Ako si rozšíriť úložisko v službe Microsoft OneDrive?

ZDROJ | Microsoft

V našom seriáli sme sa už pozreli na nedostatok úložiska v službách Apple iCloud, Dropbox aj Google Disk. Tentokrát si posvietime na možnosti rozšírenia úložiska v službe Microsoft OneDrive, ktorá má svoje vlastné špecifiká.

Microsoft OneDrive je neoddeliteľnou súčasťou štvorice najznámejších cloudových úložísk a to aj vďaka tomu, že je natívnou súčasťou operačného systému Windows 10. Základná kapacita 5 GB však postačuje iba na menšie dokumenty alebo zopár fotografií a videí. Ako sa dá táto kapacita zväčšiť?

Office 365

Kancelársky balík Office potrebuje väčšina pracujúcich aj študentov k svojim každodenným povinnostiam za počítačom. Ak to platí aj pre vás a zároveň potrebujete rozšíriť kapacitu vášho úložiska v službe OneDrive, najlepšou voľbou v takom prípade je predplatné na službu Office 365.

Základný balík Office 365 Personal si môžete predplatiť za 69 eur ročne alebo 7 eur mesačne, čím okrem programov ako Word, PowerPoint, Excel a ďalších získate aj prístup ku cloudovému úložisku OneDrive s kapacitou 1 TB. Ak by ste chceli rovnaký problém vyriešiť v rámci rodiny, zvoliť si môžete drahšie predplatné Office 365 Home určené až pre šesť osôb.

Iba OneDrive

Microsoft samozrejme myslí aj na používateľov, ktorí Office nepotrebujú a nechcú zbytočne platiť za služby, ktoré by aj tak nikdy nevyužili. Pod tlačidlom Inovovať v službe OneDrive nájdete aj balík „Iba OneDrive“, ktorý vám za 2 eurá mesačne poskytne úložisko s kapacitou 100 GB.

Microsoft bohužiaľ neponúka ďalšie varianty tohto balíka s inými kapacitami a dokonca vám ani neumožní predplatiť si ho na rok dopredu. Nie je však vylúčené, že sa to v budúcnosti nezmení. Jeho konkurencia totiž iné balíky ponúka a tak možno tomuto trendu čoskoro podľahne aj Microsoft.

Bonus za odporúčanie

Podobne ako Dropbox, ak Microsoft vás odmení menším rozšírením úložiska v prípade, že jeho cloudovú službu odporučíte priateľom a známym. Ak sa pozvaný priateľ do OneDrive prihlási a začne službu používať, získate zaňho 0,5 GB úložiska navyše. Maximálne takýmto spôsobom môžete získať až 10 GB.

Microsoft kedysi v minulosti odmeňoval aj zákazníkov, ktorí si zakúpili nové zariadenie z rodiny Surface, začali využívať zálohovanie fotografií do cloudu, alebo sa zapojili do niektorej z nových služieb spoločnosti s kontom Microsoft. Ide však iba o krátkodobé akcie a tak ak ich chcete využiť, musíte sledovať aktuálne dianie okolo spoločnosti Microsoft. Aktuálne podľa našich zistení žiadna takáto propagačná akcia neprebieha.

Komentáre k článku