Aký bude Samsung Galaxy S8?

ZDROJ | SamsungSamsung Galaxy S8

V našich rýchlych spravách ste mohli postrehnúť viacero náčrtov či fotografií, ktoré údajne zobrazujú blížiaci sa smartfón Samsung Galaxy S8. Ako teda môže nový smartfón vyzerať?

S takmer 100% istotou môžeme napísať, že novinka bude predstavená na konferencii MWC (Mobile World Congress) 2017 začínajúcej 27. februára v Barcelone.

Podobne môžeme taktiež s takmer istotou rátať s totožnou cenou ako pri modeli Samsung Galaxy S7 Edge, keďže správy tvrdia, že sa novinka nebude predávať v plochej verzii.

2K alebo 4K UHD displej

Najnovšie informácie nasvedčujú použitiu displeja s 2K rozlíšením, tak ako aj v prípade modelu Samsung Galaxy S7, Nexus 6PLG G5.

Pozrite si7 dôvodov, prečo si kúpiť Samsung Galaxy S7/S7 edge

Špekulácie sa javia ako pravdivé predovšetkým v dôsledku nižšej spotreby energie ako pri vysokom 4K UHD. 2K rozlíšenie spotrebuje podstatne menej cennej energie zabudovanej batérie a zároveň vytvorí dojem skutočne jemného displeja bez viditeľných pixelov.

Bez 3,5 mm jacku

Tak ako aj pri voľbe rozlíšenia displeja, aj v tomto prípade je už takmer isté, že majitelia slúchadiel s 3,5 mm jack koncovkou budú musieť hľadať redukciu na USB-C port alebo prejsť na bezdrôtovú technológiu Bluetooth.

Pozrite si3,5 mm audio port skončí aj na Androidoch

Totožný scenár si už museli vyskúšať priaznivci nového iPhonu 7 a vlajkovej lode Lenovo Moto Z, ktorej balenie ale výrobca obohatil o potrebnú redukciu.

Snapdragon 830

Aktuálny model Samsung Galaxy S7 beží na čipe Snapdragon 820, a teda môžeme predpokladať posun na výkonnejší mobilný procesor.

qualcomm-snapdragon
ZDROJ | Qualcomm

Nové procesory Snapdragon 830 na novej 10 nm technológii uvidíme v smartfónoch už začiatkom budúceho roka a práve nová vlajková loď by mala byť prvým zariadením s výkonným procesorom.

Vylúčiť však nemôžeme ani Snapdragon 835, ktorý by mal byť predstavený na blížiacej sa konferencii CES 2017 v Las Vegas a Exynos 8895 z vlastnej výroby.

,,Home“ tlačidlo pod displejom

Úspech takmer bezrámikového čínskeho smratfónu Xiaomi Mi Mix vyvolal záujem u mnohých veľkých výrobcov, ktorí začali predstavovať prvé koncepty.

https://youtu.be/33pfR_0lB6s

Možno prvou veľkou svetovou značkou smartfónov s bezrámikovým modelom bude kórejsky Samsung. S tým je spojený predpoklad umiestnenia zaužívaného ..Home“ tlačidla so skenerom odtlačkov prstov pod displejom.

Najväčšou záhadou ostáva dizajn novinky. Možno aj takto bude vyzerať blížiaci sa Samsung Galaxy S8.

https://youtu.be/l7-HsoTypvU
galaxy-s8-render-new-5
21.12. 2016

Určite sa nielen my v redakcii, ale aj vy tešíte na novú vlajkovú loď z dielne Samsungu, ktorá by mala byť ďalším úspešným modelom zo série ,,S“.

Komentáre k článku