Ako fotí Motorola One Macro? Pozrite si viac ako 25 fotografií detailov

Motorola rozšírila svoj rad Motorla One a ďalší smartfón so zameraním na konkrétny typ fotografie. Najnovším prírastkom je Motorola One Macro.

Minulý týždeň sme vás informovali, že Motorola ešte pred Vianocami nasadí hneď tri novinky za priaznivé ceny. Všetky podrobnosti nájdete v článku Motorola zaútočila na Vianoce hneď trojicou noviniek s lákavými cenami. Jednou z noviniek je Motorola One Macro, ktorá má ulahodiť nadšencom fotiek s veľkými detailami.

Že sa v Motorola rozhodli pre takýto krok nie je žiadnym prekvapením. Motrola One Vision, ktorú sme vám podrobne predstavili, má ako hlavný benefit naozaj široké zábery, Motorola One Action zasa dokáže suplovať akčnú kameru, tento smarrtfón sme vám tiež podrobne predstavili, a Motoroloa One Zoom sa zasa pýši poriadnym priblížením, tiež sme ju bližšie preskúmali.

Pozrite siMotorola one zoom – prekvapenie nielen v oblasti fotografie

One Macro je teda logický krok. Čo ponúka? V prvom rade Macro Vision Camera, teda šošovku s primárnou orientáciou na makro fotografiu. Technológia Macro Vision dokáže zachytiť detaily s 5-násobným priblížením, v porovnaní so štandardným fotoaparátom. Trošku prekvapilo, že tento fotoaparát má len 2 Mpx a clonu f/2,2. Hlavný fotoaparát má 13 Mpx a clonu f/2,0, hĺbkový senzor má charakteristiku 2 Mpx a clonu f/2,2. nechýba laserové ostrenie pomocou ToF senzoru.

Fotografiám pomáha umelá inteligencia, ktorá je podporená 8-jadrovým procesorom MediaTek Helio P70 s frekvenciou 2,0 GHz a grafikou Mali-G72 s frekvenciou 900 MHz. Výkonu tiež pridáva 4 GB pamäť RAM. K dispozícii je 64 GB úložného priestoru, ktorý sa dá rozšíriť pomocou microSD karty do 521 GB. Ako vám fotografie vyšli si pozriete na 6,2- palcovom HD+ displeji s technológiou Max Vision, rozlíšením 720 x 1 520 pixlov a s 270 ppi. Batéria má 4 000 mAh a nabijete ju s 10W adaptérom.

Pozrite siMotorola one action – smartfón pripravený na akčné zábery

My sme sa však zamerali na to, ako Motorola One Macro zvláda makro fotografiu, resp. si poradí s detailom. Obrázky  sme zbierali 3 dni ako v exteriéri, tak interiéri za rôznych svetelných podmienok. V smartfóne sme nič nenastavovali. Teda sme fotili v nastaveniach výrobcu. Pri niektorých fotografiách sme ešte pred fotografovaním upravili expozíciu do 1,0 bodu, všetko ostatné bolo nastavené na automatiku. Fotografie sme nijako neupravovali, tak ako sme ich preniesli z telefónu, tak ich zverejňujeme.

Dôležité je povedať, že smartfón Motorola One Macro má cenovku 229 EUR. Čo hovoríte, presvedčila vás Motorola One Macro?

Komentáre k článku