Ako dopadol iPhone 8 a iPhone 8 Plus vo svetových recenziách?

ZDROJ | Apple

iPhone 8 a iPhone 8 Plus sa začal oficiálne predávať. Aj keď my si na novinku ešte týždeň počkáme, na internete sa už objavili prvé recenzie. Čo na iPhone 8 hovoria zahraničné médiá?

recenziaApple iPhone 8 Plus – Obor iba do počtu?

Všetky veľké technologické weby nové iPhony otestovali a tak vám prinášame prehľad ich hodnotení a testov. Poďme sa na ne pozrieť.

ZDROJ | Apple

Verge 

Známy americký web sa vyjadril na účet nových iPhonov 8, že sú presne také ako sa očakávalo. Je to iPhone, ktorý takmer nikoho nezaujal, keďže všetci obrátili svoju pozornosť na nový iPhone X. Osmička je solídnym pokračovateľom iPhonu 7, s rovnakým dizajnom aký mal iPhone 6. Jedinou dizajnovou zmenou sú použité sklenené materiály.

Čo sa týka displeju, Verge vychvaľuje novú funkciu True Tone, ktorá zaručí ešte krajší obraz. Po zvukovej stránke pochválili hlasitosť reproduktora, ktorá sa zvýšila o 25%.

https://www.youtube.com/watch?v=zj7FotGbIbE

iPhone 8 – 8/10

Menšia verzia iPhonu dostala známku 8/10 a medzi hlavné plusy novinky patrí rýchly nový procesor A11, perfektný fotoaparát a operačný systém iOS 11, ktorý naplnil očakávania. Verge pochválil aj funkciu bezdrôtového nabíjania, ktorá sa na iPhone konečne objavila.

Medzi mínusy patrí zastaraný dizajn, cenovka, ktorá o 50 dolárov prevyšuje pôvodnú cenu iPhonu 7 a nedostatok výrazných funkcií, ktoré by zamiešali karty a vzbudili záujem o nový iPhone 8.

iPhone 8 Plus – 8/10

Čo sa týka verzie Plus, tá si tiež odniesla známku 8 a hodnotenie ostáva rovnaké ako u klasickej osmičky s tým rozdielom, že tejto verzii je v nevýhodách vyčítaná cena najdrahšieho modelu, ktorý je iba o 50 dolárov lacnejší než očakávaný iPhone X.

ZDROJ | Apple

Pozrite siZáujem o iPhone 8 a 8 Plus je slabý, svet čaká na iPhone X

Engadged – 91/100

Recenzia tohto webu začína skutočne trefne, „iPhone 8 a iPhone 8 Plus sú perfektné voľby pre tých, ktorí ešte nie sú pripravení vzdať sa Home tlačidla.“

Web Engadget hodnotil dve novinky ako jedno zariadenie a udelil mu solídne skóre 91 bodov. Ako hlavné plusy určil perfektný výkon, kvalitu spracovania, excelentný fotoaparát, bezdrôtové nabíjanie a aplikácie, ktoré fungujú na báze rozšírenej reality AR.

Práve spomínané aplikácie zaujali, keďže ich aktuálne verzie fungujú veľmi kvalitne a zaujímavo. Ako mínusy určil web opäť opakujúci sa dizajn, absenciu duálneho fotoaparátu, ktorý sa nachádza iba na iPhone 8 Plus. Ako mínus označil web aj prítomnosť výstupkov fotoaparátu a problematickú vode-odolnosť, ktorá sa nedoťahuje na konkurenciu.

ZDROJ | Apple

Pozrite siApple iPhone – 10 rokov od revolúcie až po súčasnosť

Wired 

Hoci web Wired nehodnotí číselne, podobne ako ostatné weby vychválili perfektný fotoaparát spolu s možnosťami natáčania a bezdrôtové nabíjanie. Medzi plusy doplnili aj sklenené spracovanie, ktoré je veľkým vylepšením.

