8 miest, na ktoré môžete vycestovať virtuálne aj v čase karantény

ZDROJ | JESHOOTS.COM

Zdá sa, že tento rok na klasickú letnú dovolenku pri mori môžeme zabudnúť. Trochu z exotickej atmosféry, slnečných lúčov a šumu mora alebo ruchu veľkomesta si však môžete užiť aj v pohodlí domova, napríklad aj cez Mapy Google a 360-stupňové videá YouTube.

Ďalšie tipy na zvládanie súčasnej zložitej situácie nájdete v našej špeciálnej rubrike SHUTDOWN.

Maldivy – atol Bá

V tomto 360-stupňovom videu v 4K UHD rozlíšení sa môžete pozrieť do luxusného rezortu Amilla Fushi, ktorý sa nachádza na koralovom ostrove Bá. Relaxačná hudba a tyrkysové more, čo viac treba k virtuálnej dovolenke?

Z cestovania po maldivských ostrovoch si môžete urobiť aj menšiu hru v službe Mapy Google. Cez vyhľadávač si stačí nájsť niektorý ostrov a žltého maskota služby StreetView „zhodiť“ na náhodný ostrov. Kam vás to zavedie? Možno aj na toto mólo rezortu Sun Island.

Karibské ostrovy

Virtuálne by ste sa mali určite vybrať aj do rôznych kútov Karibiku, kde síce neuvidíte pirátov, no za to si až v 8K rozlíšení užijete tyrkysové more, čajky a flotilu výletných a rybárskych lodí.

Grand Canyon

Ak preferujete skôr aktívne dovolenky, s kanálom Treadmill TV sa môžete vydať na pešiu túru cez Grand Canyon v 360-stupňovom videu. Hlavný turistický chodník tohto národného parku je však perfektne zmapovaný aj v službe StreetView, ktorá v prípade niektorých záberov ponúka o niečo vyššiu kvalitu obrazu.

Benátky

Ak ste sa vždy túžili plaviť v gondole po benátskych kanáloch, tento sen si môžete splniť aspoň virtuálne 360-stupňovým videom na YouTube. Ak to váš počítač, tablet alebo smartfón povoľuje, video nižšie si určite nezabudnite prepnúť do kvality 4K.

Každý, kto bol kedy v Benátkach však vie, že toto čarovné mesto nie je iba o hlavných uliciach a námestiach. Svoje čaro majú aj úzke a kľukaté uličky, v ktorých nájdete množstvo zašitých kaviarní a pizzérií.

Paríž

Pozrieť sa naživo na Eiffelovu vežu budeme môcť pravdepodobne najskôr o niekoľko mesiacov, no vďaka Sygic Travel si môžete túto ikonickú pamiatku spolu so zvyškom Paríža detailne prezrieť aj cez ich virtuálnu prehliadku na YouTube. Na tomto YouTube kanáli nájdete stovky ďalších VR videí, vďaka ktorým sa môžete pozrieť do rôznych kútov sveta.

Times Square

Ak skôr ako k šumu mora inklinujete viac k ruchu veľkomesta, páčiť sa vám môže aj táto 25-minútová prechádzka po New Yorku až k slávnemu Times Square, samozrejme vo VR.

Perfektne zmapovaný je Times Square, ako aj samotný New York, samozrejme aj v službe StreetView, kde sa môžete spoľahnúť nielen na zábery vytvorené samotnou spoločnosťou Google, ale aj na zábery od komunity, vďaka čomu sa cez túto službu môžete pozrieť aj na miesta, na ktoré sa Google nedostal.

Warner Bros. Studio Tour London

Toto nie je úplne dovolenková destinácia, no ak ste sa v najbližšej dobe chystali navštíviť tzv. „Harry Potter štúdio“ v Londýne, Warner Bros. má pre vás krátke pohľady do tých najzaujímavejších miest tohto štúdia, resp. filmového múzea.

Do mnohých kútov tohto štúdia sa môžete pozrieť aj cez službu StreetView.

Mount Everest

Aj keď ste sa vystúpiť na Mount Everest možno v najbližšej dobe nechystali, z dlhej chvíle v domácej karanténe to cez YouTube alebo Google StreetView dáte pokojne aj v papučiach.

Takmer celú trasu môžete absolvovať aj v službe StreetView, kde si budete môcť užiť množstvo fascinujúcich záberov v ešte vyššom rozlíšení.

V službe Google StreetView je zmapovaný takmer celý svet a veľkú časť z neho si môžete prezrieť aj vo virtuálnej realite cez YouTube. Fantázii sa pri výbere virtuálnej dovolenky medze skutočne nekladú a destinácie vyššie berte iba ako menšiu inšpiráciu. Kam ste sa z pohodlia domova vybrali v týchto dňoch vy? Podelte sa o vaše tipy s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Komentáre k článku