8 najlepších hier s rozšírenou realitou na toto leto

ZDROJ | Mika Baumeister

Ak nechcete riskovať dovolenku v zahraničí a zároveň vás príliš nelákajú ani slovenské destinácie, zabaviť sa novými zážitkami môžete aj vo vašom bezprostrednom okolí. Stačí vám na to novší smartfón a niektorá z týchto ôsmych hier, ktorá vás obklopí čoraz realistickejšou rozšírenou realitou.

ZDROJ | Apple

Pokémon GO

Takýto zoznam sa skrátka nedá otvoriť bez doteraz najpopulárnejšej AR hry pre smartfóny. Pokémon GO má aj po štyroch rokoch od vydania milióny fanúšikov po celom svete a jeho popularita každým rokom dokonca rastie. Kto by si predsa neobľúbil lovenie rozkošných virtuálnych Pokémonov v reálnom svete?

Pokémon GO91%

Veľkosť:
110 MB
Platforma:
iOS 8.0 a vyšší, Android 4.4 a vyšší
Cena:
0,00

Pokémon GO je fenomén, ktorý by vás rozhodne nemal minúť. Aj keď môže prísť niekomu čudné behať po vonku a hľadať virtuálne potvory, je to rozhodne zábava na dlhé hodiny. Čo je hlavné, strávite ich vonku na vzduchu.

Minecraft Earth

Každá hra v rozšírenej realite, ktorá prišla na trh po Pokémonoch, k ním bola neúprosne prirovnávaná. Minecraft Earth je však iný a hoci zahŕňa aj hľadanie virtuálnych miest v reálnom svete, jeho pravá sila sa ukrýva v budovaní ikonického kockovaného sveta a boji s príšerami spoločne s priateľmi v zdieľanej virtuálnej realite. Podobne ako Pokémon GO, aj Minecraft Earth zaujme všetky vekové kategórie a to vrátane tých, ktorých obyčajný Minecraft „nechytil“.

Minecraft Earth96%

Veľkosť:
193,1 MB
Platforma:
iOS 12.0 alebo novší, Android 8.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Minecraft Earth prenáša dnes už ikonické "minecraftové" prostredie do rozšírenej reality, vďaka ktorej sa môžete ocitnúť v kockovanom svete aj vy, dokonca aj s vašimi priateľmi a inými hráčmi. Stačí vám na to iba dostatočne moderný smartfón s operačným systémom Android alebo iOS.

Harry Potter: Wizards Unite

Povinná jazda pre fanúšikov čarodejníckeho sveta od J. K. Rowlingovej, opäť od štúdia Niantic, tvorcov Pokémon GO. Aj keď to môže znieť na prvé počutie zvláštne, populárna formulka chytania virtuálnych príšero-zvieratiek sa dá aplikovať aj na svet Harryho Pottera. V hre Harry Potter: Wizards Unite vás čaká návrat k postavám a príbehov, ktoré poznáte z kníh a filmov, ale aj stretnutie s novými postavami, ktoré tento svet nenásilne rozširujú. Tak čo, trúfate si ešte na čarodejnícky duel?

Harry Potter: Wizards Unite90%

Veľkosť:
231,3 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší, iOS 9.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Jurassic World Alive

Posledná „značková“ AR hra v našom zozname patrí svetu dinosaurov. Ide síce o jednu z menej prepracovaných titulov podobných hre Pokémon GO, no keďže obsahuje hrozivé, hlučné, prehistorické a najmä deťmi milované dinosaury, tento tip sem zaraďujeme práve pre rodičov, ktorí si práve teraz na dinosaurej vlne fičia spolu so svojimi deťmi. Okrem hľadania dinosaurov po okolitých uliciach sa môžete tešiť aj na zobrazenie ulovených dinosaurov aj priamo vo vašej obývačke či detskej izbe, ich genetickú úpravu a vzájomné súboje, pri ktorých sa doma určite zabavíte.

https://youtu.be/UK-tSDue9aw

Jurassic World Alive86%

Veľkosť:
1,3 GB
Platforma:
Android 5.1 alebo novší, iOS 10.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Landlord GO

Ďalšia kópia Pokémon GO? Skôr Monopoly, no (samozrejme) v rozšírenej realite. Nakupovať len tak pre zábavu nehnuteľnosti si nemôže dovoliť každý, no ak vám stačia aj virtuálne nehnuteľnosti, hoci aj v centre Bratislavy, hra Landlord GO vás nielen počas posledných letných dní určite zabaví. Silnou stránkou hry je, že nehnuteľnosti, ktoré si budete v hre kupovať, sú vytiahnuté z reálnych mapových podkladov vášho okolia a tak si v hre môžete kúpiť susednú budovu, najbližšie obchodné centrum, fitnes centrum či reštauráciu.

Landlord GO

Veľkosť:
276 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší, iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

laserDRAW

Kto by bol povedal, že sa dá kresliaca disciplína zo spoločenskej hry Activity preniesť aj do rozšírenej reality? Papier a pero či tabuľu a fixu v tomto prípade nahrádzajú smartfóny a kresby, ktoré budete nanášať do virtuálneho priestoru medzi vami a ostatnými hráčmi pomocou rozšírenej reality. Princíp hry je naozaj jednoduchý a zabaví deti doma rovnako, ako priateľov na party či grillovačke.

laserDRAW89%

Veľkosť:
46,2 MB
Platforma:
iOS 11.4 alebo novší
Cena:
0,00 €

ARise

Nie každá prekážka v živote sa dá prekonať zmenou uhlu pohľadu, no v hre ARise áno. Na rozdiel od prvých hier v tomto zozname pri hraní ARise nemusíte vytiahnuť päty z domu, stačí si pripraviť dostatok priestoru na virtuálny svet, ktorým musíte bezpečne previesť maličkého rytiera. Ako ho však preniesť cez deravé mosty a výškovo rozdielne platformy? Stačí sa na to pozrieť zo správneho uhla a cesta pre rytiera vám zrazu vznikne priamo pred vašimi očami.

ARise92%

Veľkosť:
277,2 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Euclidean Skies

Ak by ste hľadali AR hru na upršané dni, určite si nenechajte ujsť slovenský titul Euclidean Skies. Ide o vydarené pokračovanie už tak vydareného titulu Euclidean Lands, ktorý posúva celý koncept priestorových hádaniek na úplne novú úroveň. V rozšírenej realite, ale aj v štandardnom zobrazení, na vás bude čakať 40 úrovní, ktoré potrápia vaše mozgové závity dômyselným a krásnym dizajnom, z ktorého vám bude po prejdení ľúto spustiť zrak.

Euclidean Skies

Veľkosť:
421,2 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší
Cena:
3,99 €

Komentáre k článku