ČO do iPhone spod stromčeka? Hry, ktoré jednoducho musíte vyskúšať!

Ak nás čítate pravidelne, tak vám istotne neunikol náš článok s odporúčaniami aplikácií, ktoré by nemali vo vašom novom iPhone alebo iPade spod stromčeka chýbať. Smartfón alebo tablet však nemusí slúžiť len na prácu. Práve preto vám prinášame prehľad hier, ktoré vám spríjemnia voľný čas.

Apple iPhone 5

Prečítajte si:

ČO do Androidu spod stromčeka? Aplikácie, ktoré musíte mať!

ČO do Androidu spod stromčeka? Len tie najlepšie hry!

ČO do iPhone, alebo iPadu spod stromčeka? Aplikácie, ktoré by ste nemali prehliadnuť!

 

Ceny a hodnotenia

Spôsob ako sa zaregistrovať do App Store a ako si vytvoriť vlastné Apple ID, aby ste mohli v obchode s aplikáciami nakupovať sme si popísali už v predchádzajúcej časti. Ak ste teda v prostredí iOS úplným nováčikom, odporúčame vám najprv si prečítať predchádzajúcu časť seriálu venovanému aplikáciám pre iOS. V prípade nakupovania hier platia rovnaké pravidlá ako v prípade aplikácií a v obchode App Store nájdete množstvo hier. Samozrejme nechýbajú platené tituly, ale  ani hry, ktoré si môžete vyskúšať zadarmo. Niektoré hry si môžete navyše najprv vyskúšať v bezplatnej verzii, ktorá je nejakým spôsobom obmedzená, alebo sú v nej reklamy a až následne sa rozhodnúť pre kúpu danej hry.

Apple App Store

Bohužiaľ, často platí, že hra, ktorá je dostupná pre konkurenčné operačné systémy, ako napríklad Google Android je v prípade Google Play zadarmo (platená často otravnou reklamou) a v prípade App Store platená. Ceny hier však väčšinou nie sú prehnané a okrem niekoľkých titulov zvučných mien ich kúpite pod 1 €. Pri vyhľadávaní hier sa hodia hodnotenia, ktoré prezentujú obľúbenosť jednotlivých hier, prípadne sa môžete nechať inšpirovať našim pravidelným seriálom venovaným hrám a aplikáciám práve pre operačný systém Apple iOS. Rovnako jednoduché je vyhľadať tie najobľúbenejšie hry. Postačí si nechať zobraziť sekciu Top 25 v App Store vášho iPhonu, alebo iPadu a v nej si vybrať platenú, alebo bezplatnú kategóriu hier. Okamžite vidíte niekoľko desiatok hier, ktoré stoja za vyskúšanie.

TOP 5 – tie musíte skúsiť!

 

Teraz sa poďme spoločne pozrieť na 15 hier, ktoré určite stoja za vašu pozornosť. Najprv uvedieme 5 TOP hier, ktoré jednoducho musíte skúsiť a ak medzi nimi náhodou nenájdete takú, ktorá by sa vám páčila, môžete využiť naše odporúčania na 10 ďalších hier.

 

1. Angry Birds

Angry Birds

Hra, ktorá jednoducho nesmie chýbať ani na jednom iPhone alebo iPade. Od jej uvedenia sa dočkala niekoľkých verzií a tak môžete pomocou vtáčikov bojovať proti prasiatkam vo vesmíre, alebo v tematických prostrediach inšpirovaných rôznymi sviatkami .

Angry Birds

Cena: 0,89 € (2,69 € iPad)

Podrobný test

 

2. Boggle

Boggle

Boggle je vynikajúcou hrou, ktorá potrápi vašu znalosť anglických slov. V stanovenom časovom limite troch minút musíte nájsť maximum anglických slov. Náročnejším príde vhod pokročilý režim, ktorý po každom slove mení rozloženie písmen.

Boggle

Cena: 1,79 €

Podrobný test

 

3. PokerStars Mobile Poker

PokerStars Mobile Poker

Ak radi hráte poker, táto hra by nemala nemala vo vašom iPhone alebo iPade chýbať. Vďaka hre PokerStars Mobile Poker dokonca nemusíte hrať len o virtuálne peniaze, ale aj o tie reálne, ktoré máte na svojom konte PokerStars.

PokerStars Mobile Poker

Cena: zadarmo

Podrobný test

 

4. Polda 3

Polda 3

Tretie pokračovanej najpopulárnejšej hry zo susedných Čiech, ktorá vás svojim dejom a hlavne vtipnými komentármi nezabudnuteľného Luďka Soboty pohltí. Policajt Pankrác sa v tejto časti stal súkromným detektívom a pokračuje v pátraní. Túto hru jednoducho musíte skúsiť.

Polda 3

Cena: 5,49 €

Link na hru

 

5. Worms 2 Armagedon

Worms 2 Armagedon

Bojové červíky sú späť a prichádzajú na iPhone a iPad. Útok na nepriateľa môžete skúsiť sami, prípadne v multiplayer móde. Na jednom zariadení si tak túto legendárnu hru môžete zahrať aj dvaja.

Worms 2 Armagedon

Cena:  0,89 €

Podrobný test

 

Určite vyskúšajte!

6. Temple Run 2

Temple Run 2

Druhá časť obľúbenej hry, ktorá dosiahla viac ako 170 miliónov stiahnutí. Opätovne sa hrdina pokúsi dostať z chrámu, pričom sa na ceste musí vyhnúť prekážkam a prenasledovaniu monštróznou opicou.

Temple Run 2

Cena: zadarmo

Link na hru

 

7. 2K Sports NHL 2K11

2K Sports NHL 2K11

Každý verný fanúšik NHL by mal vyskúšať jednu z najlepších hokejových hier pre iPhone a iPad. Vďaka hre 2K Sports NHL 2K11 budete mať celú NHL priamo vo vašom smartfóne. Hrať môžete rýchlu hru (Quick Game), sezónnu hru (Season Mode), ale aj voľné nájazdy, alebo trénovať streľbu na bránu.

2K Sports NHL 2K11

Cena: 3,59 € (iPhone), 4,49 € (iPad)

Podrobný test

 

8. Pong World

Pong World

Chcete si zaspomínať? Vynikajúcim prostriedkom práve pre tento účel je kultová hra Pong World, ktorá je síce graficky prepracovanejšia, ako pôvodná verzia, ale aj napriek tomu ponúkne minimálne rovnaké množstvo zábavy.

Pong World

Cena: zadarmo

Podrobný test

 

9. Bad Piggies

Bad Piggies

Už vás zunovali Angry Birds? Potom vyskúšajte Bad Piggies s rovnakým rodokmeňom ako známa hra. V tejto časti však nepôjde o to, aby ste prasiatka zabili, ale musíte ich bezpečne prepraviť z jedného miesta na druhé, a to použitím rôznych pomôcok.

Bad Piggies

Cena: 0,89 €

Link na hru

 

10. Sonic Jump

Sonic Jump

Ďalšia retro hra, ktorá stojí za vyskúšanie. Postavičku skákajúceho Sonic-a si istotne pamätajú všetci majitelia hernej konzoly SEGA. Prepracovaná hra ponúkne novú grafiku, no systém, ovládanie a zvukový sprievod našťastie ostal zachovaný.

Sonic Jump

Cena: 0,89 €

Podrobný test

 

11. Cut the Rope

Cut the Rope

Logická hra, ktorá dokáže v niektorých úrovniach dostatočne potrápiť vaše logické myslenie. Cieľom je totižto postupne odstrihávať laná tak, aby sladkosť, ktorá na nich visí padla priamo do úst malej žabky.

Cut the Rope

Cena: 0,89 €

Link na hru

 

12. Fruit Ninja

Fruit Ninja

Jednoduchosť v prípade hry Fruit Ninja určite neznamená nudu. Stačí ak v správnom momente potiahnete prstom cez displej a tým rozseknete padajúce ovocie ako správny Ninja bojovník.

Fruit Ninja

Cena: 0,89 €

Link na hru

 

13. Geomaster

Geomaster

Myslíte si, že dokonale ovládate polohu jednotlivých štátov na svete? Prípadne si trúfnete aj na polohu jednotlivých miest? Nie je nič jednoduchšie ako si svoje vedomosti overiť pomocou vedomostnej hry Geomaster.

Geomaster

Cena: 0,89 €

Link na hru

 

14. Asphalt 7 Heat

Asphalt 7 Heat

Automobilové preteky nesmú v žiadnom zozname naj hier chýbať. Asphalt 7 Heat patrí k tomu najlepšiemu, čo si môžete ako fanúšik áut na svojom iPade alebo iPhone priať. Veď 15 okruhov z celého sveta hovorí samo za seba.

Asphalt 7 Heat

Cena: 0,89 €

Link na hru

 

15. Toca Hair Salon

Toca Hair Salon

Niečo pre najmenších. Jednoduchá hra, v ktorej vlastníte kaderníctvo a šialené vlasové kreácie nemusíte vytvárať iba ľudom, ale aj trojici zvieratok. Nie je lepšie miesto pre popustenie uzdy vašej fantázii.

Toca Hair Salon

Cena: 1,79 €

Podrobný test

Veríme, že sa vám podarilo nájsť v našom rebríčku zaujímavé hry. Vybrať 15 najlepších nie je vôbec jednoduché, veď v App Store je niekoľko stotisíc hier, ktoré môžu zaujať. Neváhajte sa však s tou vašou naj hrou pre Apple iOS pochváliť v diskusii pod článkom.

Foto: iTunes, TECHBOX

Komentáre k článku