Ako predĺžiť výdrž batérie na iPhone?

Smartfóny sú súčasťou nášho života od rána až do večera. To však neplatí, ak váš smartfón do večera vôbec nevydrží. Ak máte iPhone, máme pre vás niekoľko tipov, ako to zmeniť.

Režim slabej batérie

Najjednoduchším spôsobom, ako v prípade núdze predĺžiť výdrž batérie, je zapnutie režimu slabej batérie. Ak je tento režim zapnutý, systém obmedzí a pozastaví niektoré funkcie, ako napríklad automatické sťahovanie dát z internetu, načítavanie e-mailov alebo zálohu fotografií do služby iCloud Fotky.

Váš iPhone vám ponúkne zapnutie tohto režimu automaticky, keď stav batérie klesne pod 20 %. Zapnúť si ho však môžete aj manuálne cez Nastavenia v časti Batéria, alebo cez ovládacie centrum. Ak v ovládacom centre ikonu režimu slabej batérie nevidíte, budete si ju tam musieť pridať cez Nastavenia – Ovládacie centrum – Prispôsobiť.

Osviežovanie aplikácií na pozadí

Osviežovanie aplikácií na pozadí môžete obmedziť aj bez toho, aby ste si zapli režim šetrenia batérie. Stačí si otvoriť Nastavenia – Všeobecné – Osviežovanie apiek na pozadí, kde môžete vypnúť osviežovanie pre jednotlivé aplikácie, obmedziť osviežovanie iba na Wi-Fi pripojenie alebo osviežovanie celkom vypnúť.

Lokalizačné služby

Podobne môžete obmedziť aj lokalizačné služby, ktoré využívajú aplikácie na určenie vašej aktuálnej polohy. V Nastaveniach – Súkromie – Lokalizačné služby môžete opäť upraviť nastavenia iba pre jednotlivé aplikácie, alebo pre celý iPhone ako taký.

Ak nechcete aplikácii prístup k polohe úplne vypnúť, no zároveň nechcete, aby vás sledovala na pozadí, zvoľte možnosť „Pri používaní“. Lokalizačné služby v danej aplikácii tak budú fungovať iba v prípade, že ju v tom momente aktívne používate.

Automatický jas

Veľkým žrútom batérie je aj samotná obrazovka a to hlavne v prípade, keď si nastavíte najvyšší jas. Aj to je dôvod, prečo Apple premiestnilo nastavenie automatického jasu obrazovky zo sekcie Displej a jas do sekcie Prístupnosť. Ľudia si totiž automatický jas vypínali, nastavovali ho na najvyššiu úroveň a následne sa sťažovali, že sa ich iPhone rýchlo vybíja.

Pozrite siApple Watch dostávajú konečne aj na Slovensku podporu EKG!

Ak ste si v minulosti nejakým spôsobom automatický jas nechtiac vypli, stačí zájsť do Nastavení – Všeobecné – Prístupnosť – Prispôsobenie displeja, kde už uvidíte príslušný prepínač. Pre jednoduchšie nájdenie tohto nastavenia môžete využiť aj vyhľadávanie.

Nastavenie hlásení

Či už chcete šetriť batériu alebo vaše nervy, určite by ste nemali zabudnúť ani na nastavenia hlásení. V nastaveniach v časti Hlásenia si môžete prispôsobiť prijímanie hlásení do posledného detailu, alebo ich na tomto mieste môžete celkom vypnúť.

Upozornenia môžete spravovať aj skrz Centrum hlásení, kde odsunutím upozornenia doľava zobrazíte tlačidlo Spravovať. Priamo odtiaľto môžete následne danej aplikácii zakázať posielanie upozornení.

Návrhy Siri a „Hey Siri“

Pri upravovaní nastavení za účelom predĺženia výdrže batérie by ste nemali obísť ani kategóriu Siri a vyhľadávanie. Na tomto mieste môžete v prvom rade vypnúť funkciu „Hey Siri“, ktorá zabezpečuje neustále monitorovanie zvukov pomocou mikrofónu pre prípad, že by ste chceli bezkontaktne aktivovať hlasovú asistentku Siri.

Pozrite si7 tipov a trikov na efektívnejšie používanie iOS

V druhom rade tu môžete vypnúť funkciu Návrhy Siri, ktorá slúži na poskytovanie užitočných návrhov na základe vášho doterajšieho používania a zvykov. Táto funkcia si vyžaduje neustále monitorovanie polohy, aplikácií a súborov, čo môže zaťažiť najmä staršie zariadenia.

Smart Battery Case

Ak ste ochotní za predĺženie batérie aj zaplatiť, ďalšou možnosťou pre vás môže byť príslušenstvo Smart Battery Case. Ide o oficiálny obal od Apple, v ktorom je zabudovaná externá batéria. Napríklad iPhone XR pri prehliadaní internetu v tomto obale vydrží namiesto pôvodných 15 hodín až 22 hodín.

ZDROJ | Apple

Výmena batérie

Výdrž batérie vo veľkej miere ovplyvňuje aj jej vek. V závislosti od miery používania je skôr či neskôr výmena batérie nevyhnutná. V tomto prípade vám odporúčame vyhľadať autorizovaného poskytovateľa servisných služieb, ktorý má k dispozícii originálne batérie.

Komentáre k článku