Bitcoin za 100 000 dolárov? Čo môže urobiť začiatočník?

ZDROJ | Momentum Fotograh / Shutterstock.com

Bitcoin a kryptomeny sú stále veľkou neznámou pre množstvo ľudí. Prečo je Bitcoin vlastne taký drahý? Môže naozaj dosiahnuť hodnotu 100 000 USD? Ako vlastne na tom môže bežný človek profitovať? Tak práve tieto otázky si teraz zodpovieme.

Čo je Bitcoin?

Asi každý takýto článok by mal začať otázkou čo je Bitcoin? Ak by sme na túto otázku však chceli dostatočne kvalifikovane odpovedať, tak by sme potrebovali hneď niekoľko strán a čitateľovi by trvalo možno až niekoľko hodín aby celú problematiku dostatočne pochopil.

Z toho dôvodu radšej odporúčame pozrieť si sériu krátkych videí – ,,Cesta k Bitcoinu.“

Dobre, ale čo ďalej?

Teraz už chápete čo je Bitcoin a prečo je tak unikátny. Možno sa vám páči aj blockchain technológia a a vidíte v tom technologický potenciál. Ako však tieto informácie využiť a čo robiť? Odkiaľ čerpať zdroje a ako si založiť kryptomenovú burzu? Ako sa vyhnúť chybám a ako si zabezpečiť svoj účet? Toto sú bežné otázky nováčika na ktoré potrebuje odpoveď.

Na Slovensku je Bitcoin a kryptomeny stále okrajová téma a preto je veľmi zložité natrafiť na relevantné zdroje prípadne firmu, ktorá by vám kompletne poradila od A po Z. 

Čo ak by existovala možnosť využiť služby profesionálnej firmy a odborníkov na 10 dní úplne zdarma? Čo ak by ste dostali presné návody, upozornenia a rady aké účty si založiť a na čo si dať pozor? Čo ak by ste dostali presný postup čo robiť a na čo si dať pozor? 

Práve to je momentálna možné u firmy Trader 2.0. Od 20.09.21 do 30.09.21 a teda presne na 10 dní sa bude môcť úplne každý pridať do ich kryptomenovej pracovnej skupiny. Od nováčika až po skúseného obchodníka. Skupinu vedie odborník na kryptomeny Ing. Jakub Kraľovanský. Pridanie do skupiny je nezáväzné a úplne zadarmo. Má slúžiť práve na to aby sa nováčikovia nebáli vstúpiť do sveta kryptomien a aby sa vyhli základným a častým chybám.

Chcem skúsiť kryptomenovú skupinu na 10 dní ZADARMO!

Teraz sa možno pýtate, či ten Bitcoin má naozaj tak veľký zmysel a či už nie je neskoro?! Poďme sa pozrieť na 3 hlavné dôvody prečo Bitcoin naozaj môže dosiahnuť hodnotu 100 000 USD dolárov už čoskoro.

3 hlavné dôvody, prečo Bitcoin môže čoskoro prekonať hranicu 100 000 dolárov!

1. Americká centrálna banka – FED

Je to trochu paradox, ale práve vďaka americkej centrálnej banke a teda FEDu sa Bitcoinu tak darí. Prečo? Po problémoch s COVIDom začali centrálne banky pumpovať ,,nové“ peniaze do ekonomiky. Ak každý jeden mesiac pribudne v ekonomike niekoľko miliárd dolárov, tak sa to musí niekde prejaviť. Nie je žiadnym tajomstvom, že tieto ,,nové“ peniaze prúdia aj do Bitcoinu. Bitcoin má a vždy bude mať len 21 miliónov mincí. Ak budú stále pribúdať nové doláre, tak Bitocin bude čím ďalej tým viac vzácnejší.

2.  Vlastnosti Bitcoinu

Pevne stanovený počet mincí, náročnosť ťažby či halving. Toto sú všetko faktory, prečo je Bitcoin naozajstný unikát. Bitcoinov je 21 miliónov a nikdy ich nebude viac. Rovnako sa každé 4 roky vyťaží o polovicu menej Bitcoinov. Zatiaľ čo teraz sa vyťaží v priemere každých 10 minút presne 6,25 Bitcoinu, tak o 4 roky to bude len polovica. Tým pádom bude oveľa ťažšie a náročnejšie Bitcoiny nakúpiť, pretože ich bude pribúdať stále menej a menej čo bude tlačiť na cenu.  

3. Dopyt inštitúcií.

Možno si pamätáte rok 2017 a rast Bitcoinu na 20 000 dolárov. Tento rast bol špecifický tým, že o tento ,,ošiaľ“ sa postarali bežní ľudia. V tom čase bola drvivá väčšina inštitúcií mimo Bitcoinu a kryptomien. Ak bežní ľudia dokázali dostať cenu na 20 000 usd, tak čo sa stane ak do Bitcoinu nalejú peniaze firmy z Wall Street a veľkí giganti? Práve to sa deje teraz. Tesla, Master Card, Visa či Paypal. Veľké množstvo firiem teraz diverzifikuje časť svojich portfólií aj do kryptomien a to sme len na začiatku.

Čo môžem stratiť?

Samozrejme na mieste je aj otázka čo sa môže pokaziť a čo môžete stratiť? Cieľom tejto otvorenej pracovnej skupiny je oboznámiť bežného začiatočníka s Bitcoinom a s tým ako sa s ním dá pracovať. Počas 10 dní by sa mal každý zorientovať v kryptomenovom priestore a utvoriť si svoj vlastný názor. Po tomto krátkom časovom úseku má začiatočník ešte vždy veľa otázok, ale už aspoň vie kde hľadať odpovede a vie sám vyhodnotiť či sa tejto téme bude venovať alebo ho to nezaujalo. 

Investovanie ako do kryptomien, tak aj do akcií či iného segmentu je veľmi rizikové a preto by mali byť základom každého investovania kvalitné informácie a zdroje. Teraz má šancu si ich každý vyskúšať zdarma. 

Komentáre k článku