Čo dokáže Motorola edge+ a jej unikátna zostava fotoaparátov?

Nová vlajková loď Motorola edge+ dokáže zaujať už na prvý pohľad vďaka svojmu „nekonečnému“ Edge displeju a prepracovanému dizajnu. Pod týmto povrchom však ukrýva aj ďalšie skvelé funkcie, na čele ktorých stojí zostava štyroch fotoaparátov pripravených na akúkoľvek príležitosť.

Zostava viacerých fotoaparátov nie je smartfónom značky Motorola rozhodne cudzia. Dokazuje to jej celé aktuálne portfólio smartfónov, ktorých podtituly zoom, macro, action či vision odkazujú na ich primárne zameranie na konkrétny štýl fotografií. Nová Motorola edge+ spája to najlepšie z výbavy svojich kolegov do prémiového balenia, ktoré si vás svojimi kvalitami hravo získa.

Zostava štyroch fotoaparátov novej vlajkovej lode začína hneď na prednej strane, ktorej dominuje „nekonečný“ Edge displej s priestrannou uhlopriečkou 6,7″. Na kvality a možnosti samotného Edge displeja sme sa pozreli v prvom článku z nášho seriálu o tejto prémiovej novinke.

Hoci je predný fotoaparát umiestnený priamo v obrazovke smartfónu, svojou veľkosťou perfektne zapadá do notifikačnej lišty a na tmavom pozadí ho vďaka technológii OLED ani neuvidíte. V nastaveniach ho môžete dokonca výberom konkrétnych aplikácii dokonca úplne skryť.

Pozrite siMotorola edge+ si vás získa nielen nekonečným Edge displejom

Vysoké rozlíšenie predného fotoaparátu využíva Motorola edge+ v spojení s technológiou Quad Pixel. Tá sa stará o automatické spájanie štyroch pixelov do jedného pre tvorbu kvalitnejších a jasnejších fotografií vo výslednom rozlíšení 6 Mpx. Ak chcete, v nastaveniach fotoaparátu si môžete technológiu Quad Pixel vypnúť a vytvárať tak selfie zábery v natívnom rozlíšení 25 Mpx. Táto možnosť vám umožní vytvárať výrezy z pôvodnej fotografie bez straty detailov.

Aj keď má Motorola edge+ na prednej strane iba jeden fotoaparát, vo výbave jej režimov nechýba ani obľúbený režim Portrét. Ten dokáže pomocou umelej inteligencie aj bez druhého fotoaparátu vytvárať tzv. bokeh efekt, ktorý ešte donedávna dokázali vytvárať iba plnohodnotné fotoaparáty.

Ukážka selfie fotografie zo smartfónu Motorola edge+

Rovnakou technológiou disponuje aj hlavný fotoaparát na zadnej strane. Ten sa však môže popri veľkosti 1/1,33“ pochváliť aj rozlíšením až 108 Mpx. Technológia Quad Pixel v tomto prípade spojením štyroch susediacich pixelov vytvára snímky s pixelmi o veľkosti 1,6 μm s výsledným rozlíšením 27 Mpx(!).

Spojením tejto technológie s pokročilým laserovým zaostrovaním a umelou inteligenciou sa môžete tešiť na perfektné fotografie a to nielen za ideálnych svetelných podmienok. Priamou súčasťou fotoaparátu je totiž aj režim Nočné videnie, ktoré dokáže predĺžením uzávierky fotoaparátu vykúzliť jasné zábery aj z takmer úplnej tmy. 

Vysoké rozlíšenie hlavného fotoaparátu na zadnej strane využijete aj pri nahrávaní videa, ktoré môžete nahrávať až v rozlíšení 6K UHD pri 30 snímkach za sekundu. Pri nahrávaní videa do hry nastúpi aj optická a elektronická stabilizácia obrazu, vďaka ktorej je výsledné video perfektne stabilné aj pri nahrávaní počas chôdze alebo pri silnom vetre. Hoci má dnes doma televízor alebo monitor s takýmto rozlíšením len málokto, vysoké rozlíšenie má pozitívny vplyv na kvalitu videa aj pri jeho zobrazovaní na obrazovkách s nižším rozlíšením.

