Ako pripojiť bezdrôtové slúchadlá so starším zariadením?

ZDROJ | Twelve South

Technologický pokrok sa posúva sedemmíľovými krokmi, čo prináša okrem množstva pozitív aj niekoľko negatív. Dobrým príkladom je, ak máte doma funkčný, kvalitný prehrávač, ktorý však nemá Bluetooth. Dnešná doba totiž praje hlavne bezdrôtovým slúchadlám. Viete, ako môžete na nich počúvať svoju obľúbenú hudbu?

Keď Apple nedávno predstavil mostové slúchadlá AirPods Max, mnohí používatelia začali uvažovať, ako by si ich mohli spojiť so svojou staršou audio technikou. Nie je to neriešiteľný problém a funguje, samozrejme, pre všetky Bluetooth slúchadlá.

Ako na to?

Všetko čo potrebujete je Bluetooth receiver, ktorý dokáže previesť analógový signál (typicky z 3,5 mm jacku) na digitálny a odoslať ho cez Bluetooth.

Pozrite siAko urobiť z obyčajných reproduktorov bezdrôtové?

Na trhu je viacero adaptérov, ktoré dobre splnia svoju úlohu, Spomenúť môžeme HAMA 2V1 Bluetooth audio adaptér a transceiver, ktorý dokáže nielen vysielať, ale aj prijímať audio signál. To využijete, ak chcete streamovať hudbu do reproduktorov/zosilňovača, ktorý nemá Bluetooth.

ZDROJ | Hama

Ďalším kvalitným modelom je AirFly a AirFly Pro, tie umožní bezdrôtovo sa pripojiť k audio systému s 3,5 mm jackom. Zabudovaná batéria má 8, resp. 16-hodinovú výdrž. AirFly sa dá zadovážiť zhruba za 40 €, Pro verziu kúpite o 15 € viac, tá podporuje pripojenie súčasné pripojenie dvoch párov slúchadiel.

ZDROJ | Twelve South

Pozrite siAirFly – spraví z AirPods tradičné slúchadlá s 3,5 mm jackom

Sennheiser BT T100 Audio Transmitter vám umožní vychutnať si vašu audiotéku s bezdrôtovou technológiou. Podporuje kodek Qualcomm aptX Low Latency, ktorý sa postará o neprerušované spojenie aj s vizuálnymi médiami pre bezchybný zážitok pri sledovaní TV alebo hraní hier. Na Slovensku ho kúpite za necelých 80 €.

ZDROJ | Sennheiser

Všetky Bluetooth adaptéry fungujú rovnako. S bezdrôtovými slúchadlami ich spárujete podobne ako s akýmkoľvek iným zariadením, zapnete režim párovania na receiveri aj na slúchadlách, zvyčajne to signalizuje blikajúca LED-ka. Keď sa „nájdu“, LED dióda ostane svietiť.

Vďaka pomerne malej investícii tak môžete počúvať hudbu zo starých iPodov, discmanov či gramofónov.

Komentáre k článku