9 najlepších webov na oddychové čítanie

ZDROJ | Huawei

Ani počas sviatkov mnohí z nás neodložia počítače a mobilné zariadenia nabok. Veď tie nám už dávno neslúžia iba na prácu, ale i na relax, zábavu a oddychové čítanie.

Webstránok, aj tých slovenských, je na internete viac než dosť. Ak vynecháme Facebook, ktorý pre používateľa skôr znamená požierač času s minimom pridanej hodnoty, máme tu portály pokrývajúce rôznorodé záujmy používateľov. Vybrať si môžeme z platených aj bezplatných stránok, kto uprednostňuje obľúbené časopisy, môže mať aj tie – v digitálnom formáte.

SME Kultúra

ZDROJ | SME

Mienkotvorný denník SME má samozrejme aj svoju webstránku, kde nájdeme nielen spravodajstvo, politiku a šport, ale aj kvalitné pokrytie voľnočasových tém pre svojich čitateľov. Či už ide o kultúru, auto, sekciu pre ženy či zdravie.

web: kultura.sme.sk, cena: od 2,49 eur mesačne

Denník N Rodina a vzťahy

ZDROJ | Denník N

Aj keď sa „N-ko“ prioritne venuje politike, nájdeme na jeho stránkach rubriky Veda, Rodina a vzťahy, Rozhovory, Kultúra.

web:dennikn.sk, cena: od 4,49 eur mesačne

Break

ZDROJ | Break

Lifestylový časopis má aj svoju internetovú stránku. Aj keď sa zameriava skôr na mužov, zaujímavé čítanie nájde aj nežnejšia časť populácie. Sú tam podchytené všetky bežné a overené témy – Lifestyle, Pikantné, Zaujímavosti, Autá, Šport, Cestovanie a podobne.

web: break.cas.sk, cena: zdarma

Žena Pravda

ZDROJ | Pravda

Portál určený hlavne ženám s množstvom kategórií ako napríklad Zdravý život, Sex a vzťahy, Krása a móda, Ľudia, Kariéra, Rodina.

web: zena.pravda.sk, cena: zdarma

National Geographic

ZDROJ | National Geographic

Svetoznámy časopis má slovenskú mutáciu a v českom jazyku funguje jeho webová stránka, na ktorej čitateľ nájde zaujímavé články. Čeština nebude robiť problém azda nikomu.

web: national-geographic.cz, cena: zdarma

Pozrite siNačo je dobrá aplikácia Knihy v macOS?

Ani ten, kto má rád knihy a časopisy sa na nedostatok ponuky nemusí sťažovať. Začať môžeme hneď najznámejším predajcom kníh.

Martinus

ZDROJ | Martinus

Amazon sa preslávil predajom kníh, rovnako vyrástol (v lokálnych rozmeroch) aj Martinus. Dnes už nepredáva iba klasické knihy, ale aj e-knihy, audioknihy, hudbu, filmy a hry. Výhoda e-knihy oproti obyčajnej je okrem iného v tom, že ju môžeme okamžite po jej zakúpení začať čítať, čo je práve počas sviatkov na nezaplatenie.

Martinus na rozdiel od niektorých iných predajcov nechráni DRM ochranou, pre používateľa je to veľkým plusom. Takto si môže totiž sám vybrať, v akom formáte si knihu stiahne a akú čítačku bude využívať. Škoda však, že ponuka e-knih sa nerovná ponuke obyčajných kníh, ale za to predajca nemôže.

Asi najväčšou nevýhodou Martinusu je fakt, že nepredáva periodickú tlač, resp. jej digitálny ekvivalent.

web: martinus

Raj kníh

ZDROJ | rajknih.sk

Tento portál ponúka okrem e-kníh a audiokníh aj e-časopisy. Čitatelia sa môžu prihlásiť k odberu newslettra, za tituly sa dá platiť nielen platobnými kartami, bankovým prevodom, ale aj cez operátora (Orange, Telekom).

Nevýhodou pre čitateľov je to, že zakúpené tituly majú DRM ochranu. Dajú sa teda čítať len vo vybraných čítačkách (Kindle, Wooky, PocketBook).

web: rajknih.sk

Ibux

ZDROJ | ibux.sk

Podobne ako Raj kníh, aj Ibux ponúka digitálne knihy a časopisy v slovenských a českých vydaniach. Portál ponúka možnosť nahrať si vlastný dokument.

Aj tu majú zakúpené tituly DRM ochranu, čitateľ si ich teda nemôže otvoriť v ľubovoľnej aplikácii (Google knihy, Apple Knihy), ale len v čítačkách Kindle, Wooky a PocketBook.

web: ibux.sk

Pozrite siČo je služba Apple News+ a komu je určená?

Amazon Books

ZDROJ | Amazon

Pre jazykovo zdatných je tu samozrejme aj overený Amazon Books, kde je obrovská ponuka kníh, hlavne z anglosaských krajín. Čitateľ sa môže orientovať podľa rôznych rebríčkov obľúbenosti a predajnosti, recenzií a ďalších filtrov.

web: amazon.com

Inteligentní a úspešní ľudia čítajú knihy. Preklikávanie krátkych článkov na internete totiž nikomu veľa múdrosti nedá. Na inšpiráciu si môžete pozrieť zoznam 100 kníh, ktoré by mal prečítať každý. Keď som si ho pozeral ja, vedel by som ho rozšíriť ešte o ďalšiu stovku z tých, ktoré som prečítal a považujem ich za perfektné čítanie. Škoda, že nikto nemá toľko času, aby mohol prečítať všetko pekné, zaujímavé a inšpirujúce. C’est la vie.

Komentáre k článku