8 tipov na IFTTT Applety, ktoré vám pomôžu s fotkami

Applety služby IFTTT dokážu drobné zázraky. Ak chcete automaticky zálohovať fotografie naprieč rôznymi cloudami, automaticky ukladať fotky z Instagramu, či Facebooku, nie je lepšej voľby.

Začiatkom apríla sme vám v rubrike Čo je to predstavili If This, Than That, službu ktorá je známa ako IFTTT. Ide o šikovného pomocníka, ktorým dokážete zautomatizovať rutinné činnosti v digitálnom svete. Od tých najjednoduchších, po tie zložité. Bez toho, aby ste museli vedieť programovať.

ZDROJ | ifttt.com

IFTTT je dostupná vo webovom rozhraní alebo ako aplikácia pre iOS a Android. Automatizované úlohy si viete vytvárať vy alebo môžete používať tie, ktoré niekto vytvoril. Hotový balíček logicky následných krokov, výsledkom ktorých je to, čo chcete, aby sa stalo, sa nazýva Applet.

Aby ste sa nemuseli zbytočne trápiť, aj keď vytváranie Appletov je vskutku jednoduché, vybrali sme pre vás 8 hotových so zameraním na fotografie.

Z času na čas sa stane, že niektorý z vašich priateľov pridá na Facebook fotku, za ktorú sa od hanby nechcete prepadnúť pod zem a vyvolá vo vás množstvo príjemných spomienok. Ak si na ňu po čase spomeniete, aj by ste si ju pozreli, no prehrabať sa v tom množstve iných, často nezaujímavých fotiek, nie je práve to, čím by ste chceli mrhať časom. Applet Ulož fotky, na ktorých ma označili na Facebooku do Dropbox, je šikovný pomocník, ktorý vám pomôže spomienky uchovať.

ZDROJ | IFTTT.com

Screenshoty displeja nerobia len žiarlivé partnerky a manželky do ich diabolských archívov, z ktorých vyťahujú všetky tie dávno zabudnuté nepríjemnosti. Občas sa screenshot hodí aj ako poznámka či pripomienka do práce. Môže sa však stať, že sa screenshot stratí v záplave fotiek. Applet Ulož screenshot do samostatného iOS albumu automatický robí presne to, čo má v názve. Je to geniálne jednoduché a geniálne užitočné.

ZDROJ | IFTTT.com

Napriek tomu, že dnes operačné systémy natívne ponúkajú archiváciu fotografií do cloudu, občas nie je na zahodenie vytvoriť duplicitnú zálohu. Ako sa hovorí, istota je guľomet. Applet Automaticky zálohuj nové fotografie z iOS do Google Drive je jedna z možností, ako sa poistiť, že o fotky neprídete.

ZDROJ | IFTTT.com

Pre používateľov s Android zariadeniami môže byť možnosť zálohovať fotografie do Dropboxu. Applet Automaticky zálohuj Android fotografie do Dropboxu je ten správny pomocník.

ZDROJ | IFTTT.com

V prípade, že zvyknete fotiť a upravovať príspevky na Instagram priamo v aplikácii sociálnej siete, zrejme sa vám nie raz stalo, že by ste si fotografiu chceli uložiť aj do archívu. Prirodzene, dá sa to, no prečo si postup neuľahčiť? Applet Ulož novú Instagram fotografiu do Dropbox sa o všetko postará automaticky. Maličkou nevýhodou je, že Applet nevie ukladať albumy, iba sólo fotografie.

ZDROJ | IFTTT.com

Ak chcete fotografie ukladať priamo do albumu v prenosnom zariadení, pomôže vám Applet Ulož fotografie z Instagramu do fotiek.

ZDROJ | IFTTT.com

Autor Appletu Android to iCloud Photostream, napísal, že používa to najlepšie z oboch svetov, Nexus 5 fotografovanie a iPAd Air na spravovanie fotografií. Preto vytvoril automatické zálohovanie fotografií z Android zariadení do iCloud Photostreamu. Opäť drobnosť, ktorá ušetrí čas a energiu.

ZDROJ | IFTTT.com

Nedeľný večer môže byť ideálnym časom na prezeranie fotografií a spomínanie na zážitky. Povedzme za uplynulý týždeň. Ak teda nejde nič zaujímavé v televízií, prečo túto možnosť nevyužiť? Applet Prezrite si fotografie uplynulého týždňa v nedeľu večer, spraví všetko za vás. Verziu pre iOS nájdete tu a pre Android zasa tu.

ZDROJ | IFTTT.com

Zdrojifttt.com

Komentáre k článku