8 aplikácií, ktoré sa vám môžu hodiť na letnej grilovačke

ZDROJ | Jo Jo

Sezóna grilovačiek a opekačiek je v plnom prúde a ako to už platí v našom seriáli TOP appky, na všetko existuje ideálna aplikácia. V prípade týchto obľúbených letných aktivít to neplatí iba pri samotnom jedle, ale aj pri ich organizácii a sprievodnej zábave.

Ďalšie tipy na aplikácie pre rôzne príležitosti nájdete v sekcii TOP appky.

Paprika Recipe Manager 3

Nový recept na šalát? Vylepšená marináda na mäso? Nech už idete kuchtiť čokoľvek, všetky lístočky, ručne písané recepty, staré kuchárky a recepty uložené v záložkách môžete jednoducho preniesť na jedno digitálne a bezpečne zálohované miesto, do aplikácie Paprika Recipe Manager 3.

Tento funkciami nabitý receptár vám poslúži nielen pri organizácii receptov, ale aj pri tvorbe stravovacích plánov alebo písaní nákupných receptov a to dokonca priamo z receptov, ktoré si do aplikácie uložíte. Esom v rukáve aplikácie je jej schopnosť stiahnutia receptov aj s postupom, fotografiou a ingredienciami priamo do internej databázy, ktorú si môžete zálohovať a zdieľať s ďalšími členmi vašej rodiny. Aplikácia je dostupná pre Android, iOS, Mac aj Windows.

Paprika Recipe Manager 393%

Veľkosť:
50,4 MB
Platforma:
Android - 5.0 alebo novší, iOS 9.3 alebo novší
Cena:
5,49 €

Kitchen Stories Recipes

Ak hľadáte inšpiráciu na nové letné recepty v zahraničí, skúste výhercu ocenenia za dizajn od Apple. Do databázy receptov aplikácie Kitchen Stories Recipes pridávajú svoje výtvory používatelia z celého sveta, ktorí svoje recepty obohacujú nielen o fotografie, ale aj videá, ktoré prevedú celým procesom aj menej skúsených kuchárov (či pekárov).

Vďaka obrovskej databáze receptov stačí do vyhľadávania v aplikácii zadať kľúčové slová „grill“ či „barbeque“ alebo „salads“ a o dostatok receptov na celé leto máte vystarané. Ak by ste si trúfali, do aplikácie môžete jednoducho prispieť receptom aj vy a rozšíriť tak celosvetovú databázu aj o pochúťky zo slovenskej kuchyne.

ZDROJ | Kitchen Stories

Kitchen Stories83%

Veľkosť:
22,00 MB
Platforma:
Android, iOS
Cena:
0,00 €

Kitchen Stories je komplexná aplikácia pre pokročilých kuchárov, ale aj pre začiatočníkov, ktorí sa môžu naučiť základné postupy priamo v aplikácií. Ovládanie je intuitívne, dizajn jednoduchý a beh stabilný. Jedinou nevýhodou by mohla byť lokalizácia. Češtinu či slovenčinu tu nehľadajte.

Bring! Shopping List & Recipes

Pokiaľ vám z funkcií spomínaných pri aplikácii Paprika ide vlastne iba o písanie nákupných zoznamov, bez váhania siahnite po aplikácii Bring!. Táto jednoduchá bezplatná appka vám umožní jednoducho zdieľať nákupný zoznam medzi vašimi rodinnými príslušníkmi, spolubývajúcimi či kamarátmi pri organizácii spoločnej grilovačke bez ohľadu na to, či používajú operačný systém Android, iOS alebo k nemu chcú pristupovať cez web.

Pridávanie vecí do zoznamu je jednoduché, stačí napísať prvé písmena položky a aplikácia vám v prípade známych anglických pojmov sama ponúkne príslušnú položku aj s jej kreslenou ikonou. Do aplikácie samozrejme môžete písať aj slovenské názvy a príslušnú ikonu k ním pridať manuálne. Všetci členovia jedného nákupného zoznamu budú vzájomne dostávať upozornenie, ak je zoznam upravený, prípadne ak sa niekto z členov vyberie na nákup a rozhodne sa dať o tom ostatným vedieť pomocou možnosti odoslania upozornenia „I’m going shopping“. K dokonalosti aplikácii chýba už len slovenská lokalizácia.

