Ako jednoducho zmeniť ikonu adresára v macOS?

Možno ste niekedy rozmýšľali, či sa nedá nudný a unifikovaný vzhľad ikoniek adresárov zmeniť podľa vlastných potrieb. V macOS nič nie je nemožné.

Adresár (resp. zložka, priečinok, folder) predstavuje priestor, do ktorého vkladáme jednotlivé súbory, prípadne ďalšie adresáre. Pri práci na počítači sú naším neoddeliteľným spoločníkom.

Čo k tomu potrebujeme? Kriedový papier, farebné ceruzky Faber-Castell, nožničky a lepidlo. Nie, žartujem. Stačia nám naše prsty, klávesnica a myš (trackpad).

Najprv si nájdeme vhodný obrázok, ktorým chceme zmeniť vzhľad ikony adresára. Otvoríme ho v náhľade, t. j. dvakrát naň klikneme, keď sa otvorí, myšou ohraničíme štvorcovú časť, ktorú tam chceme dať a pomocou známej klávesovej skratky Command + C ho skopírujeme do klipboardu. V prípade, že nepotrebujeme urobiť výrez, skopírujeme ho celý, bez výrezu.

Potom klikneme pravým tlačidlom myši na adresár a vyberieme si z menu Informácie.

Po ich otvorení klikneme na ikonku adresára (jej obrysy stmavnú) a vložíme tam skopírovaný obrázok pomocou skratky Command + V.

Takýmto jednoduchým spôsobom zmeníme vzhľad ikoniek.

Pripomínam ešte, že ak použijeme obrázok s príponou .PNG, budeme mať transparentné pozadie, ak s príponou .JPG nebude priesvitné.

Na ploche to vyzerá efektne, čo poviete?

Komentáre k článku