8 TOP gadgetov pre plavcov nie len do bazéna

ZDROJ | pixabay.com

Plávanie je jedným z najzdravších športov, no zároveň jedným z najnáročnejších na techniku. Ak máte plavecké ambície, rozhodne sa vám hodí každá pomoc. Napríklad aj v podobe šikovného gadgetu.

Vybrali sme 8 pomocníkov pre plavcov. Nemusíte nutne mieriť na stupienky víťazov, aby ste si plávanie zaznamenávali alebo sa snažili plávať správne. Aj keď plávate čisto pre radosť poteší, ak si všimnete progres.

DJI Osmo Action

Akčná kamera ako pomôcka na plávanie? V prípade, že vám zálží na technike istotne ste už po kamere, ktorú môžete bez obáv ponoriť pátrali. DJI Osmo Action je novinka, ktorú využijete okrem tvrdej práce vo vode aj na zábavu.

DJI Osmo Action má 1/2,3″ senzor CMOS s 12 Mpx. Kamera dokáže robiť záznam až do 4K pri 60 snímkach za sekundu s 100 Mbit/s bitrate. Alebo sa môžete rozhodnúť pre 4K HDR do 30 snímok za sekundu. Ak milujete spomalené zábery istotne vás poteší možnosť nakrúcať 240 fps pri rozlíšení 1 080p alebo 720p. Ponúka dva displeje a perfektnú stabilizáciu obrazu. 

DJI Osmo Action kúpite za 379€.

Finis Tempo Trainer Pro

V prípade, že to myslíte s plávaním vážne, istotne poznáte dôležitosť tempa a jeho kontroly. Drobnosť, ktorá však dokáže poriadne potrápiť. Dobrým pomocníkom je Finis Tempo Trainer Pro, ktorý vám pomáha udržať prednastavené tempo.

Finis Tempo Triner Pro je metronómové stimulačné zariadenie, ktoré si jednoducho pripevníte na plavecké okuliare. Pípanie, na výber máte z troch režimov, môžete nastaviť v rozmedzí 0,2 až 99,99 sekundy. Zariadenie má energiu z vymeniteľnej batérie. 

Finis tempo Trainer kúpite za 42,03€.

Pozrite si10 TOP gadgetov pre turistov a milovníkov prírody

JBL Endurance Dive Line

Slúchadlá s certifikátom IPX7 sú odsúdené na používanie vo vodE. Endurance Dive sa automaticky spustia po nasadení na uši. Nákrčný pás zabezpečí, že o slúchadlá nepríde, ani keď ich zle nasadíte. Výdrž na jedno nabitie je 8 hodín.

ZDROJ | JBL

Bonusom JBL Endurance Dive Line je vstavané úložisko s kapacitou 1 GB. Svoje obľúbené motivačné skladby budete mať vždy po ruke, aj bez prídavného zdroja hudby. V balení so slúchadlami je aj odolné silikónové púzdro.

JBL endurance Dvie Line kúpite za 99€.

NËXT For Google Pixel 3

Smartfóny dnes už bežne ponúkajú vodeodolnosť, no pri vodných športoch je to málo. Ak hľadáte vodotesný kryt s najväčšou pravdepodobnosťou budete chcieť aktívny displej aj pod vodou, odolnosť voči špine, a aby obal nespravil z vášho smartfónu tehlu.

Lifeproof vodotesné kryty spĺňajú všetky tieto náročné požiadavky. Naviac sú vyrobené z materiálov, vďaka ktorý na displej dobre uvidíte aj pod vodou a nemusíte sa báť o zaradenie ani keď vám spadne z výšky do 2 metrov. Ako bonus sa dajú na obal pripnúť rôzne doplnky, napríklad pútko. 

NËXT For Google Pixel 3 kúpite za 69,99€.

Pozrite si9 TOP gadgetov pre milovníkov cyklistiky

Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR má vylepšenú podporu merania srdcovej frekvencie 24/7. Ukáže spotrebu kyslíka, vďaka modulu GPS informuje v reálnom čase o rýchlosti a polohe používateľa. Obsahuje viac ako 15 tréningových režimov vrátanie dýchacích cvičení. Tiež zistí podrobnejšie údaje o kvalite a hĺbke spánku vrátane REM.

Priamo plavcom dokáže náramok merať vzdialenosť, čas plávania, tempo a zaplávané dĺžky v bazéne. Pozná štyri základné plavecké štýly. Veľkou výhodou je dobre čitateľný displej, ktorý vám priamo počas tréningu ukazuje potrebné dáta.

Fitbit Inspire HR kúpite za 99,90€.

Samsung Galaxy Watch Active

Hodinky dokážu automaticky detekovať niekoľko druhov športovej aktivity – beh, cyklistika, veslovanie, eliptický trenažér, dynamický tréning či plávanie. Výrobca tvrdí, že manuálne sa bude dať nastaviť viac ako 39 druhov športovej aktivity.

Samsung Galaxy Watch Active tiež dokážu merať úroveň stresu vďaka zabudovanému senzoru srdcového tepu a v prípade potreby môžete vyskúšať dychové cvičenie, ktoré by vás malo upokojiť.

Samsung Galaxy Watch Active kúpite za 249€.

Pozrite si9 najzaujímavejších tech gadgetov pre lepšie behanie

MySwimPro

Či plávate pre celkové zlepšenie zdravia, chcete sa v plávaní posunúť výkonnostne alebo technicky, so všetkým vám pomôže aplikácia SwimPro. Môžete ju použiť ako v plaveckom bazéne, tak na otvorenej vode. Stačí spárovať s inteligentnými hodinkami alebo náramkom.

Aplikácia je vhodná ako pre začiatočníkov, tak pre odstrieľaných plavcov. Ponúka rôznorodé tréningové plány zamerané takmer na všetko. Dokáže merať srdcovú frekvenciu, rýchlosť SWOLF skóre, ale aj počet záberov rukou na dĺžku alebo nádychy. 

Aplikáciu MySwimPro nájdete v App Store a v Google Play.

TRION:Z MAXI LOOP

Po priadnom výkone treba regenerovať, či ste začínajú športovec alebo máte doma zbierku medailí. Náramky TRION:Z regeneráciu skvalitnia a urýchlia. Naviac sú celkom štýlové. Náramky sú určené pre všetky vekové kategórie a sú vhodné na každodenné používanie. 

ZDROJ | TRION:Z

TRION:Z obsahujú magnet colantotte. Te je nabitý negatívnymi iónmi, ktoré pomáhajú znížiť bolesť a únavu. Pre lepšie prúdenie iónov sú náramky vybavené patentovanou technológiou ANSPO. TRION:Z sú jediné náramky, ktoré sú na japonskom trhu lekársky uznané a majú triedu 1 CE.

TRION:Z MAXI LOOP kúpite za 25€.

Komentáre k článku