Bring!90%

Veľkosť:
107 MB
Platforma:
iOS 9.0 alebo novší, Android - líši sa od zariadenia
Cena:
0,00 €

Bring! je podarená aplikácia, ktorá výrazne zjednoduší nákupy zdieľaním zoznamov medzi viacerými používateľmi a jednoduchým používateľským prostredím. Aplikácia síce nemá slovenskú lokalizáciu, no vzhľadom na to, že je zadarmo, ju určite odporúčame aspoň vyskúšať.

Timer+

Pečenie mäsa je celá veda, no už aj do základu patrí správne načasovanie tejto aktivity. Paralelne spustenie viacerých časovačov nezvláda každý smartfón a tak používateľov operačného systému iOS z tejto grilovacej šlamastiky dokáže vytiahnuť bezpaltná aplikácia Timer+. Časovače môžete pomenovať a spustiť kedykoľvek podľa ľubovôle, pričom pri jeho vytváraní môžete nastaviť aj vlastný zvuk upozornenia či jeho automatické obnovenie.

Timer+89%

Veľkosť:
59,5 MB
Platforma:
iOS 12.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Coctail Flow – Drink Recipes

Pri organizácii letnej grilovačky okrem jedla samozrejme netreba zabúdať ani na pitný režim. Ak chcete štandardnú zostavu grilovačkových nápojov obohatiť o niečo exotickejšie, zísť sa vám môže aplikácia Cocktail Flow. V tejto bezplatnej aplikácii nájdete kokteily od výmyslu sveta, ktoré môžete vyhľadávať podľa druhu, názvu, ale aj dostupných ingrediencií.

Skvelou funkciou je tiež možnosť prepočítania objemov (aj v metrických jednotkách) podľa počtu „pocií“, či pridanie vlastných poznámok, do ktorých si môžete zaznačiť, ak v recepte nahradíte či vynecháte niektorú ingredienciu.

Cocktail Flow – Drink Recipes96%

Veľkosť:
137,3 MB
Platforma:
Android - 5.0 alebo novší, iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Vivino

Pokiaľ ide o výber správneho vína, s aplikáciou Vivino určite chybu neurobíte. Ak si radi vyberáte filmy a seriály pomocou Česko-Slovenskej filmovej databázy, v aplikácii Vivino sa pri kúpe vína budete cítiť ako doma. V obchode si stačí odfotiť etiketu vína a o zvyšok sa postará automatický vyhľadávač, ktorý vám rýchlo zobrazí všetky informácie o vybranom víne vrátane jeho priemernej ceny a hodnotení od ostatných používateľov z celého sveta. Vivino tiež môžete použiť na budovanie vášho osobného profilu, resp. zoznamu vašich obľúbených vín, ktoré môžete v aplikácii priamo hodnotiť hviezdičkami i slovne.

Vivino: Buy the Right Wine92%

Veľkosť:
229,9 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší, Android 5.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Musixmatch Lyrics Finder

Ak by vám bolo po použití predchádzajúcich aplikácií do spevu, no texty piesní nie sú vašou silnou stránkou, skúste aplikáciu Musixmatch. V tejto aplikácii nájdete texty k väčšine známych piesní vrátane načasovania textu podľa piesne na štýl karaoke. Musixmatch si rozumie aj so streamovacími službami Apple Music a Spotify a priamo z nich načítať vašu hudobnú knižnicu. Ak však hudbu púšťa niekto iný, v aplikácii stačí klepnúť na položku „Identify“ a Musixmatch dokáže rozpoznať a správne načasovať pieseň aj bez toho, aby ste museli vôbec poznať jej názov.

Musixmatch Lyrics Finder94%

Veľkosť:
99,8 MB
Platforma:
iOS 12.0 alebo novší, Android 5.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Partivity!

Grilovačku môžete zakončiť spoločenskou hrou, ktorá sa vám zmestí a do vrecka. „Partivity!“ je vydarená alternatíva k známej spoločenskej hre Activity vytvorená pre operačný systém iOS. Stačí si ju stiahnuť, vytvoriť tímy a začať hrať. Na výber budete mať klasickú zostavu aktivít – Pantomima, Kreslenie a Opis. S počítaním bodov si nemusíte robiť starosti, o vyhodnotenie hry sa postará Partivity, pričom hru môžete aj predčasne ukončiť a uložiť na budúcu príležitosť.

Partivity!92%

Veľkosť:
72,4 MB
Platforma:
iOS 9.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Komentáre k článku