato podstatne lepšej batérii. Okrem toho sa im páčila svižnosť systému aj prepracovaný Google asistent.

Pozrite siTop 8 noviniek nového OS Android N

Za negatíva považovali chýbajúcu vodoolnosť, vyššiu cenu či nie najlepší dizajn. I napriek tomu The Verge tvrdí, že Google musí prísť s niečím revolučným čím by presvedčil i majiteľov konkurenčných systémov. Majitelia Apple zariadení sú totiž hlboko v ekosystéme, takže presvedčiť ich skúsiť niečo môže byť ťažké.

google-pixel-14
ZDROJ | Google

CNET – 8,8/10

CNET bol veľmi spokojný s fotoaparátom, ktorý je koniec-koncov aj jedným z hlavných ťahúňov noviniek. Samotný portál DxOMark ho dokonca ohodnotil ako najlepší snímač na svete vo sfére smartfónov. Páčil sa im aj dizajn a kladne hodnotili aj Google asistenta. Google si na ňom dal naozaj záležať.

Pozrite siGoogle Pixel – nové smartfóny s najčistejším Androidom 7.1

Slabá má byť viditeľnosť displeja na slnku. S The Verge sa zhodli na chýbajúcej vodoodolnosti. Vytkli mu aj cenu, ktorá je podstatne vyššia ako pri predošlých Nexus smartfónoch. Tento krok je však sčasti pochopiteľný, nakoľko rada Pixel predstavuje novú politiku Google.

google-pixel-11
ZDROJ | Google

The Guardian – 4/5

Britom sa páčil čistý Android a podpora, ktorú budú Pixely dostávať ešte pár rokov, dobrá výdrž batérie, kvalitný fotoaparát či rýchla čítačka odtlačkov prstov.

Trendom sa v poslednom roku stala vodoodlnosť, preto jej odopretiu v nových Pixeloch nerozumel ani The Guardian. Nepáčila sa im taktiež cena a abstinencia stereo reproduktorov. Privítali by aj bezdrôtové nabíjanie.

Pozrite siČo nám ukázal tento týždeň gigant Google?

Dizajn ich rovnako neuchvátil. Smartfón ako taký hodnotia pozitívne, no tak ako aj The Verge, čakali niečo prevratnejšie.

google-pixel-9
ZDROJ | Google

The Wired  – 9/10

Google Pixel si podľa The Wired zaslúži uznanie, čo potvrdzuje aj ich ocenenie odporúčania. Nového asistenta od Google opísali ako prvého asistenta, ktorý naozaj funguje a dá sa s ním viesť konverzácia.

Pozrite siZmenia nové Nexusy svet Android smartfónov?

Pozitívne hodnotili aj fotoaparát. Dizajn prirovnali ku novým iPhonom, no nemajú mu to za zlé. Páčia sa im oba smartfóny.

Takisto, ako aj ostatní mu zazlievali neprítomnosť odolnosti voči vode a napriek tomu, že sa im hlasový asistent páčil ani zďaleka ho nepovažujú za bezchybného.

google-pixel-ico

Engadget – Google Pixel 86/100, Pixel XL 87/100

Kritici z Engadget vyzdvihli pri menšom bratovi už tradične nový fotoaparát, hladký zážitok z chodu systému aj vďaka novému Snapdragonu 821 či kvalitné spracovanie zariadenia.

Nepochopili vysoko nastavenú cenu, ktorú považovali za jedno z najväčších sklamaní. Nudný dizajn a žiadna imunita voči vode ich zarazila tiež.

Väčšieho súrodenca si obľúbili viac. Okrem všetkých spomínaných výhod či nevýhod boli nadmerne spokojní aj s krásnym Quad HD displejom a pomerne obstojnou výdržou batérie. Chválili aj ergonómiu, vďaka ktorej sa novinka drží v ruke lepšie ako konkurenčný iPhone 7 Plus.

google-pixel-10
ZDROJ | Google

Phone Arena – 9/10

Redaktorom z portálu Phone Arena sa dostal do rúk väčší, 5,5-palcový Pixel XL. Tí opísali dizajn smartfónu ako pekný, boli spokojní aj s konštrukciou a jeho tvarom, vďaka ktorému sa drží ľahko. Skvelý pocit z jeho používania už asi ani spomínať potrebné nie je. Snímač ich uchvátil rovnako.

Pozrite siTýždeň s Androidom 7.0. Je to (r)evolúcia?

Prekvapivo však narazili na problémy so zaostrovaním v podmienkach s nedostatočným osvetlením. Chýbali im aj predné stereo reproduktory, ktoré sa v predchádzajúcom Nexuse 6p vyskytli.

google-pixel-9
ZDROJ | Google

Ako vnímame nové Pixely my?

Google sa tento rok rozhodol pre zmenu svojej politiky. I keď sa povráva o tom, že HTC sa podieľalo na výrobe nových smartfónov, spoločnosť spadajúca pod Alphabet mala celý proces výroby striktne pod svojim drobnohľadom.

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že Pixely vynikajú skvelým fotoaparátom, slušným výkonom so skvelou optimalizáciou a prepracovaným Google asistentom. Takisto disponujú 3,5 mm jackom, ktorého sa vzdáva čoraz viac výrobcov.

Vo väčšine prípadov bol negatívne hodnotení dizajn a absencia odolnosti voči vode či prachu. Nachádza sa tu certifikát IP53, no s novým iPhonom 7 či Samsung Galaxy S7 sa porovnávať nemôže. Stereo reproduktory by boli tiež veľkým prínosom. Celé to potom uzatvorila pomerne vysoká cena, s ktorou mnoho fanúšikov Nexus zariadení nepočítalo.

Pozrite siTento Apple iPhone 7 chcem, len nie v tejto farbe!

Krok Google priblížiť sa aspoň v niektorých odvetviach Apple je veľmi pozitívny, čomu nasvedčujú aj prvotné predaje. Nebyť vyššej sumy či niekoľkých negatív, Pixel by sa stal určite jedným z najlepších, ak nie najlepším smartfónom roka 2016. Ani to mu ale neprekáža dláždiť si svoju cestu vpred.

ZdrojCNET,The Verge,The Guardian,The Wired,Engadget,Phone Arena

Komentáre k článku