8 YouTube kanálov, s ktorými sa stanete domácim majstrom

ZDROJ | CAT

Tak skoro sa z karantény zjavne nedostaneme, čo tak sa naučiť čosi nové a nesedieť pritom na gauči? Skúste si doma niečo vyrobiť, prerobiť a pretvoriť. Jediným problémom môže byť to, že obchody s potrebami pre domácich majstrov sú dočasne zatvorené. Riešením je však opäť internet a on-line obchody či bazár, kde ľudia ponúkajú veci od výmyslu sveta.

 

DIY. Skratka z anglického jazyka, Do It Yourself, po našom Urob si sám. Návodov na všetko možné v štýle DIY je plný internet, no podstatne zaujímavejšie aj praktickejšie sú videá, v ktorých jasne vidíte ako sa daný tvorca dostal k požadovanému výsledku. Vybrali sme preto pre vás 8 YouTube kanálov, s ktorými.

Ak DIY nie je pre vás, pozrite si nejaké iné tipy v našej novej rubrike SHUTDOWN.

 

DIY Creators

Jeden z tých populárnejších kanálov, má cez 2 milióny odberateľov. Glen Scott je povolaním technik alarmov, no vo voľnom čase sa venuje tvorbe všetkého možného do domácnosti, ale aj do dielne. Plusom sú návody na bežné práce ako kladenie laminátovej podlahy, inštalácia zvončeka apod. Jeho tvorba nie je pre úplných začiatočníkov, no vďaka podrobným návodom ju so správnym vybavením zvládnu aj tí. Navyše pod každým videom je zoznam potrebného materiálu a prípadné nákresy.

DIY Pete

Z iného súdka je Pete Sveen. Ten vyrába veci pre svoju vlastnú domácnosť a návody ukazuje vo svojich videách. Má rád betón a produkty z neho, takže ak aj vy obľubujete tento surový stavebný materiál, prídete si na svoje. V poslednej dobe ale s videami pomerne spomalil, zjavne má už všetko doma zariadené. Historicky ale ponúka množstvo užitočných návodov.

HomeMadeModern

Perfektný YouTube kanál pre všetkých, ktorí majú radi moderné doplnky do domácnosti. Mnohé návody sú pre pokročilých, alebo aspoň na inšpiráciu, no mnohé aj pre úplných začiatočníkov. Ani v tomto prípade nechýba mnohoraké využitie betónu. Navyše videá sú vizuálne veľmi vydarené, takže z nich budete mať aj zábavu.

Frank Howarth

Frank je dozaista dôchodca, ktorý miluje drevo. Navyše je extrémne šikovný s prácou s videom, výsledkom čoho sú vizuálne príťažlivé videá ešte úžasnejších výrobkov. Mnohé z nich sú pre pokročilých, no ak máte radi prácu s drevom a chcete sa v tom zdokonaľovať, stačí sledovať Franka a naučíte sa mnohé.

Ishitani Furniture

Japonský kanál, ktorý nepotrebuje hovorené slovo. A nepotrebuje ani popis. Jednoducho dokonalé produkty šikovného japonského majstra. Toto nie je ani pre pokročilých, toto je pre majstrov.

MrHandwek

Nemecký YouTube kanál s pomerne jednoduchými návodmi na všetko možné do domácnosti. Ak vám nerobí problém nemecký jazyk, alebo viete pochopiť návod iba vizuálne, určite v tomto kanáli nájdete množstvo inšpirácií aj do vašej domácnosti.

The Samurai Carpenter

Ako to vyzerá, keď sa Američan chce naučiť tradičné japonské techniky úpravy dreva? Prekvapivo dobre. Keďže je to samouk (a kedysi tiež začiatočník), dokáže sa od neho mnohé učiť aj Slovák, začiatočník. Problémom môže byť jedine náradie, ktoré je ale možné nájsť aj na Slovensku.

ColinFurze

Tvorbu tohto šialeného britského „vynálezcu“ možno mnohí poznajú. Tí z vás, ktorí nie, odporúčame jeho kanál iba pre spestrenie a zaujímavosť. Vytvárať jeho produkty odporúčame iba najskúsenejším a v mnohých prípadoch aj výlučne takým, ktorých už dávno opustil pud sebazáchovy. Všetko, samozrejme, v dobrom. Colin ako bývalý inštalatér zhruba každý týždeň ponúka náhľad do jeho dielne, v ktorej tvorí vždy nejakú poriadnu šialenosť. Také domáce vznášadlo malo veľký úspech, pozrelo si ho 39 miliónov ľudí. Odporúčame aj si prepnúť zobrazenie videí od tých najstarších.

Komentáre k článku