Bankové aplikácie toho vedia oveľa viac, ako si myslíte

Žijeme v dobe, v ktorej sa banky nepredbiehajú len vo svojich finančných produktoch a pre spotrebiteľa čo najvýhodnejších úrokových sadzbách, ale aj v technológiách, ktoré poskytujú. Jednou z takýchto technológií sú aj bankové aplikácie. Čo všetko prinášajú?

Bankové aplikácie sú v podstate ďalším evolučným stupňom internetbankingu. Každá z nich totiž poskytuje možnosť rýchlej kontroly aktuálneho zostatku, či možnosť vykonávania základných bankových operácií. V čom sa však líšia a aká je pridaná hodnota jednotlivých bankových aplikácií slovenských bánk? Ukážeme vám to.

Tatra banka PR_4_1

Tatra banka

Nie je pochýb o tom, že Tatra banka patrí medzi popredných inovátorov na poli bankových aplikácií v našich smartfónoch. Okrem základných úkonov, ktoré môžete pomocou aplikácie Tatra banka v smartfóne vykonávať totiž ponúka hneď niekoľko zaujímavých vychytávok navyše. Jednou z funkcií, ktoré sa tešia veľkej obľube je Spending report, čoby prehľadné grafické zobrazenie toho, čo sa na vašom účte za posledné obdobie udialo.

Tatra banka app OK 01
ZDROJ | Tatra banka

To však zďaleka nie je všetko, čo aplikácia Tatra banka ponúka. Ak patríte k aktívnym používateľom inteligentných hodiniek, aplikácia Tatra banka vás poteší možnosťou zobrazenia aktuálneho zostatku na účte, ako aj posledných prevodov priamo na displeji inteligentných hodiniek. Vychytávkou, ktorú však ocení každý používateľ bankovej aplikácie je určite výber z bankomatu. Jednoducho si môžete peniaze vybrať aj bez toho, aby ste mali so sebou svoju bankomatovú kartu. Postačí vám k tomu bankomat Tatra banky a smartfón, v ktorom máte aktivovanú bankovú aplikáciu Tatra banka.

Tatra banka

Veľkosť:
15,8 MB
Platforma:
iOS 7.0 a novší, Android (závisí od zariadenia), Windows Phone 8 a novší
Cena:
0,00 €

Prepracovaná banková aplikácia, ktorá okrem základných funkcií ponúka aj možnosť výberu z bankomatu bez použitia platobnej karty, či funkcie ako je Spending report, alebo podporu inteligentných hodiniek.

ČSOB

 

CSOB SmartBanking SK app ikona
ZDROJ | ČSOB

Ani ČSOB nezaostáva so svojou veľmi dobre známou aplikáciou SmartBanking. Už za samozrejmosť je možné považovať rýchlu kontrolu aktuálnych zostatkov, či okamžité prevody medzi bankami. Aplikácia SmartBanking od ČSOB však toho ponúka podstatne viac. Napríklad ako prvá priniesla IBAN skener, ktorý je neskutočným pomocníkom pri vytváraní platobných príkazov. Jednoducho postačí telefón zamieriť na 24-miestne číslo a aplikácia v priebehu okamihu kód rozpozná.

CSOB app ok 01
ZDROJ | ČSOB

Medzi ostatné vychytávky, ktoré určite musíte ako majiteľ účtu v ČSOB a smartfónu vyskúšať, sú QR platby. Vďaka nim si môžete k platbe vytvoriť QR kód a podstatne tak urýchliť vykonanie platby. Samozrejme, nechýbajú ani možnosti zadávania trvalých príkazov a to vrátane tých do zahraničia, alebo okamžitá spätná platba na účet, z ktorého ste v minulosti prostriedky prijali. Výhodou je aj možnosť mimoriadnej splátky hypotéky v prípade, ak máte na účte voľné finančné prostriedky.

 

SmartBanking

Veľkosť:
39,2 MB
Platforma:
iOS 8.0 a novší, Android 2.3 a novší, Windows Phone 8 a novší
Cena:
0,00 €

Vynikajúca banková aplikácia, ktorá ponúka všetky potrebné funkcie ako aj možnosť rýchleho oskenovania IBAN čísla účtu pomocou vstavaného skeneru, alebo možnosť vytvárania QR platieb.