Na druhej strane skritizovali rámček, ktorý sa za tie roky mohol aj zmenšiť. Zároveň napísali, že v porovnaní s iPhonom X vyzerá osmička zastarane.

ZDROJ | Apple

Zaujímavým postrehom z recenzie bolo tvrdenie, že iPhone 8 predstavuje poslednú časť jednej éry smartfónov, ktorá sa skončí, aby sa mohla začať éra bezrámčekových smartfónov.

Apple nám dal tento rok na výber, buď budete sedieť na najlepšom dopravnom lietadle na svete, alebo nasadnete na stíhačku v podobe smartfónu budúcnosti, iPhone X.

Zároveň odporúčajú siahnuť radšej po iPhone 8 Plus kvôli výkone kamery a dlhšej výdrži batérie.

ZDROJ | Apple

Pozrite si10 dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať nový iPhone X

CNET 

iPhone 8 – 8,6/10

Ďalší populárny web sa rozhodol udeliť novej osmičke tiež vysoké skóre a ako hlavný plus označil prítomnosť bezdrôtového nabíjania a rýchleho výkonu. Tiež pochválil malé, no slušné vylepšenia pre fotoaparát, obrazovku a reproduktor. Výhodou je aj počiatočné úložisko 64 GB, ktoré sa zdvojnásobilo oproti iPhonu 7.

Web však skritizoval opakujúci sa dizajn, chýbajúci jack (aj po roku?) a rovnakú výdrž batérie. Nechýbala kritika absencie duálneho fotoaparátu a vyššej ceny.

ZDROJ | Apple

iPhone 8 Plus – 8,8/10

Väčšia verzia Plus dostala od CNETu o niečo lepšie skóre a to vďaka fantastickému duálnemu fotoaparátu, ktorý dostal portrét mód. Medzi plusy patrí tiež toľkokrát opakované bezdrôtové nabíjanie a výkon.

Medzi mínusy iPhonu 8 patrí starý dizajn a veľkosť displeju, ktorý hravo prekonávajú niektoré Android smartfóny. CNET odporúča si pred kúpou iPhonu 8 odporúča počkať na vydanie iPhonu X, ktorý ponúka rovnaké a ešte lepšie funkcie než iPhone 8 v menšom a krajšom „obale“.

ZDROJ | Apple

Pozrite siApple iPhone X vs 10 najlepších smartfónov konkurencie

Techradar

Posledný web, na ktorý sa v dnešnom prehľade pozrieme, je Techradar, ktorý sa tiež rozhodol recenzovať obe novinky, iPhone 8 a iPhone 8 Plus oddelene.

iPhone 8

Osmičke sa dostalo pochvaly za prídavok v podobe rozšírenej reality AR a podpory pre Full HD rozlíšenie. Plusom je aj nové farebné spracovanie v podobe zlatej.

Ako mínus web označil chýbajúci duálny fotoaparát spolu s portrét módom a samozrejme opakujúci sa dizajn.

ZDROJ | Apple

iPhone 8 Plus

Väčšia Plus verzia sa podľa webu Techradar môže pochváliť perfektným fotoaparátom a väčšou a jasnejšou obrazovkou. Na druhej strane dostala vytknuté obrazovku, ktorá sa nedoťahuje na kvality OLED panelov.

ZDROJ | Belkin

Pozrite siiPhone 8 vyzerá rovnako, ale je úplne iný!

Keď by sme si mali všetky recenzie zhrnúť, väčšina zo svetových webov oceňuje najmä funkciu bezdrôtového nabíjania a perfektný výkon. Ani jeden web sa nezdržal komentára ohľadne opakujúceho sa dizajnu a množstvo webov kritizovali aj klasický model iPhone 8 za nedostatočný fotoaparát a vyššiu cenu.

Veríme, že sa nové iPhone 8 a iPhone 8 Plus dostanú aj nám do rúk, aby sme ich poriadne otestovali. Na slovenskom trhu sa ich dočkáme už tento týždeň, v piatok 29. septembra.

ZdrojVerge,Engadget,Wired,CNET,Techradar

Komentáre k článku