9 webstránok, ktoré vám pomôžu s dovolenkou v Chorvátsku

ZDROJ | pixabay.com

Chorvátsko je dovolenkovou istotou snáď pre všetky generácie. Pre niekoho nostalgické spomínanie, pre iného lacná destinácia a pre ďalšieho zasa dokonalá kombinácia hôr s morom. Nech patríte do ktorejkoľvek skupiny náš výber užitočných webov vám príde vhod.

Croatia.hr

Prvú stránku, ktorú by ste pri plánovaní dovolenky v Chorvátsku mali navštíviť, je tá oficiálna. Croatia.hr je určená pre turistov. Nemusíte sa teba báť toho, že by ste sa museli preklikávať cez odkazy na ministerstvá a podobne. Ak si angličtinou práve netykáte, na hlavnej stránke je v pravom hornom rohu možnosť výberu jazykov. Nájdete tu Češtinu.

ZDROJ | croatia.hr

Samozrejme, nakoľko stránku spravuje oficiálna turistická agentúra krajiny, odporúčania na konkrétne miesta, reštaurácie alebo zážitky, nie sú tak výhodné, ako keď vám dá tip nezávislý cestovateľ. Pre získanie všeobecného prehľadu je však stránka ideálna. Najmä tu však nájdete potrebné aktuálne informácie k navštíveniu krajiny napríklad o pasoch alebo chorvátskych kunách.

Croatia-beaches.com

Stránka na vás na prvý pohľad bude síce pôsobiť zastaralo, no informačne je to perfektný odrazový mostík. Na ľavej strane je menu, ktoré ponúka kategórie pláží podľa hlavných charakteristík. Nájdete tu napríklad Blue Flag pláže, najlepšie pláže pre potápačov, piesočné, ale aj nuda pláže alebo najlepšie párty pláže Chorvátska.

ZDROJ | Croatia-beaches.com

Po otvorení konkrétnej kategórie vám web ponúkne hlavnú charakteristiku a základné informácie o plážach. Pod článkom je mapa Chorvátka a pod ňou konečne zoznam pláži. Stránka konkrétnej pláže ponúka okrem všeobecného opisu aj odkaz na turistické centum, ubytovanie a mapu oblasti.

Pozrite si7 webstránok, ktoré vám pomôžu žiť ekologicky

Croatiaweek.com

ZDROJ | Croatiaweek.com

Chorvátsky spravodajský portál je až prekvapivo dobrým zdrojom informácií. Ide skôr o magazín zameraný na turistov, než tradičné spravodajstvo. Nenájdete tu teda miestnu politiku. Potešia vás však aktuálne informácie v rubrike Food and Wine a na zahodenie nie je ani rubrika Travel.

Feeds.croatia.hr

ZDROJ | Feeds.croatia.hr

Blog oficiálnej stránky croatia.hr je príjemný, nenásilný a nájdete tu až prekvapivo úprimné tipy na objavovanie Chorvátska. Kde ísť po adrenalínové zážitky, aké vína sú v Chorvátsku najlepšie alebo  kde si povedať áno? Blog je robený naozaj dobre, akoby ho písal travel bloger, nie oficiálna agentúra.

Frankaboutcroatia.com

Frank a Vera nie sú klasickí travel blogeri. Blog, respektíve skôr už magazín, majú ako doplnok k svojim sprievodcovským službám. Prekvapivo však články, ktoré ponúkajú sú informačne extrémne nasýtene a pomôžu vám, či už idete do Chorvátska za čo najmenšie peniaze alebo ste náročný dovolenkár. Položky v menu sú rozdelené podľa oblastí, preto nezabijete veľa času hľadaním konkrétnych vecí.

Hak.hr

ZDROJ | Hak.hr

Chorvátsky autoklub ponúka všetky potrebné a najmä aktuálne informácie nie len pre motoristov. Aktívne sledujú aj situáciu na železnici a na mori. Dozviete sa tu ako dlho budete čakať na hraniciach, ktoré cesty sú uzatvorené alebo s obmedzenou prevádzkou. Autoklub ponúka tiež aplikáciu, ktorá by vám pri ceste autom do Chorvátska rozhodne nemala chýbať.

Pozrite siDOVOLENKA l Smart itinerár, balenie sa alebo požičanie auta? Vieme ako na to!

Hiddencroatia.com

ZDROJ | Hiddencroatia.com

Ak ste väčšia a náročnejšia skupina, tento portál ponúkajúci súkromné luxusné vily je práve pre vás. Nenechajte sa však odradiť prívlastkom luxusný. Ceny sú vzhľadom na ponuku prívetivé a sú vždy za celú vilu. Stačí si vybrať lokalitu, typ vily a v popise si všimnúť či je v cene zahrnutý aj šéfkuchár alebo 24 hodinová upratovacia služba.

Chasingthedonkey.com

ZDROJ | Chasingthedonkey.com

Manželský pár, ktorý je autorom tohto blogu, je pôvodom z Austrálie. Mateho korene siahali práve do Chorvátska a tak jedného dňa, rodinka unavená Austráliou, rozhodla presťahovať. Po pár rokoch v Chorvátsku začal Sarah-Jane písať blog. Ponúka tipy na zaujímavé miesta, krásne ubytovanie, porovnáva najturistickejšie miesta a najmä články aktualizuje, aby vás nezmiatli starými informáciami. Stránka ponúka podrobný prehľad aj o iných balkánskych krajinách.

Pozrite si8 skratiek v iOS (nielen) pre dovolenkárov

Jadrolinija.hr

ZDROJ | Jadrolinija.hr

Chorvátske trajekty využijete nie len na plavbu na ostrovy, ale tiež sú spríjemním dlhých trás, napríklad, do Dubrovníka. Na hlavnej stránke je v pravom hornom rohu možnosť výberu jazykov. Následne môžete vyberať konkrétnu plavbu podľa výberu odchodového a príchodového prístavu. Nechýbajú rozvrhy plavieb alebo aktuálny cenník.

Komentáre k článku