Hlavný fotoaparát na zadnej strane dopĺňa na jednej strane 16 Mpx fotoaparát s ultraširokouhlým objektívom a na druhej strane 8 Mpx fotoaparát s teleobjektívom. Táto dvojica vám dá po boku hlavného fotoaparátu istú slobodu vo fotografovaní bez ohľadu na to, či chcete zachytiť čo najviac zo scenérie pred vami, alebo sa naopak chcete zamerať na drobné detaily v režime Makro.

Utraširokouhlé fotografie so 117-stupňovým uhlom záberu môžete vytvárať jednoduchým kliknutím na ikonu 0,5x priamo z prostredia hlavného režimu fotoaparátu. To isté platí aj pre teleobjektív, ktorého 3-násobné optické priblíženie a 10-násobné hybridné priblíženie obrazu budete mať kedykoľvek po ruke stlačením jediného tlačidla na obrazovke aj pri fotení bežných záberov bez potreby prepínať fotoaparát do iného režimu.

Režim Makro nájdete po boku mnohých ďalších režimov fotografie v bočnom menu, ku ktorému sa môžete dostať posunutím prsta vľavo z hlavnej obrazovky fotoaparátu. Pomocou tohto režimu môžete zachytiť detaily objektov okolo vás z úplne novej perspektívy a to aj za pomoci optickej stabilizácie obrazu, vďaka ktorej je fotenie makro záberov aj bez statívu skutočne hračkou.

Ozvláštniť vaše fotografie môžete aj pomocou režimov Zvýraznená farba, Kinematograf či Živý filter, ktoré dokážu vaše fotografie rozhýbať, zaujímavým spôsobom zafarbiť či zvýrazniť na nich jednu konkrétnu farbu, ktorá tak na takmer čierno-bielom zábere skutočne vynikne. V tejto ponuke nájdete aj režim Ultra-Res, ktorý vám umožní vytvárať snímky v natívnom rozlíšení 108 Mpx.

Softvér sa do samotného fotografovania vkladá aj pri bežných snímkach. Automatické zachytenie úsmevu zabezpečí, že fotoaparát zachytí vždy ten správny moment, kedy sa všetky osoby v rámčeku usmievajú. Aplikácia inteligentnej kompozície na druhej strane fotografiu automaticky vyrovná a uplatní na ňu fotografické pravidlo tretín. Nemusíte si tak robiť ťažkú hlavu zo správneho načasovania alebo nastavenia kompozície, urobí to za vás umelá inteligencia.

Priamo v prostredí fotoaparátu hneď vedľa tlačidla spúšte nájdete aj tlačidlo funkcie Google Lens. Tá vám umožní prekladať texty, ukladať si do kontaktov a kalendára vizitky a udalosti, identifikovať rastliny, živočíchy budovy alebo produkty stlačením jediného tlačidla. V praxi tak môžete pomocou jedinej fotky „vygoogliť“ veci, ku ktorým by ste sa štandardným textovým vyhľadávaním dostali iba po zadaní správnych kľúčových slov.

Vďaka kvalitnému hardvéru štyroch fotoaparátov a ich inteligentnému softvéru tak môžete byť so smartfónom Motorola edge+ pripravení na zachytenie všetkých dôležitých okamihov vo vašom živote, bez ohľadu na to, či máte pre tvorbu fotografií a videí správne podmienky.

Ak sa vám nový smartfón Motorola edge+ páči, môžete si ho dopriať aj na Slovensku, a to v balení so silikónovým obalom, slúchadlami a nabíjačkou TurboPower. Cena novinky je stanovená na 1 199 eur.

O novom smartfóne Motorola edge+ vám však prezradíme ešte viac, sledujte nás aj o týždeň.

Na príprave článku sme spolupracovali so spoločnosťou Lenovo.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku