7 vecí, ktoré si môžete kúpiť za súčasnú trhovú hodnotu Apple

Už asi viete, že Apple je v súčasnosti najúspešnejšou spoločnosťou. Trhová hodnota tohto giganta z Kalifornie totiž aktuálne presahuje 748 miliárd amerických dolárov, čo je v prepočte viac ako 659 miliárd eur. Možno si ani vy, podobne ako my neviete predstaviť, aká obrovská suma peňazí to je, takže sme pre vás pripravili zoznam toho najzaujímavejšieho, čo si môžete za 659 miliárd eur kúpiť.

Apple Store

Foto: Apple

Rozpočet Slovenska na 39 rokov

Aktuálna suma plánovaných výdavkov slovenského rozpočtu pre rok 2015 je stanovená na sumu 16,6 miliárd eur. Ak by ste teda mali k dispozícii toľko peňazí, ako má Apple, mohli by ste náš slovenský rozpočet uživiť pri aktuálnej sume výdavkov ďalších 39 rokov!

Slovenská vlajka

Foto: Wikipedia

POZRITE SI
Apple sa stal najúspešnejšou firmou na svete, pomohla mu k tomu Čína
Pracuje Apple v tajnosti aj na vlastnom aute?

Rodinný dom pre každého Slováka

Ak by sme túto sumu rozdelili medzi všetkých Slovákov čo by ste si mohli dovoliť? Keďže nás je aktuálne 5,414 milióna tak by každý Slovák dostal na svoj účet 121 tisíc eur! Každý z nás by si teda mohol postaviť jeden rodinný domček a ešte by mu ostalo aj na peknú UHD telku.

Šesť a pol roka výplata pre každého Slováka

Ak by sme boli na tom lepšie a každý občan na Slovensku by mesačne zarábal 1 500 eur v čistom, mohli by ste za svojich 659 miliárd eur vyplácať túto sumu každému Slovákovi po dobu šesť a pol roka. Všetci by sme mohli vyraziť na dovolenku, keďže by sme nemuseli počas tejto doby pracovať.

Excalibur Almaz

Foto: Wikipedia

13 rokov cestovať na mesiac každý deň

Ak radi cestujete, toto budete milovať. Jedna cesta na mesiac ruskou raketou Excalibur Almaz vás bude stáť 136 miliónov eur. Ak by ste na tento spôsob trávenia voľného času radi investovali spomínaných 659 miliárd eur, mohli by ste vy, alebo vaši známi vycestovať na mesiac až 4 831 krát. Po dobu trinástich rokov by ste teda túto cestu mohli absolvovať každý deň.

Aibus A380

Foto: Wikipedia

Každý deň v novom najväčšom lietadle

Ak radi cestujete lietadlom a hlavne tými najväčšími, tak by ste si za 659 miliárd eur mohli dopriať každý deň let v úplne novom Airbuse A380, čoby najväčšom osobnom dopravnom lietadle po dobu takmer piatich rokov. Za túto sumu by ste si totiž mohli kúpiť rovno 1 769 takýchto Airbusov. Cena jedného je viac ako 376 miliónov eur.

Bugatti Veyron

Foto: Wikipedia

Všetky vyrobené Buggati Veyron

Každý automobilový fanúšik určite pozná Bugatti Veyron, čoby najrýchlejšie sériovo vyrabané auto sveta. Jeden exemplár stojí 1,3 milióna eur, ak teda netúžite po špeciálnej edícii. My však veríme, že ste skromní a tak by ste si za svojich 659 miliárd eur mohli kúpiť rovno 506 923 vozidiel Bugatti Veyron. Podotýkame, že toľko exemplárov ani nebolo vyrobených!

Apple iPhone 6 Plus

Foto: TECHBOX

Brutálne veľa iPhonov 6 Plus 128 GB

Asi každý Apple fanúšik miluje nové hračky od tohto výrobcu. Povedzme teda, že by sme celých 659 miliárd eur chceli minúť na nákup najdrahšieho iPhonu v súčasnej ponuke. Tým je iPhone 6 Plus so 128 GB pamäte, ktorého predajná cena je 999 eur. Za svojich 659 miliárd eur by ste dostali 659 659 659 iPhonov 6 Plus 128 GB! To by ste sa už mohli pustiť aj do poriadnych crash testov.

Komentáre k článku