8 užitočných aplikácií pre všetkých študentov

ZDROJ | Tamarcus Brown

Brány základných a stredných škôl sa tento rok aj napriek pokračujúcej pandémii predsa len otvorili a čoskoro školské povinnosti čakajú aj študentov vysokých škôl. Septembrový výber top aplikácií sme preto venovali aplikáciám, ktoré sa môžu hodiť študentom všetkých ročníkov.

EduPage

Aplikácia EduPage sa stala alfou a omegou digitálneho školstva na Slovensku a v čase pandémie sa jej využívanie učiteľmi aj študentmi mnohonásobne zintenzívnilo. Či už máte dieťa na základnej škole alebo sami študujete na strednej, aplikácia EduPage vám v mobile určite nesmie chýbať. Ak ju totiž vaša škola využíva naplno, nájdete v nej všetky hodnotenia, priemery, zmeškané hodiny aj domáce úlohy a odkazy od učiteľov.

EduPage87%

Veľkosť:
5,0 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší, iOS 11.4 alebo novší
Cena:
0,00 €
ZDROJ | Microsoft

AiS2

Čoskoro školské povinnosti odštartujú aj študentom vysokých škôl, z ktorých väčšina na Slovensku využíva digitálnu platformu AiS2. Táto platforma na kontrolu hodnotení, prihlasovanie na skúšky a ďalšie dôležité úkony má aj mobilnú aplikáciu, i keď bohužiaľ iba pre operačný systém Android. Výhodou mobilnej aplikácie oproti webovému rozhraniu je oveľa prívetivejšie prostredie, ako aj možnosť prijímania upozornení na čerstvo zapísané hodnotenia.

AiS278%

Veľkosť:
3,4 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Pozrite si8 aplikácií, ktoré vás rozhýbu aj bez permanentky do fitka

Mathman

Česká aplikácia Mathman si získala našu pozornosť počas pandemických prázdnin, no veríme, že využitie má aj v časoch, kedy sú školy (zatiaľ) otvorené. Mathman totiž slúži na digitálne doučovanie rôznych matematických princípov hravou formou, ktorá sa vzhľadom na široké spektrum dostupného učiva bude hodiť študentom základných aj stredných škôl. Tešiť sa môžete na desiatky štúdijných okruhov a tisícky príkladov, ktoré môžete prelúskať úplne zadarmo.

Mathman – matematika testy a teória96%

Veľkosť:
12 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší
Cena:
0,00 €
ZDROJ | pixabay.com

Microsoft Office Lens

Ak chcete posielať fotografie poznámok, domácich úloh či učiva na tabuli svojim spolužiakom, resp. rodičom spolužiakov vašich detí v kvalite, akoby tieto fotografie vyšli zo skeneru aj bez toho, aby ste oprášili skener, stačí si do smartfónu stiahnuť aplikáciu Microsoft Office Lens. Aplikácia dokáže rozpoznať hranice bielej tabule, papiera, vizitky alebo fotografie, záber podľa toho adekvátne orezať a snímke automaticky upraviť jas a kontrast tak, akoby ste ju skutočne vytvorili pomocou skeneru. Výsledný sken môžete uložiť do knižnice fotografií, odoslať ako PDF alebo odoslať do niektorého z programov balíka Office.

Microsoft Office Lens – PDF Scanner95%

Veľkosť:
60 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší, iOS 12.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Socratic by Google

Google využíva svoju šikovnú umelú inteligenciu okrem iného aj na pomoc študentom. S aplikáciou Socratic by Google stačí namieriť fotoaparát na stredoškolský alebo vysokoškolský problém, ktorému nerozumiete a aplikácia automaticky vyhľadá všetky relevantné materiály, ktoré vám môžu pomôcť ich pochopiť. Ak budete mať šťastie, Socratic by Google vás priamo presmeruje na učivo obsiahnuté priamo v aplikácii, ktoré pochopíte ľahšie vďaka pekným nákresom a videám, ktoré vám umožnia ho spracovať vašim vlastným tempom.

Socratic by Google97%

Veľkosť:
149,9 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší, iOS 12.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Wikipedia

Často opakovanou mantrou v školách je, že Wikipedia nie je dôveryhodný zdroj a rozhodne ju netreba používať pri štúdiu či práci na zadaniach. Pokiaľ ju však nepoužívate na tvorbu odbornej práce, prípadne si viete overiť pravdivosť informácií v zozname zdrojov, Wikipedia môže byť pri štúdiu na základnej, strednej i vysokej škole skutočne nápomocná, obzvlášť pokiaľ ju budete mať v mobile. Mobilná aplikácia Wikipedia vám ponúkne krajšie prostredie, možnosť sťahovania článkov do režimu offline a dokonca aj mapové zobrazenie, vďaka ktorému môžete pátrať po vedomostiach napríklad aj počas prechádzky mestom.

Wikipedia98%

Veľkosť:
87 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší, iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Pozrite si8 aplikácií, ktoré sa vám môžu hodiť pri výletoch do prírody

LinkedIn Learning

Sociálna sieť LinkedIn bude spomedzi študentov zrejme známa najmä študentom vysokých škôl a čerstvým absolventom. Vedeli ste však, že LinkedIn má aj špeciálnu webovú stránku a aplikáciu venovanú vzdelávaniu? LinkedIn Learning môžete využiť na doplnenie užitočných zručností, ktoré si budete môcť po absolvovaní digitálnych kurzov pokojne zapísať do životopisu. Vybrať si môžete z viac ako 16 000 kurzov, ktoré sa venujú programovaniu, 3D grafike, fotografii či webovému dizajnu a dokonca aj manažérstvu.

LinkedIn Learning91%

Veľkosť:
33 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší, iOS 12.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Sleep Cycle

Aplikácia Sleep Cycle do tohto zoznamu na prvý pohľad nezapadá, no nie je tu náhodou. Dostatočne dlhý a kvalitný spánok má totiž drastický vplyv na schopnosť mozgu učiť sa a zapamätať si nové veci. Ak je teda spánok vašou Achillovou pätou, aplikácia Sleep Cycle vás z tohto problému po pár dňoch až týždňoch postupne vyseká. Sledovať v nej môžete nielen dĺžku vášho spánku, ale aj striedanie spánkových fáz, kvalitu a dokonca aj chrápanie. Inteligentný budík sa napokon ráno postará o to, aby ste vstali práve vo chvíli, kedy sa nachádzate vo fáze najľahšieho spánku.

Sleep Cycle85%

Veľkosť:
84,4 MB
Platforma:
iOS 9.0 a vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
0,00 €

Sleep Cycle je aplikácia, ktorá sleduje striedanie fáz počas vášho spánku, na základe čoho vás môže zobudiť v ten správny čas. Nechýbajú ani pokročilé grafy, štatistiky či dokonca synchronizácia s osvetlením Philips Hue.

Komentáre k článku