ČO do Windows Phone spod stromčeka alebo 25 top hier, ktoré musíte mať!

Od Vianoc už uplynulo kopec času, ale možno ste si v predvianočnej akcii operátora vybrali jeden z mála smartfónov s operačným systémom Windows Phone. V súčasnosti sú na trhu ešte stále modely s Windows Phone 7.5, ktoré je pomaly možné upgradnúť na verziu 7.8, no nové kúsky majú najnovší Windows Phone 8. Stále však nie je možné cez Obchod nakupovať platené aplikácie či hry. S kvalitnými hrami je tak problém. Pozrite si náš výber 25 top najzaujímavejších hier, ktoré môžete mať zadarmo. Pozor, množstvo z nich sú návykové!

 Samsung ATIV S

POZRITE SI AJ:

ČO do Windows Phone spod stromčeka alebo 25 top aplikácií, ktoré musíte mať!

ČO do iPhone spod stromčeka? Hry, ktoré jednoducho musíte vyskúšať!

ČO do androidu spod stromčeka? Len tie najlepšie hry!

ČO do iPhone alebo iPadu spod stromčeka? Aplikácie, ktoré by ste nemali prehliadnuť!

ČO do androidu spod stromčeka? Aplikácie, ktoré musíte mať!

 Windows Phone 8S by HTC

Ako na inštalovanie?

Podobne, ako v ostatných operačných systémoch v smartfónoch, aj v prípade Windows Phone je pre sťahovanie aplikácií či hier nutná registrácia na niektorom zo serverov výrobcu. V tomto prípade ide o Microsoft, no prihlasovať sa môžete buď cez LiveID konto, cez Hotmail či nový Oultook.com. Po registrácii stačí zapnúť Obchod  v menu telefónu a buď si aplikácie a hry hľadať cez rôzne sekcie alebo stlačením lupy vyhľadať naše top aplikácie. Aplikácie je samozrejme možné inštalovať aj cez web rozhranie na počítači. Cez web Windows Phone sa stačí prihlásiť a v prípade prihlásenia aj vášho smartfónu, v pravom hornom rohu vidíte svoj model. Cez prehliadač je listovanie a vyhľadávanie jednoduchšie a pohodlnejšie, no na cestách či pohovke v obývačke je pohodlnejšie listovať aplikáciami v telefóne.

Pozor však na to, aby ste mali buď poriadny dátový balík cez sieť operátora, alebo boli pripojení v domácej či inej WLAN sieti, kde predsa len tie dáta nie sú tak drahé. Hlavne v prípade hier sa často jedná o objemné dáta!

Jednou z najväčších nevýhod Windows Phone hier a aplikácií je momentálna nemožnosť ich nakupovania. Týka sa to samozrejme len aplikácií, za ktoré si vývojári nechávajú platiť. Niektoré hry je možné si vyskúšať, no len ako demo verzie, niektoré nevyskúšate zas vôbec. Určite si však budete chcieť sťahovať aj iné aplikácie, tak nezabudnite na bezpečnosť. Hoci vďaka menšiemu rozšíreniu Windows Phone telefónov nie je množstvo útokov a škodlivých aplikácií v takom množstve ako v prípade OS Android, nájdu sa aj nebezpečné hry, ktoré vám môžu uškodiť. Preto si pri výbere aplikácie pozrite hodnotenie. Nejde len o hviezdičky, ale aj o komentáre, ktoré používatelia nechávajú vývojárom na druhej karte v popise aplikácie. Tretia karta zobrazuje zas vybrané screenshoty z aplikácie, takže si môžete aplikáciu pred inštaláciou i pozrieť v statickom stave.

 Windows Phone 8X by HTC

TOP APLIKÁCIE

Angry Birds

Kto by nepoznal najznámejšiu hru sveta mobilných telefónov? Nahnevané vtáky sú však v prípade Windows Phone spoplatnené. Vyskúšať si našťastie môžete niekoľko levelov tejto návykovej hry a postupne sa v nej zlepšovať na plný počet hviezdičiek. Potom sa možno objaví aj možnosť zakúpenia a vy si budete môcť užívať ďalšie kolá.

Link na aplikáciu

 Angry Birds

Fruit Ninja

Ak Angry Birds sú najznámejšou hrou sveta smartfónov, tak Fruit Ninja je hneď na druhom mieste. Vašou úlohou je katanou (vašim prstom) rezať všetky druhy ovocí, ktoré sa náhodne objavujú na obrazovke. Pozor na bomby, tie vás zničia… Jednoduché, ale návykové!

