AudFree Audio Capture, alebo ako si stiahnuť hudbu zo Spotify či TIDALu?

ZDROJ | JBL

Výhody hudobných streamovacích služieb sú obrovské. Medzi nevýhody patrí nižšia kvalita zvuku, na čo reagoval TIDAL so svojim programom HIFI. Neodstraňuje však jednu zásadnú nevýhodu – piesne fyzicky nevlastníte. Aj keď si platíte za možnosť ich počúvania, uložiť si ich síce môžete – ale len v rámci obmedzených možností.

Našťastie sú k dispozícii programy, ktoré umožňujú stiahnuť si vaše obľúbené piesne a nahrať ich napríklad do staručkého iPodu Classic. Jedným z takých je program AudFree Audio Capture. Ide o platený program, okrem macOS je k dispozícii aj pre Windows.

Za časovo neobmedzenú verziu pre jeden Mac zaplatíte s daňou 31,95 eur. Program beží na Mac OS X 10.8, 10.9, 10.10, 10.11, 10.12, 10.13 High Sierra, 10.14 Mojave, 10.15. Požiadavky na procesor nie sú veľké, stačí vám 1 GH s 512 MB RAM.

AudFree Audio Capture podporuje formáty MP3, AAC, M4A, M4B, FLAC, WAV, umožňuje streamovať a následne sťahovať hudbu, online rozhlasové stanice, videohry a akýkoľvek ďalší zvuk prehrávaný na počítači Mac, resp. PC s Windows.

Pozrite siKedy si užijeme Spotify HiFi – zvuk v CD kvalite?

Ako to funguje?

Hudobný záznam sa streamuje, nie je to teda tak, ako som si predstavoval ja, že kliknem na album, resp. pieseň a tá sa stiahne. Proces prebieha v reálnom čase tak, že sa audio počas jeho prehrávania ukladá a následne si stopu / stopy uložíte na disk.

Kliknutím na + vyberiete aplikácie, z ktorej chcete streamovať obsah.
Ako vidíte, vybral som hudobnú službu TIDAL.
TIDAL je pridaný do zoznamu.
V nastaveniach si môžete zmeniť formát a kvalitu audio súborov.

Po úvodných nastaveniach môžete vyskúšať funkčnosť AudFree Audio Capture. Kliknutím na ikonu s hudobnou službou sa vám otvorí aplikácia a vy môžete prehrať hudbu podľa vášho výberu.

Počas prvých sekúnd sa objaví interné číslo tracku, zhruba po 15 sekundách sa natiahnu dáta (názov, album, interpret a pod.).

Po dohratí piesne / playlistu / albumu ukončíte proces tlačidlom Stop. Ak je všetko v poriadku stačí stlačiť Save.

Niekedy však streamovanie neprebehne korektne. Najčastejšie som sa stretol s tým, že track nenačítal metadáta a namiesto toho ostal označený číslom. To sa dá zmeniť, ručne vložiť tagy, pozor však – musíte to urobiť skôr, ako stlačíte Save.

Ako vidíte, ide o pomerne zaujímavý program pre tých, ktorí si z rôznych dôvodov potrebujú uložiť piesne z hudobnej služby. TIDAL a Spotify funguje perfektne, Apple Music nie. Pripomíname, že takto získané piesne slúžia výlučne pre vás, na osobné počúvanie a vzťahujú sa na ne všetky relevantné autorské práva. Redakcia TECHBOX.sk nenesie za ich prípadné porušenie zodpovednosť.

Komentáre k článku