9 cestovateľských aplikácií pre väčší zážitok z ciest

Cestovanie vďaka aplikáciám naberá úplne nový rozmer. Oveľa viac relaxačný. Mať so sebou malého pomocníka, ktorý za vás premýšľa je na nezaplatenie. Vy sa len kocháte pohľadom.

Výber správnych cestovateľských aplikácií dokáže do veľkej miery ovplyvniť vaše cestovanie. Appky vám ušetria čas s plánovaním, balením alebo aj nervy, keď vám pripomenú, že je čas odchodu na letisko.

ZDROJ | pixabay.com

Je ich nepreberné množstvo a často zaleží na detailoch, keď sa rozhodujete, či je aplikácia zbytočná alebo na nezaplatenie. Než sa začnete prehrabávať v hordách ponúkaných možností, pozrite sa na to, čo máte v telefóne a nepoužívate. Môžno zostanete prekvapení, že ste na cestovanie aplikáciami pomerne dobre vybavení.

Booking.com

Môžete namietať, že Booking.com nie je najlepšou službou na hľadanie ubytovania. Ostrieľaní cestovatelia vás presvedčia o opaku. Vďaka obrovskému množstvu používateľov po celom svete vie booking ponúknuť naozaj výborné ceny.

Ak rezervujete ubytovanie opakovane, po desiatich rezerváciách sa stanete členom vernostného klubu, ktorý odkrýva zvýhodnené ponuky a automaticky z každej rezervácie znižuje isté percento z ceny. A ak potrebujete nájsť ubytovanie rýchlo počas cesty, na vyhľadávač na modrom pozadí sa vždy môžete spoľahnúť.

Booking.com je dostupná na Google play a v App Store.

Hopper

Aplikácií na sledovanie vývoja cien leteniek a hotelov je nepreberné množstvo. Zväčša záleží od veľmi osobných preferencií, či appku označíme za dobrú alebo priemernú. V ostatnej dobe sa do popredia začal tlačiť Hopper.

Výhodou aplikácie so zajačikom v logu je, že okrem hľadania najnižších cien tiež vie sledovať ich vývoj, predikovať ceny a navrhnúť kedy letenku či hotel rezervovať. Ak aj práve neponúkne vyhovujúce riešenie, môžete Hopper nechať sledovať vývoj ceny dlhodobejšie a bude vám posielať notifikácie o zaujímavých ponukách.

Hooper je dostupná na Google play a v App Store.

Google Maps

Mapy od Googlu ťažia z obrovského množstva používateľov. A služieb, ktoré Google ponúka. Okrem navigovania môžete mapy od Googlu využiť ako vyhľadávač. Stačí napísať, že hľadáte kaviareň, bez konkrétnej adresy. Na mapách vyskočia kaviarne v okolí, stačí kliknuť a máte k dispozícii hneď aj fotografie a recenzie.

ZDROJ | Google

Veľmi užitočnou pomôckou je integrovaná verejná doprava. V mestách ako je, napríklad, New York dokonca Google Maps pracujú pri navrhovaní trasy s aktuálnymi výlukami a obmedzeniami. Mapy si bezplatne môžete stiahnuť a používať ich, aj keď nie ste online.

Google Maps je dostupná v App Store.

PackPoint

Radosť z balenia sa majú zrejme len masochisti. Neistota, že ste niečo zabudli, pravidelne prenasleduje aj ostrieľaných cestovateľov. Pomoc sa preto vždy hodí. PackPoint po zadaní cieľovej destinácie a dátumu automaticky vytvorí zoznam veci, ktoré si potrebujete zbaliť.

Appka nemá prednastavené zoznamy vecí, ktoré treba pobaliť. Vytvára ich na základe aktuálneho počasia, tiež sa vás pýta aké aktivity budete počas cestovania vykonávať a či ide vyložene o dovolenku alebo biznis cestu. Výsledný zoznam si môžete upraviť podľa ľubovôle.

PackPoint je dostupná na Google play a v App Store.

Prekladač

Google Translator je dôverne známy nie jednému z nás, no z nejakého dôvodu mu nedávame šancu ukázať, čo dokáže ako mobilná aplikácia. A je to pomerne škoda pretože má viaceré šikovné funkcie.

 

Ak si stiahnete slovník do smartfónu môžete prekladať bez toho, aby ste boli online. Funkcia fotoaparát vám preloží text už po namierení naň, teda nemusíte ani nič fotiť alebo sťahovať. Pomocou funkcie Rukopis môžete písať na displej. Appka text automaticky rozpozná a preloží. Tiež viete prekladať priamo hovorené slovo.

Google Translator je dostupný na Google play a v App Store.

Trail Wallet

Aplikácia na sledovanie vášho cestovného rozpočtu. Ten si môžete nastaviť vopred alebo použiť Trail Wallet ako finančný denník. Výdavky ľahko kategorizujete, vďaka čomu získate lepší prehľad čo vás koľko stálo.

ZDROJ | Trail Wallet

Šikovnou funkciou je možnosť nasnímať účet, z ktorého vám aplikácia automaticky vyexportuje informácie do rozpočtu. Nemusíte teda nič pracne prepisovať alebo prepočítavať.

Trail Wallet je dostupná v App Store.

TripIt

Stres z plánovania pred vycestovaním, či sledovania času počas výletu môžete hodiť za hlavu. Po zadaní všetkých potrebných údajov o vašich letoch, vstupenkách na atrakcie, či transferoch sa TripIt postará o ich zorganizovanie a ponúkne detailný itinerár.

Appka posiela notifikácie pre včasný odchod, vie navrhnúť spôsob transferu medzi jednotlivými záujmovými bodmi a zopár ďalších užitočných funkcií.

TripIt je dostupná na Google play a v App Store.

Uber

Môžete namietať, že vozenie sa taxíkom v zahraničí zbytočne vaše cestovanie predraží. Nie vždy. Nie zriedka sú letiská mimo vašu cieľovú destináciu a Uber je často skutočne lacnejší než miestna autobusová doprava. O klasických taxíkoch snáď nemusí byť ani reč.

Naviac. Auto si už cez aplikáciu viete objednať aj na určitú hodinu, čo je v prípade nočných odchodov z hotelov veľmi vítaná funkcia. Výhodou je, že práve Uber je najrozšírenejšou aplikáciou svojho druhu globálne.

Uber je dostupný na Google play a v App Store.

XE Currency

Prepočet meny môže byť zdĺhavý a otravný proces. Aby ste sa nepomýlili a mali presné prepočítanú sumu ihneď k dispozícii použite aplikáciu.

ZDROJ | XE currency

XE Currency je jedna z najrozšírenejších a najpopulárnejších. Pracuje dokonca bez pripojenia na internet. Stačí si len skontrolovať, či máte najaktuálnejší kurz, než sa odpojíte zo siete.

XE Currency je dostupná na Google play a v App Store.

Komentáre k článku