VÚB

vub_pr
ZDROJ | VÚB

Banková aplikácia VÚB prešla nedávno veľkými zmenami a z pomerne zložito pôsobiacej aplikácie sa stala moderná banková aplikácia, ktorá prináša všetky výhody mobilných aplikácií do smartfónu. Ako jedna z mála napríklad ponúka možnosť odomknutia aplikácia pomocou snímača odtlačkov prstov na iOS zariadeniach. Namiesto vypisovania štvormiestneho PIN kódu tak postačí priložiť prst a môžete s aplikáciou pracovať.

VUB_zdielaniecezQR
ZDROJ | VÚB

Samozrejme, v prípade aplikácie Mobil banking od VÚB nechýba ani možnosť posielania finančných prostriedkov na telefónne číslo pomocou služby VIAMO. Uľahčenie platieb má v tomto prípade na starosti IBAN skener a tiež snímač QR kódov, ktorý platobný príkaz vyplní za vás. Pomocou aplikácie od VÚB si môžete skontrolovať aj iné finančné produkty, ktoré od banky máte a tiež si pozrieť nastavené limity pre jednotlivé bankové účty. V prípade straty poteší aj možnosť aktivácie a deaktivácie bankomatových kariet priamo prostredníctvom aplikácie.

 

VÚB Mobil Banking

Veľkosť:
42,5 MB
Platforma:
iOS 8.0 a novší, Android 4.0 a novší, Windows Phone 8.1 a novší
Cena:
0,00 €

Modernizovaná banková aplikácia, ktorá ponúkne nielen integrovaný skener pre QR kódy a IBAN čísla účtu, ale aj možnosť uzamknutia aplikácie pomocou Apple Touch ID.

mBank

mbank_otvorenie_pobocky_ba_3

Ak patríte medzi klientov mBank, určite nezabudnite vyskúšať bankovú aplikáciu s rovnakým názvom, ponúka totiž toho viac, ako dosť. Okrem všetkých tých bežných funkcií ponúka napríklad možnosť vykonávania platieb bez potreby poznania čísla účtu. Tiež poteší možnosť zobrazenia niektorých funkcií bez potreby prihlásenia sa do bankovej aplikácie. Ak teda napríklad potrebujete nájsť najbližší bankomat, nie je potrebné sa do aplikácie ani prihlasovať.

Mbank app Ok 01
ZDROJ | Mbank

Ešte rýchlejšie vykonávanie platieb umožní napríklad snímač QR kódov, pomocou ktorého appka vyplní údaje platobného príkazu za vás. Ak často hľadáte svoje platby z minulosti, určite vás v prípade aplikácie od mBank poteší možnosť inteligentného vyhľadávania medzi vykonanými platbami, ako aj možnosť zobrazenia rýchlej histórie transakcií. Ak budete mať od mBank niekoľko produktov, môžete ich veľmi jednoducho spravovať priamo pomocou tejto aplikácie.

 

mBank

Veľkosť:
88,5 MB
Platforma:
iOS 7.0 a novší, Android 4.0.3 a novší, Windows Phone 8 a novší
Cena:
0,00 €

Vydarená banková aplikácia, ktorá obsahuje snímač QR kódov, alebo možnosť pristupovať k niektorým informáciám bez potreby prihlásenia sa do svojho účtu.

ZUNO

ZUNO aplikacia ikona 01
ZDROJ | ZUNO

Aj klienti ZUNO banky si môžu v spojení so svojou bankou užívať výhody modernej bankovej aplikácie. Tá ponúka možnosti ako je napríklad rýchle zobrazenie priebehu vašich zostatkov počas posledného roka, či rýchle zobrazenie aktuálneho zostatku na vašom účte priamo na úvodnej obrazovke. Potešením je aj možnosť rýchleho zadávania spätných platieb na účet, z ktorého ste v minulosti prijali platbu.

ZUNO app Ok 01
ZDROJ | ZUNO

Nechýbajú ani možnosti načítavania detailov platby pomocou QR a čiarových kódov z faktúr, alebo poštových poukážok. Ak ste majiteľom ÚČET PLUS, môžete si priamo v aplikácií, podobne, ako v prípade iných konkurenčných aplikácií, zriadiť aj cestovné poistenie pre seba a svoju rodinu. Vďaka podpore služby VIAMO môžu navyše aj majitelia účtov tejto banky posielať financie na telefónne číslo namiesto bežných čísliel účtu.