Link na aplikáciu

 Fruit Ninja

Minesweeper

Poznáte hru Míny z OS Windows snáď ešte verzie 95? Minesweeper je ich presnou kópiou v krajšom dizajne a v štýle Windows Phone. Výborné na odreagovanie pričom vybrať si môžete z niekoľkých úrovní, no k nim sa musíte „prebojovať“ svojou šikovnosťou, za ktorú ste odmeňovaní.

Link na aplikáciu

 Minesweeper Minesweeper

Bubble Breaker

Na prvý pohľad jednoduchá hra s mnohými obmenami, no vedzte, že táto hra vás vyburcuje k lepším a lepším výsledkom. Dôležitá je nielen logika, ale i predvídanie blízkej budúcnosti. A pritom len „ničíte“ bublinky, ktoré sú pri sebe…

Link na aplikáciu

 Bubble Breaker Bubble Breaker

Wordament

Ak ste zruční v anglickom jazyku a radi sa hráte osemsmerovky v každých novinách či časopichoch, tak Wordament je tou správnou hrou pre vás. Pohybom prsta vyznačíte, ktoré slová ste objavili a hra vás odmení bodmi. Za tie sa otvárajú nové a nové úrovne.

Link na aplikáciu

 Wordament

LogoQuiz

Výborná hra pre tých, ktorí si myslia, že majú výborný všeobecný rozhľad. Cieľom hry je uhádnuť názvy značiek podľa ich loga. Úvodné kolá sú jednoduché, no už v treťom kole zistíte, že značky až tak dobre nepoznáte. Utešujúce je, že väčšinou tie neznáme značky nie sú globálne, ale skôr lokálne, americké.

Link na aplikáciu

 LogoQuiz LogoQuiz LogoQuiz

Ludo

Ludo je anglické označenie hry „Človeče, nehnevaj sa“. Cieľ a spôsob hry je teda jasný, hru sa môžu hrať naraz štyria hráči. Vzhľadom na veľkosť displeja by však bola hra zaujímavejšia na tablete s aspoň 7-palcovým displejom.

Link na aplikáciu

 Ludo Ludo

Mahjong

Veľmi starú čínsku logickú hru Mahjong nepozná mnoho ľudí, no vedzte, že ide o vynikajúcu logickú hru, pri ktorej strávite množstvo času. V štyroch základných úrovniach nájdete veľké množstvo rôznych rozložení hracieho poľa, takže nudiť sa určite nebudete.

Link na aplikáciu

 Mahjong

Mou

Pamätáte si na malý prívesok s elektronickým zvieratkom, o ktoré ste sa museli starať? Tak Mou je verzia pre Windows Phone v 21. Storočí. Neidentifikovateľné zvieratko Mou musíte kŕmiť, hrať sa s ním, nechávať ho spať či dopĺňať mu vitamíny. Detská hra, no zabavia sa i dospelí.

Link na aplikáciu

 Mou Mou

Pexeso

Jednoduchá verzia klasickej stolovej hry v dizajne Windows Phone. Maximálna hracia plocha je 8×8, na výber je štvorica vzhľadov obrázkov a hru sa môžu hrať súčasne dvaja hráči. O zábavu vo dvojici môžete mať pri dlhom cestovaní postarané. Už len nech vydrží i batéria telefónu.

Link na aplikáciu

 Pexeso Pexeso

Ant Smasher

Jedna z hier, ktorú kvôli jej „jednoduchosti“ a privitivizmu mnohí okamžite odvrhnú, no vedzte, že tak radi ste mravce a iný hmyz ešte nezabíjali. Pozor ale na včely a osi, pichajú! :)

Link na aplikáciu

 Ant Smasher Ant Smasher

AE 3D Motor

Jednoduchá, ale opäť návyková hra, v ktorej je vašou úlohou vyhýbať sa vo vysokej rýchlosti na motorke otravne pomalým šoférom áut, ktorí chodia z pruhu do pruhu.

Link na aplikáciu

 AE 3D Motor AE 3D Motor AE 3D Motor

Snake

Had je späť! Najznámejšia hra sveta z klasických mobilov ešte minulého tisícročia je späť vo svojom pôvodnom vzhľade i ovládaní! Výborná a jednoduchá „závislárčina“.

Link na aplikáciu

 Snake

AE Coin Mania

Ďalšie výborná a jednoduchá hra od vydavateľstva Lucky Game, ktoré mimochodom ponúka až 14 hier pre Windows Phone! Coin Mania je imitácia starého stroja na mince, ktoré postupným dohadzovaním nových a nových posúvajú staršie mince do „vášho vrecka“.

