8 aplikácií mesiaca – od praktických drobností až po osobnostný rast

ZDROJ | freestocks

Je tu prvý víkend v novom mesiaci a tak nastal čas pozrieť sa opäť na 8 aplikácií, ktoré by ste mali tento mesiac určite vyskúšať. Februárové pokračovanie seriálu TOP appky sa nesie v duchu drobných vychytávok, domácej zábavy ale aj internetovej socializácie a sebazlepšovania.

Clubhouse

Poďme rovno k veci a povedzme si úprimne, že februárový zoznam TOP aplikácií sa nemôže zaobísť bez aplikácie Clubhouse. Táto nová sociálna sieť to odpálila vo veľkom a aj vďaka aktuálnej izolácii sa z nej stal v posledných týždňoch obrovský hit. Jej fungovanie je skutočne jednoduché a na jej čaro už objavilo mnoho slovenských influencerov, ale aj osobnosti ako Elon Musk, Kanye West, Kevin Hart, Drake či Ashton Kutcher. Teraz už stačí počkať iba na pozvánku a prípadne aj na verziu pre operačný systém Android.

Clubhouse: Drop-in audio cha‪t

Veľkosť:
61,6 MB
Platforma:
iOS 13.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Bitte

ZDROJ | Peter Margaritoff

Keď už je reč o socializácii, aplikácia Bitte sa vám bude hodiť najmä po skončení pandémie, do tej doby si už bude rozumieť aj s hudobnou službou Apple Music. Bitte vám totiž táto umožní synchronizovať hudbu prehrávanú v službe Spotify z vášho zariadenia s ďalšími zariadeniami v okolí podobne, ako to dokážu napríklad aj prenosné reproduktory od JBL. S aplikáciou Bitte si tak vo výsledku môžete vytvoriť priestorové ozvučenie na party aj bez reproduktorov, stačiť vám k tomu bude iba Bitte a predplatné v službe Spotify.

Bitt‪e‬

Veľkosť:
34,9 MB
Platforma:
iOS 14.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Adobe Scan: Mobile PDF Scanner

ZDROJ | Adobe

Adobe Scan nie je prvá a ani posledná aplikácia, ktorá dokáže premeniť váš smartfón na mobilný skener, rozhodne však patrí medzi tie najlepšie. Skenovať totiž dokáže hravo dokumenty, bločky, poznámky, fotky aj tabule, ktoré vo výsledku vyzerajú na nerozoznanie od záberov zo skutočného skenu. Vo viacerých jazykoch vrátane angličtiny alebo češtiny navyše aplikácia podporuje aj rozpoznávanie textu s možnosťou jeho kopírovania či dokonca aj priameho prekliku na webové odkazy alebo volania na rozpoznané telefónne čísla.

Adobe Scan: Mobile PDF Scanne‪r

Veľkosť:
147,9 MB
Platforma:
iOS 13.0 alebo novší, Android - líši sa v závislosti od zariadenia
Cena:
0,00 €

TiMe – Timer Widgets

ZDROJ | Dylan Lualdi

Pri práci z domu sa vám môže okrem mobilného skeneru hodiť aj súbor praktických časovačov. Aplikácia TiMe vám poskytne obľúbený pomodoro časovač alebo aj časovač na držanie pôstu či cvičenie cez widgety v prostredí operačných systémov iOS aj macOS. S touto aplikáciou si tak môžete jednoducho vytvoriť časovú rutinu na každú časť vášho dňa a vaše každodenné osobné alebo pracovné rituály výrazne zefektívniť. Samozrejmosťou je aj možnosť vytvorenia vlastných časovačov, ktoré môžete spojiť do skupín.

TiMe – Timer Widget‪s

Veľkosť:
4,8 MB
Platforma:
iOS 14.0 alebo novší, macOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Sofa: Downtime Organizer

ZDROJ | Astrio

Organizácia práce či štúdia je jedna vec, no mali ste niekedy pocit, že si potrebujete zorganizovať aj vaše voľnočasové aktivity? Áno, aj na tento problém prvého sveta existuje aplikácia. Sofa vám umožní zhromaždiť všetky knihy, filmy, seriály, podcasty, hudbu či videohry, ktorým chcete venovať váš čas a spätne sa k ním v pravý čas vracať alebo si o nich aj viesť záznamy a štatistiky. Pri najbližšej príležitosti, kedy nebudete vedieť čo by ste si mali pozrieť, zahrať alebo prečítať, si tak budete môcť otvoriť aplikáciu Sofa a rýchlo to zistiť.

Sofa: Downtime Organize‪r

Veľkosť:
123,1 MB
Platforma:
iOS 14.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Outgoings – Track Expenses

Spomínané filmy, seriály aj hry už dnes vlastne ani nenakupujeme, prístup k ním máme vďaka predplatným službám. Zrátali ste si niekedy, koľko za tieto služby vlastne mesačne alebo ročne míňate? Zistiť to môžete s aplikáciou Outgoings, ktorá vám zhromaždí všetky pravidelné výdavky na jedno miesto. Vo výsledku tak vďaka Outgoings môžete zistiť, ktorých výdavkov sa môžete zbaviť a mesačne tak ušetriť zopár (desiatok) eur.

Outgoings – Track Expense‪s

Veľkosť:
27,2 MB
Platforma:
iOS 14.0 alebo novší
Cena:
4,49 €

Mimo: Learn Coding/Programming

ZDROJ | Mimohello

Ak ste sa skúšali počas uplynulého roka naučiť programovať, možno ste narazili na hordu návodov, videí, postupov a úloh. Prečo si však z štúdia programovania neurobiť zábavu? Aplikácia Mimo je v mnohom podobná jazykovej aplikácii Duolingo, podobne hravým spôsobom vás však namiesto cudzieho jazyka naučí základy jazykov Python, JavaScript, HTML a ďalších. Stačí si nájsť zopár minút denne skôr než sa nazdáte, budete ovládať syntax niektorého zo zhruba desiatich programovacích jazykov.

Mimo: Learn Coding/Programming94%

Veľkosť:
199,5 MB
Platforma:
Android - 5.0 alebo novší, iOS 12.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

GeoGuessr

Keď už dnes nemôžeme cestovať naozaj, prečo necestovať aspoň prstom po mape? Stará známa webová hra GeoGuessr vás v mobilnej verzii zavedie doslova do všetkých kútov sveta a vašou úlohou bude uhádnuť, kde ste sa to vlastne ocitli. Dokážete zo sférického záberu služby Street View vyčítať, na akom kontinente, regióne či dokonca krajine alebo meste ste sa to ocitli? GeoGuessr si dokonca na smartfóne či tablete môžete zahrať aj vo dvojici alebo v skupine, stačí si zvoliť režim Pass & Play a zabaviť sa tak spoločne s blízkymi.

GeoGuessr

Veľkosť:
60,7 MB
Platforma:
iOS 9.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Komentáre k článku