7 webstránok, ktoré vám pomôžu žiť ekologicky

Zero Waste, recyklácia, fast-fashion, eco-friendly či obnoviteľné zdroje energie. To je len niekoľko hesiel, ktoré naberajú na popularite. Životné prostredie sa konečne dostalo do povedomia celej verejnosti. Pomohla tomu aj Greta Thunbergová, ktorá spustila piatkové štrajky za budúcnosť klímy. My vám prinášame prehľad 7 užitočných stránok, s ktorých pomocou môžete zlepšovať životné prostredie a žiť ekologicky.

GoingZeroWaste.com

Ak nepoznáte trend Zero Waste, táto stránka bude pre vás ideálnym návodom, ako začať. Ide o populárny blog Kathryn Kellogg, ktorá v ňom prináša užitočné tipy a články na tému, ako žiť bez produkovania odpadu. Nájdete tam napríklad, ako šetriť životné prostredie pri darčekoch či pri nakupovaní oblečenia. Na čítanie blogu je potrebná znalosť angličtiny, no jednotlivé články sú písané veľmi jednoducho a prehľadne.

ZDROJ | Going Zero Waste

Pozrite siFormula E – ekologicky-čisté preteky hodné 21. storočia

Greenpeace.org

Čo by to bol za ekologický rebríček bez najslávnejšej neziskovej organizácie, ktorá sa venuje ochrane životného prostredia. Stránka ponúka aj slovenskú verziu, ktorá síce nie je tak graficky premakaná ako tá originálna, no ponúka najnovšie články a osvetu zo slovenského prostredia. Ak chcete vedieť, ako je na tom životné prostredie a čo pre zlepšenie môžete urobiť, stránky Greenpeace sú tu pre vás.

ZDROJ | Greenpeace

National Geographic

Portál National Geographic nie je iba o dokumentárnom časopise. Na stránke nájdete články o klimatických zmenách, plastoch v oceánoch či odlesňovaní. To všetko podložené dychvyrážajúcimi fotografiami. Nechýbajú dokumentárne filmy a podcasty. Stránka National Geographic je skvelým zdrojom informácií o životnom prostredí, ktorý je navyše výborne graficky spracovaný.

ZDROJ | Nationak Geographic

 

Pozrite siGreenpeace a iFixit zaostrili na smartfóny, tablety a notebooky

Tree Hugger

Jeden z najznámejších portálov, ktorý na dennej báze vydáva množstvo článkov na tému životného prostredia. Nechýbajú zaujímavé fakty, štatistiky a tiež rady, ako zlepšiť naše správanie, aby sme žili o niečo viac ekologicky. Články sú rozdelené do viacerých kategórií vrátane dizajnu, technológií, dopravy či vedy.

ZDROJ | Tree Hugger

Triedime.sk 

Ako správne separovať, aký je kolobeh odpadu či aká je vaša ekologická inteligencia? Na tieto otázky vám dá odpoveď tento slovenský portál. Graficky prehľadná webstránka vám vysvetlí základy ochrany životného prostredia a hlavne ponúka vzdelávacie články a návody, ktoré vám v tejto ochrane pomôžu. Podobná stránka na túto tému je tiež separujodpad.sk.

ZDROJ | Triedime.sk

Pozrite siČo je to vodíkový pohon? Ekológia s otáznikmi

waqi.info

World’s Air Pollution Index alebo index znečistenia ovzdušia ponúka svetovú interaktívnu mapu s prehľadom aktuálneho znečistenia ovzdušia, na ktorej si viete pozrieť stav v jednotlivých krajinách. Stránka ponúka aj slovenskú verziu. Alternatívy sú European Air Quality Index alebo Slovenský hydrometeorologický ústav.

ZDROJ | Waqi

ZeroWasteHome.com

Bea Johnsonová, ktorá celý trend Zero Waste spopularizovala, okrem knihy napísala aj množstvo užitočných tipov na svojej stránke. Nechýba e-shop s Zero Waste produktmi ako napríklad ekologické obaly, nádoby na viac použití či iné užitočné veci. Životné prostredie sa týka všetkých nás, preto je dôležité, aby sme pokračovali v jeho ochrane a aby sme každý aspoň niečím prispeli k odvráteniu ekologickej katastrofy.

ZDROJ | ZeroWasteHome

Komentáre k článku