Link na aplikáciu

 AE Coin Mania AE Coin Mania

AE Roulette 3D

Kto by nepoznal hazardnú hru ruleta? Lucky Game vám ponúka jej virtuálnu verziu, v ktorej neminiete ani cent a pritom si môžete zahazardovať s veľkým obnosom peňazí. Opäť je to jedna z výborných hier na odreagovanie sa či zabitie času v MHD.

Link na aplikáciu

 AE Roulette 3D

Blocked In Free

Logická hra, v ktorej je vašou úlohou posúvať kvádre tak, aby ste červený kváder dostali do diery a postúpili do ďalšej úrovne. Nechýba ani návod ako na to či možnosť zmeny vzhľadu kvádrov. Pozor, návykové a hlavne stresujúce vo vyšších leveloch!

Link na aplikáciu

 Blocked In Free

AE Sudoku

Už z názvu vám musí byť jasné, o čom je táto hra. Áno. Číselná hra Sudoku. Výborná grafika, jednoduché ovládanie, viaceré úrovne… Čo viac si priať?

Link na aplikáciu

AE Sudoku AE Sudoku 

Bike Mania Free

Bike Mania je ďalšou hrou ešte z čias Windows 95, ktorú sme mnohí hrávali do nekonečna. Mobilná verzia je náročnejšia na ovládanie, ale po chvíli hrania si naň určite zvyknete. Vrátite sa do čias chlapčenskej radosti a presedených hodín pri počítači?

Link na aplikáciu

 Bike Mania Free

Bubble Star

Aby toho nebolo málo, pridávame ďalšiu hru z dávnych čias počítačov, ktorú obľubovali najmä najmenší. „Strieľaním“ farebných guličiek (v tomto prípade živých) odstraňujete rovnaké farby. Pribudlo však niekoľko úrovní a náročnosti.

Link na aplikáciu

 Bubble Star Bubble Star

Combat Helicopter 2

Jednoduchá 2D strieľačka, v ktorej je okrem udržania helikoptéry vo vzduchu potrebné zároveň strieľať na nepriateľské vrtuľníky a základne. Niekoľko úrovní prejdete až po úspešnom prestrieľaní sa cez nepriateľov.

Link na aplikáciu

 Combat Helicopter 2

Flush

Viete, aké by to bolo, keby vaša toaleta nemala odpadové potrubie? Zlé. Preto musíte čo najrýchlejšie vybudovať nové, aby mala spláchnutá voda kadiaľ pretiecť do kanalizácie. Našťastie je voda modrá a nie v skutočnej farbe vody, ktorá tečie do kanála.

Link na aplikáciu

 Flush Flush

Sandbols

Pomerne jednoduchá logická hra, v ktorej musíte čo najrýchlejšie „odstrániť“ čo najviac minimálne trojice rovnakých symbolov jednoduchou vzájomnou výmenou. Občas sa objavia aj bonusové či bombové znaky, ktoré pridávajú body. Hrá sa na čas, tak si pohnite!

Link na aplikáciu

 Sandbols Sandbols

Shuriken Ninja

Ninja je jednou z najčastejšie používaných názvov hier. V tejto je vašou úlohou hádzať hviezdice tak, aby ste zostrelili terče bez toho, aby vám nespadli na zem. Hra má množstvo úrovní a postupne sa vypracujete na super vrhača ninja hviezdic.

Link na aplikáciu

 Shuriken Ninja

Tic Tac Toe

Túto hru sa hrávali už aj naši rodičia na štvorčekovanom papieri v školských laviciach. V tomto prípade však máte obmedzený priestor 3×3, takže si dlho nezahráte. Výhodou pre pokročilých je možnosť voľby pokročilého režimu, v ktorom postupne už nakreslené krúžky a krížiky postupne miznú.

Link na aplikáciu

 Tic Tac Toe

Gangnam Style

Že nepoznáte najznámejšiu skladbu sveta, na ktorú sa rozhýbu všetci od batoliat, cez manažérov až po najstaršiu vekovú skupinu? Skladba Gangnam style s 1,3 miliardami vzhliadnutí na YouTube bola jasnou predlohou pre jednoduchú hru, v ktorej musíte stláčať štvoricu farebných pruhov v správnom čase. Samozrejme nechýba tancujúci PSY.

Link na aplikáciu

 Gangnam Style

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku