Čo dnes pozerať na streame? Dva dokumentárne seriály na Netflixe

ZDROJ | Netflix

V dnešný sviatočný deň sme si pre vás pripravili dva tipy na dokumentárne seriály zo streamovacej služby Netflix. Jeden vás pobaví, druhý skôr zrelaxuje.

History of Swear Words

Herec Nicolas Cage sa vrátil v novom dokumentárnom seriáli od Netflixu, aby nám predstavil históriu najznámejších anglických nadávok.

Dejiny nadávania je pohľad do sveta vulgarizmov, ktorý sa však okrem ich vzniku, venuje aj ich dopadu na dnešný svet. Každá zo šiestich epizód je venovaná jednému anglickému vulgarizmu, ktoré sú najviac rozšírené. Každá epizóda má dĺžku približne 20 minút.

Ide skôr o komediálnu záležitosť ako o seriózny seriál, takže pokiaľ máte náladu skôr na ľahší žáner, potom je History of Swear Words vhodnou voľbou.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2021

Headspace Guide to Meditation

Seriál, o ktorom sme informovali aj v našom mesačnom prehľade vás zoberie na duchovnú jazdu meditáciou, pri ktorej môžete úplne vypnúť a zabudnúť na starosti.

Bývalý budhistický mních Andy Puddicombe, zakladateľ meditačnej appky Headspace vás v tomto seriáli prevedie svetom meditácie vrátane jej zdravotných benefitov. Seriál obsahuje osem krátkych epizód, ktoré sú navyše krásne animované a ktoré vás naučia základné prvky meditácie. Ide asi o prvý seriál, pri ktorom je dobré mať zatvorené oči a ležať.

Pokiaľ chcete ďalšie tipy na seriály či filmy, ktoré pribúdajú na streamovacích službách, sledujte naše články „Čo dnes pozerať„, ktoré sa budeme snažiť vydávať na dennej báze. Taktiež si nenechajte ujsť naše pravidelné články top 6 seriálov a top 6 filmov na streamovacích službách.

Komentáre k článku