7 YouTube kanálov, ktoré vám pomôžu prežiť školu

ZDROJ | WallpapersCraft

Posledný prázdninový víkend je v plnom prúde. Preto sme si pre vás pripravili výber YouTube kanálov, ktoré vám môžu pomôcť počas školského roku.

Baštrng Michal Kubovčík

Svojrázny YouTube kanál, ktorý prináša originálny pohľad na niektoré školské témy. Cez dobre zrežírované videá sa k vám prihovára zabávač a v tomto prípade aj spevák Michal Kubovčík, ktorý vám vo videách prerozpráva alebo prespieva vybrané učivo z dejepisu, anatómie, matematiky, fyziky či chémie. Okrem toho, že sa niečo naučíte, sa aj výborne zabavíte.

Dejepis Inak

Pravdepodobne najlepší a najkvalitnejší slovenský YouTube kanál, ktorý sa venuje, ako už názov napovedá, dejepisu. Autorka kanálu Sandra vám v každom videu zaujímavo vysvetlí nielen klasické školské témy ako Veľkú francúzsku revolúciu či SNP, ale aj oveľa zaujímavejšie témy, ktoré sa v škole nedozviete. Príkladom môžu byť videá odpovedajúce na otázky, prečo sa v niektorých krajinách jazdí vľavo či história antikoncepcie.

Pozrite siPorovnali sme YouTube Music s Apple Music, Deezer, Spotify a Tidal

Epic History TV

Opäť historický kanál, tentokrát v angličtine. Nové video vychádza na tomto kanáli približne každý mesiac, no kvalita aj prejav autora je na vysokej úrovni. Okrem histórie Prvej svetovej vojny či Ruska, tu nájdete aj konkrétnejšie témy ako napríklad históriu Benátok či rozbor konkrétnych napoleonských bitiek.

JurajVie

Ideálny YouTube kanál pre školy, kde vám Juraj odpovedá na rôzne otázky, ktoré vás trápia z oblastí ako ekonomika, marketing, astronómia, IT či fyzika. Videá navyše vychádzajú pravidelne každú stredu. Ak chcete vedieť, prečo športovci zarábajú viac ako ostatní, ako vidia slepí či prečo je nebo modré, určite neprehliadnite tento kanál.

Pozrite siDetský obsah na YouTube má viac pozretí než ostatné videá, tvrdí štúdia

Patrik Kořenář

Výborný český YouTube kanál sa venuje odhaľovaniu konšpiračných teórií a kritickému mysleniu. Práve videá z tohto kanála by si mali všetci pozrieť, keďže učí to, čomu v škole žiaľ neučia. Či už ide o vyvracanie tzv. alternatívnej medicíny či mimozemšťanov, tento kanál otvorí oči aj večným skeptikom a konšpirátorom.

Vědecké Kladivo

Kým ostatné YouTube kanály boli zamerané hlavne na humanitné vedy, český YouTube kanál Vědecké Kladivo sa venuje tým prírodovedným a hlavne fyzikálnym témam. Nájdete tu odpovede na otázky, ako funguje digitálny projektor, veterná elektráreň či laser.

Pozrite siYouTuberi spustili kampaň FairTube, chcú férovejšie podmienky pre tvorcov

Zvědátoři

Autor YouTube kanálu Patrik Kořenář funguje aj v rámci tohto kanálu, kde sa taktiež venujú zaujímavým aktuálnym témam. Opäť tak môžete dostať odpovede na otázky, ktoré vás trápia. Výhodou je, že ako predchádzajúci Patrikov YouTube kanál, Zvědátoři taktiež pomáhajú zlepšovať kritické myslenie a silu rozumu.

Komentáre k článku