 

ZUNO SK Mobile Banking

Veľkosť:
30,5 MB
Platforma:
iOS 5.1.1 a novší, Android 2.2 a novší, Windows Phone 8.1 a novší
Cena:
0,00 €

Banková aplikácia, ktorá ponúka všetky potrebné funkcie pre prácu s vašim účtom, ako aj možnosť zobrazenia priebehu vašich zostatkov na účte za posledný rok, či možnosť poistiť sa.

Slovenská sporiteľňa

SLSP ikona aplikacie 01
ZDROJ | SLSP

Klienti Slovenskej sporiteľne majú namiesto jednej centralizovanej aplikácie k dispozícii niekoľko samostatných aplikácií. Základná aplikácia Účty ponúka prehľad o vašej aktuálnej finančnej situácii na účte, ako aj možnosť porovnania s predchádzajúcim obdobím. Nechýbajú ani podrobné prehľady pohybov na danom účte s možnosťou triedenia operácií do skupín, takže môžete napríklad veľmi rýchlo zistiť koľko prostriedkov ste si vybrali prostredníctvom bankomatu.

SLSP app OK 01
ZDROJ | SLSP

Ďalšou aplikáciou Slovenskej sporiteľne sú Platby. Ako už názov aplikácie prezrádza, jej úloha spočíva najmä vo vykonávaní platieb. Nechýbajú bohaté možnosti zadávania platieb, či možnosť vytvoriť si vlastný adresár kontaktov pre vykonávanie platieb s menom a fotografiou. Ak často posielate platby jednej skupine, podstatne to túto činnosť uľahčí. Nechýba ani IBAN skener pre rýchle načítanie 24-miestneho čísla účtu.

Účty

Veľkosť:
37,6 MB
Platforma:
iOS 7.0 a novší, Android 4.0 a novší
Cena:
0,00 €

Banková aplikácia, ktorá umožňuje sledovanie vašich zostatkov na účtoch s možnosťou rýchleho fulltextového vyhľadávania.

Platby

Veľkosť:
36 MB
Platforma:
iOS 7.0 a novší, Android 4.0 a novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia, ktorá umožňuje rýchle zadávanie platieb, vrátane SEPA platieb, dobitie kreditu, upravovanie trvalých príkazov a množstvo iných operácií s vašim účtom.

Prima Banka

Prima Banka 01
ZDROJ | Prima banka

Aplikácia Prima Banky nesie príznačné označenie Peňaženka a ponúka okrem základných možností pre kontrolu a správu účtov aj niekoľko funkcií navyše. Nájdete v nej napríklad možnosť rýchlej platby pomocou QR kódu, alebo naskenovaním čiarového kódu na poštovej poukážke. Súčasťou aplikácie je aj prehľad platobných kariet k vášmu účtu, ako aj možnosť ich rýchlej blokácie, nastavenia denného limitu, či PIN kódu pre jednotlivé karty.

Prima banka app ok 01
ZDROJ | Prima banka

Samozrejme, pomocou aplikácie Peňaženka od Prima Banky môžete sledovať aj vaše výdavky, ktoré si viete prehľadne zobraziť podľa danej kategórie. Ak máte predplatenú Easy kartu, môžete si kredit na karte dobiť priamo pomocou aplikácie Prima Banky. Ak často zabúdate na vykonávanie platieb, aplikácia vám umožní nastavenie pripomienok plánovaných platieb.

Peňaženka

Veľkosť:
35,7 MB
Platforma:
iOS 8.0 a novší, Android 4.0.3 a novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia ponúka okrem základných funkcií aj možnosť skenovania QR kódu, či sledovania vašich výdavkov, ktoré si navyše môžete prehľadne zobraziť pomocou kategórií.

Ako sami vidíte aplikácie jednotlivých bánk už dávno neponúkajú len základné možnosti pre úhradu platieb a kontrolu zostatkov na vašich účtoch. S dnešnými aplikáciami je zadávanie platieb, kontrola spotreby, či dokonca výber hotovosti doslova hračkou.

Komentáre k článku