8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať vo februári 2021

ZDROJ | Apple

Viete aké platne sa najviac počúvajú? Prinášame vám rebríček ôsmych najpredávanejších albumov za minulý týždeň, ktorý vám pomôže orientovať sa v trendoch modernej populárnej hudby.

Aj teraz sme si vzali na pomoc Official Charts, ktorý spája viacero hudobných rebríčkov. Venuje sa síce dianiu vo Veľkej Británii, anglosaská hudba je však blízka aj naším ušiam.

Toto je aktuálne umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD a vinylov) z rebríčka z Official Charts Company.

1. Slowthai – Tyron

Druhá platňa od britského hip-hopera slowthai (vlastným menom Tyron Frampton) vyšla 5. februára. Na albume hosťujú známe mená, napríklad A $ AP Rocky, James Blake, Skepta, Dominic Fike, Denzel Curry, Mount Kimbie a Deb Never. Jeho prvý album (Nothing Great About Britain) bol nominovaný na Mercury Prize.

https://youtu.be/QBbxFeSTJ2Y

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTidal

2. Foo Fighters – Medicine At Midnitght

Desiaty štúdiový album od amerických Foo Fighters si získal druhé miesto. Platňa mala vyjsť ešte minulý rok, ale poznáte to – covid. Skupina pravidelne vydáva každé dva, tri roky nový album, ktorý prináša kvalitnú punk-rockovú hudbu. Pripomíname, že frontman Dave Grohl hrával v kultovej Nirvane. Čo poviete na ich novinku?

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTidal

3. Pale Waves – Who Am I

Pale Waves dokazujú, že sú jednou z najdôležitejších indie-popových kapiel vo Veľkej Británii. Ich druhý album prináša nový zvuk, ktorý sa poslucháčom okamžite zapáčil.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTidal

4. Dua Lipa – Future Nostalgia

Najnovší album od Dua Lipa ponúka inteligentný pop-funkový spev, ktorý dáva poctu Kylie Minogue. Ak máte slabosť pre tanečnú hudbu z 80. a 90. rokov, ste na správnom mieste.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTidal

Pozrite siHlboko do vrecka? Máme 7 tipov na plne bezdrôtové slúchadlá do 40 €

5. Weeknd – The Highlights

Spevák Weeknd (v občianskom preukaze má napísané meno Abel Tesfaye) zostavil svoje najväčšie hity v albume The Highlights. Výberovka, ktorá vyšla 5. februára, umožňuje jeho fanúšikom zaspomínať si na rôzne obdobia jeho tvorby. Weeknd nedávno zažiaril vo finále Super Bowl, samozrejme ako popová hviezda a nie športovec.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTidal

6. Pretty Reckless – Death By Rock And Roll

Seriózny metal v Official Charts? Odvážny a sebavedomý album Death By Rock And Roll je zatiaľ najlepším a najpestrejším albumom The Pretty Reckless. Naznačuje, že táto zostava na čele so speváčkou Taylor Momsem ešte prinesie množstvo zaujímavých skladieb.

Amazon MusicApple Music, Deezer, SpotifyTidal

7. Queen – Greatest Hits

Greatest Hits je ešte z roku 1981. Pýši sa tým, že sa stal prvým albumom vo Veľkej Británii, z ktorého sa do roku 2014 predalo viac ako 6 miliónov kópií, ocenenie platinová platňa získal celkovo 22-krát. Celosvetovo sa ho predalo 25 miliónov kópií a patrí medzi najpredávanejšie albumy všetkých čias.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTidal

8. Harry Styles – Fine Line

Fine Line je druhý album anglického pop-rockového speváka, ktorý sa zviditeľnil v chlapčenskej skupine One Direction. Jeho sólová dráha sa vybrala rockovejším smerom, kde mixuje soft rock so psychedéliou a funkom.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTidal

ZDROJ | Pixabay

Pozrite si8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v januári 2021

Keď si výsledky rebríčka porovnáme s minulým mesiacom, zistíme, že v ňom ostali len dve mená – Harry Styles (pokles z 5. priečky) a Queen (polepšenie z 8. miesta). Mňa osobne potešil nový album od Whitesnake (The BLUES Album), ten sa však v hitparáde nenachádza.

ZdrojOfficial Charts

Komentáre k článku