8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v auguste 2021

ZDROJ | Bang & Olufsen

Viete aká hudba je in? Každý z nás má iný vkus, preto sa inšpirujeme portálom Official Charts, ktorý spája viacero hudobných rebríčkov. Venuje sa síce dianiu vo Veľkej Británii, ale anglosaskú hudbu máme predsa radi i my.

Toto je aktuálne umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company.

1. Dave – We’re All Alone In This Together

Druhý album britsko-nigérijského rappera je rovnako ambiciózny, technický a precítený ako jeho prvý. Ak sa nestane niečo nepredvídané, jeho hviezda určite bude stúpať.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

2. Billie Eilish – Happier Than Ever

Aj Billie Eilish prichádza s druhým albumom. Jej debut sa stal v roku 2019 senzáciou popovej hudby, v dobe nahrávania mala len 17 rokov. Novinka to má našliapnuté veľmi dobre, i keď ide o pomerne temnú nahrávku s autentickými názormi a zážitkami. Billie sa rozhodla neusadiť v úlohe milovanej americkej hviezdičky. Dokazuje, že je hudobne brilantná a mimoriadne nápaditá speváčka a skladateľka.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

3. Will Young – Crying On The Bathroom Floor

Will Young vyhral Pop Idol pred takmer 20 rokmi, teraz ako 42-ročný prichádza so svojim ôsmym albumom. Za ten čas stihol dokázať, že je oveľa nadanejší ako väčšina rýchlokvasených „kolegov“. Novinka má v tanečných piesňach menej energie, ale v baladách vám zrejme prejdú po tele zimomriavky.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

4. Olivia Rodrigo – Sour

Osemnásťročná hviezdička z Disneyovky High School Musical vzbudila obrovský záujem na TikTok singlom Drivers license. Debutový album je prekvapujúco jemný, rozpráva o rozchode, ktorý dáva lekcie o neistote, úzkosti a dôvere. Olivia pracovala na albume so spoluautorom a producentom Danom Nigrom. Ide zrejme o jeden z najlepších popových albumov roka.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

5. Barbra Streisand – Release Me 2

Prvý album hudobnej ikony Barbry Streisand, Release Me, vyšiel v septembri 2012 a obsahoval skladby nahraté v období od roku 1967 do albumov Simply Streisand až What Matters Most z roku 2011. Pokračovanie výberovky prináša 10 skladieb a predstavuje osobnú zbierku piesní, ktorú napísali Burt Bacharach a Hal David, Barry Gibb, Paul Williams, Randy Newman, Michel Legrand a Alan & Marilyn Bergman, Harold Arlen a Carole King. Perfektne ukazuje krásu, silu a zároveň jemnosť jej piesní.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

6. George Harrison – All Things Must Pass

George Harrison nás neprekvapil novou hudobnou kolekciou, ale… Jeho vizionársky trojitý album sa uchádza o priazeň poslucháčov sviežim novým mixom a množstvom bonusového materiálu, ktorý si mnohí radi vypočujú. All Things Must Pass je teraz k dispozícii v rozsiahlom vydaní k jeho 50. výročiu, doplnenom o ukážkový remix so 47 demami a výstupmi. Dá sa kúpiť v digitálnej verzii, na ôsmich LP,  piatich CD, alebo v nie príliš ekologickej verzii Uber Deluxe predstavujúcu zbierku, ktorá sa dodáva v 22 kg drevenej prepravke s dvomi knihami, malými modelmi trpaslíkov z obalu albumu a ďalšími gýčmi.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

7. Brian May – Back To The Light

Ani gitarista legendárnych Queen neprichádza s novinkou. Brian oprášil svoj prvý kompletný sólový album Back To The Light, kde počuť oveľa viac hard rocku, ako produkoval Queen na posledných albumoch. Jeho umiestnenie na 7. mieste ukazuje, že o tvrdší rock je stále veľký záujem.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

8. Doja Cat – Planet Her

Tretí album od chaotickej popovej hviezdy a battle rapperky je vzrušujúcou jazdou, ktorá dáva jej eklekticizmus jasne najavo. Planet Her je kaleidoskop popovej všestrannosti, miestami však pôsobí prvoplánovo, nedá sa mu však uprieť, že je vynikajúco spracovaný.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

Z júlového rebríčka nám v augustovom ostala Olivia Rodrigo (pokles z 2. priečky na 4.) a Doja Cat (pokles z 5. miesta na 8.). Prekvapivo sa na ňom objavujú tri tituly, ktoré si svoje premiéry odbili pred desiatkami rokov.

ZdrojOfficial Charts

Komentáre k článku