Ako počas karantény nepribrať aj vďaka technike?

Radšej byť zdravý a bohatý, ako chorý a chudobný. Recept na bohatstvo zatiaľ v redakcii nemáme, ale čo sa týka zdravia, tu nám dokážu pomôcť aj naše bežne používané zariadenia.

V našej špeciálnej rubrike SHUTDOWN vám každý deň prinášame rôzne tipy, rady a odporúčania na trávenie času počas (ne)dobrovoľnej domácej karantény.

Ani my neberieme tému zdravia na ľahkú váhu – venovali sme sa jej v množstve článkoch, no aj miniseriál Zdravie v kancli. Zdravie počas karantény sme však (pochopiteľne) doteraz neriešili.

Určite ste už na sociálnych sieťach postrehli množstvo vtipných memečiek ohľadne toho, ako priberieme, že uvidíme konečne ako vyzerajú naše drahé polovičky a podobne. Aby sme po niekoľkých týždňoch neriešili ako prvé väčšie čísla ošatenia, dali sme dokopy niekoľko tipov, ktoré by vám pomôžu s vašou kondičkou.

Aplikácie

Ak sa rozhodnete pre home-fitness, ale nemáte doma žiadne potrebné vybavenie, appka Home Workout vyrieši tento problém. Základná verzia je zadarmo, za rozšírenie bez reklám a s väčším obsahom si musíte zaplatiť.

Home Workout – No Equipment95%

Veľkosť:
236 MB
Platforma:
iOS 9.0 a novší, Android 4.2 a novší
Cena:
0,00

Aplikácia poskytuje cvičenia pre všetky svalové skupiny. Stači pár minút denne a udržíte si kondíciu aj doma, bez toho aby ste museli chodiť do posilňovne.

Pozrite siTop 10 aplikácií, ktoré vás dostanú do formy

Joga má svoje čaro a jej blahodarný vplyv si môžete užiť aj počas karantény. Appka Simply Yoga vám pomôže so základnými pózami a poskytne informácie o tom, ako robiť konkrétne pozície. Simply Yoga sa dá prepojiť s aplikáciou Zdravie v iPhone.

Simply Yoga – Fitness Trainer90%

Veľkosť:
112,9 MB
Platforma:
iOS 10 a novší, Android 4.2 a novší
Cena:
0,00

Aplikácia obsahuje 20, 40 a 60 minút jogy, ktorá vás prevedie každou pozíciou. Každá póza je demonštrovaná certifikovaným osobným trénerom, takže si stačí vybrať dĺžku tréningu a môžete pokračovať v pohodlí svojho domova.

Appka 30 Day Fitness Challenge vás postaví pred 30-dňovú výzvu, počas ktorej budete musieť plniť vopred vytvorený cvičebný plán, pričom na jeho konci by ste mali vidieť výsledky na váhe, ale aj na sile.

30 Day Fitness Challenge96%

Veľkosť:
212,5 MB
Platforma:
iOS 11 a novší, Android 5.0 a novší
Cena:
0,00

Aplikácia má ambíciu byť vašim digitálnym osobným trénerom, pomôže vám s chudnutím alebo s budovaním svalovej hmoty. Nájdete v nej 30-dňové tréningové plány, vďaka ktorým sa dopracujete k očakávaným výsledkom.

Vysedávanie doma = vylihovanie na gauči = zaručené naberanie tukov. Aby ste mali dobrý prehľad o vašom dennom príjme kalórií a vykonaných aktivitách, prichádza na pomoc šikovaná appka Kalorické tabuľky.

Kalorické tabuľky88%

Veľkosť:
76,4 MB
Platforma:
iOS 11 a novší, Android 5.0 a novší
Cena:
0,00

Aplikácia umožňuje každodennú evidenciu energetického príjmu a výdaja pomocou záznamu všetkých skonzumovaných potravín a vykonanej fyzickej aktivite do jedálnička.

Pozrite siAKO si nastaviť pripomienky v macOS a iOS, aby ste nezabudli na umývanie rúk?

Ak hľadáte zdravé recepty, určite vyskúšajte appku Fit recepty. Nájdete v nej množstvo chutných a zdravých receptov. V aplikácii si môžete vytvoriť svoj profil a ukladať obľúbené recepty.

Fit recepty89%

Veľkosť:
58,3 MB
Platforma:
iOS 9.0 a novší, Android 4.0.3 a novší
Cena:
0,00

Aplikácia Fit recepty je dokonalým pomocníkom pri zdravom životnom štýle, keďže vám ponúka obsiahle množstvo receptov, ktoré sú rozdelené do kategórií podľa použitia.

Pitný režim je dobré dodržiavať nielen v lete, ale počas roka, Možno tomu nebudete veriť, aj počas karantény. Aplikácií na sledovanie denného príjmu vody je veľké množstvo, my sme vybrali Water Remunder. K dispozícii je pre obe platformy.

Water Reminder94%

Veľkosť:
143,1 MB
Platforma:
iOS 9.0 a novší, Android 4.2 a novší
Cena:
0,00

Aplikácia pripomína, že je čas napiť sa a udržať tak množstvo tekutín, ktoré počas dňa do seba dostanete. Na základe vašich telesných mier a pohlavia určí, koľko máte vypiť a v prehľadných tabuľkách ukáže dodržiavanie pitného režimu počas týždňa, mesiaca a roku.

Pomoc smarthodiniek

O tom, že smarthodinky sú vynikajúcim pomocníkom pri cvičení a monitorovaní zdravia vám nemusíme opakovať. Aj v čase nechceného pobytu za štyrmi stenami dokážu merať vaše kroky, pripomenú vám, ak sa dlhšie nehýbete. Pokým sa nezavedie zákaz vychádzania, určite si naplánujte každý deň aspoň 30-minútovú prechádzku.

Pozrite siSamsung Galaxy Watch Active je nenápadný pracant

Pre tých, ktorí milujú rekreačný beh to platí tiež. Pokiaľ sa situácia nezmení, ako je to napríklad v Taliansku alebo Španielsku, beh v miestach, kde sa nepohybujú ľudia vám rozhodne prospeje.

ZDROJ | Apple

Výbornou aplikáciou je tiež Dýchanie. Nachádza sa prakticky vo všetkých slušných smarthodinkách. Tento nástroj má slúžiť na odbúranie stresu a relaxovať, keď ste zahĺbení v práci  alebo štúdiu. Aj v domácom prostredí má však svoje opodstatnenie, stačí si len pozrieť správy o šíriacej sa epidémii nového koronavírusu. Správne dýchanie má pozitívne účinky, okrem stresu dokáže lepšie riadiť emócie, znižuje úzkosť a depresie, pomáha zlepšovať koncentráciu a pamäť.

Nezabudnite si skontrolovať svoje inteligenté hodinky, či ste tieto funkcie nevypli, tak ako som to v slabej chvíľke urobil ja.

Ďalšie tipy pre vaše zdravie

Ak pracujete v režime home-office, skúste aspoň na časť dňa pracovať postojačky. Napríklad si položte počítač na barový pult pracujte z takejto pozície.

Pozrite siZDRAVIE V KANCLI | Daň za naše pohodlie raz budeme musieť zaplatiť

Existuje zariadenie, ktoré má každý z vás, ale len málokto ho má rád – volá sa váha. Nebude na škodu, ak sa raz za týždeň na ňu postavíte.

Ako sa staráte o svoje zdravie počas karantény vy? Podeľte sa s nami o vaše tipy, resp. aplikácie, ktoré sa vám osvedčili.

Komentáre k článku