Ako sa prihlásiť na pápeža na poslednú chvíľu? OTP už nemajú šancu

ZDROJ | navstevapapeza.sk

Návšteva pápeža Františka I. na Slovensku je obrovskou udalosťou, akú Slovensko už dávno nezažilo. Keďže žijeme v dobe akej žijeme, bez COVID preukazu, prekonanej choroby COVID-19, alebo bez platného testu sa na omšu či iné podujatie s pápežom nedostaneme. A keďže žijeme v 21. storočí, registrácia funguje on-line.

Po tom, čo sa na návštevu Svätého Otca môžu prihlásiť už aj ľudia v OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní choroby), očakával sa nárast návštevníkov. Všetci, bez výnimky, sa ale musia na konkrétne podujatie registrovať cez web navstevapapeza.sk.

ZDROJ | navstevapapeza.sk

Registrácia je však rozdelená do niekoľkých kategórií. Samostatne sa registrujú plne zaočkovaní, teda tí, ktorí majú obe dávky dvojdávkových vakcín (po viac ako 14 dňoch), alebo jednu dávku jednodávkovej vakcíny (po viac ako 21 dňoch). Treťou možnosťou „plného zaočkovania“ je, že ste očkovaní prvou dávkou, ak uplynulo 14 dní po podaní prvej dávky, a zároveň predtým ste prekonali COVID (v intervale maximálne do 180 dní).

KBS dodáva, že „osoby, ktoré z zdravotných dôvodov sa nemôžu očkovať, a chceli by sa zúčastniť stretnutia so Svätým Otcom, prosím píšte na mail regkontrola@navstevapapeza.sk.“

Logicky, na výber sú nielen omše v Prešove, Košiciach či Šaštíne, ale aj návšteva pápeža na Luníku IX. Okrem základných informácií ako meno či priezvisko od vás organizátori požadujú aj rodné číslo (tentokrát aj s lomkou), spôsob dopravy či informácie o diecéze a farnosti. Zároveň je nutné potvrdiť niekoľko podmienok, s ktorými súhlasíte. Po odoslaní je ešte jedna kontrola, ktorú musíte potvrdiť a je to. Následne musíte počkať na potvrdzovací e-mail s ďalšími informáciami.

ZDROJ | navstevapapeza.sk

Ak ste zaočkovaní v zahraničí, KBS odporúča zadať namiesto rodného čísla, dátum narodenia a svoj EU-Covid Certifikát. Deti do 12 rokov nemusia byť očkovaní, rodiačia ich zaregistrujú cez svoju registráciu. Všetci ostatní musia byť zaočkovaní.

Prakticky rovnako funguje aj registrácia pre OTP. Vyberiete si kam chcete na pápeža ísť a vyplníte formulár podľa požiadaviek.

Žiaľ, môže sta stať, že z kapacitných a epidemiologických dôvodov sa kapacity sektorov pre OTP už vyčerpali, čo sa medzičasom už aj stalo:

ZDROJ | navstevapapeza.sk
ZDROJ | navstevapapeza.sk
ZDROJ | navstevapapeza.sk
ZDROJ | navstevapapeza.sk

Na pápeža sa viete dostať aj ako dobrovoľník, musíte mať však 16-17 rokov a jediné otvorené podujatie je v Prešove.

ZDROJ | navstevapapeza.sk

Samostatne sa na jednotlivé omše registrujú aj kňazi. Aj kňazi musia však byť plne zaočkovaní. Iné zasvätené osoby sa pravdepodobne nemôžu registrovať v tejto sekcii, majú dostať informácie od svojich predstavených.

ZDROJ | navstevapapeza.sk

Ak idete do Šaštína autobusom, ako vodič sa síce musíte registrovať ako bežný návštevník, navyše ale musíte registrovať aj autobus, resp. by tak mal spraviť váš zamestnávateľ.

ZDROJ | navstevapapeza.sk

Cez web navstevapapeza.sk si môžete pozrieť aj harmonogram návštevy či aktuálne správy. Kolegovia z Denníka N spísali zároveň aj všetky dopravné obmedzenia týkajúce sa návštevy pápeža Františka na Slovensku.

A nezabudnite, na vstup na omšu musíte mať vstupenku, ale aj preukaz totožnosti. Pod vstupenkou sa chápe e-mail s QR kódom. Veríme však, že nie je potrebné ho tlačiť a nespoliehať sa na telefón, ako uvádza KBS, ale pre čítacie zariadenie pri kontrole stačí QR kód v smartfóne. Problém nastane, ak sa vám vybije.

V priestore podujatí bude k dispozícii voda, toalety (v každom sektore) a zdravotná služba. Sedenie si každý musí zabezpečiť sám. Rovnako i občerstvenie. Zakázané sú však sklenené fľaše, takže ak ste ekologicky zmýšľajúci, zoberte si fľašu z iného materálu. Zakázané sú aj drony, a to aj pre tých, ktorí budú mimo areálov.

Všetky potrebné informácie, vrátane aktuálnych správ hlavne tesne pred samotnými podujatiami, sledujte na navstevapapeza.sk.

 

Zdrojnavstevapapeza.sk

Komentáre k článku