7 užitočných mobilných aplikácií (nielen) pre študentov

ZDROJ | Incipio

„Škola volá!“, toto slovné spojenie nepočuje rád hádam žiaden študent. Netreba však zúfať, aj ten nasledujúci školský rok, prípadne semester, sa dá zvládnuť o niečo lepšie pomocou týchto šikovných aplikácií.

Disk Google

Bezplatný kancelársky balík s cloudovým úložiskom. Čo viac si prijať? Áno, tu ide o menšiu hru s počtami, pretože pod službu Google Drive, respektíve Disk Google patria aj aplikácie Dokumenty, Tabuľky a Prezentácie. Kancelársky balík aplikácií od Google vám umožní prehliadať a upravovať všetky školské zadania, texty a prezentácie aj z mobilnej aplikácie, nech už ste kdekoľvek.

ZDROJ | Google

Disk Google91%

Veľkosť:
291,2 MB
Platforma:
iOS 9.3 a vyšší, Android - líši sa v závislosti od zariadenia
Cena:
0,00 €

Splitwise

Delenie účtov a nejaké tie menšie dlžoby patria k študentskému životu. Udržať si v tom prehľad je však druhá vec. Pomôcť s tým môže jednoduchá aplikácia Splitwise, v ktorej môžete priamo deliť platby a zapisovať do nej prípadné pôžičky. O pohyboch a zmenách majú prehľad obe strany, takže nemôže dôjsť k žiadnym nezhodám a nedorozumeniam.­

ZDROJ | Splitwise

Splitwise95%

Veľkosť:
50,6 MB
Platforma:
iOS 9.0 alebo novší, Android - líši sa od zariadenia
Cena:
0,00 €

Splitwise ponúka jednoduchý, rýchly a bezplatný spôsob, ako si udržiavať prehľad v účtoch, ktoré ste si delili s inými osobami. Aplikácia vám môže pomôcť predísť mnohým hádkam o tom, kto, kedy, čo a koľko platil.

WolframAlpha

WolframAlpha je mocný nástroj, ktorý umožňuje vyhľadávať informácie a vykonávať zložité výpočty. Nie je to však obyčajný vyhľadávač, algoritmus na pozadí analyzuje a prepočíta všetky zadané slová a údaje.

Z vášho vyhľadávania napokon dostanete najkomplexnejší súhrn všetkých súvisiacich informácií. Či už ide o chémiu, fyziku, biológiu, matematiku alebo všeobecné vzdelanie, WolframAlpha poslúži perfektne študentom všetkých ročníkov a stupňov.

ZDROJ | Wolfram Group LLC

WolframAlpha90%

Veľkosť:
20,5 MB
Platforma:
iOS 9.3 a vyšší, Android 4.4 a vyšší
Cena:
3,49 €

Pozrite si4 tipy na šikovný študentský notebook do 400 €

Forest – Stay focused

Poznáte to, učíte sa na najbližšiu písomku a ani neviete ako, v rukách držíte smartfón a bezcieľne blúdite internetom. Tomu môže ľahko zabrániť aplikácia Forest, ktorá je postavená na technike pomodoro časovača.

Nastavíte si čas, počas ktorého sa chcete plne sústrediť na nejakú činnosť a počas tejto doby vám v aplikácii rastie strom. Ak činnosť prerušíte, strom zahynie a vy si môžete spytovať svedomie. Infantilné? Možno. Účinné? Rozhodne.

ZDROJ | Forestapp

Forest80%

Veľkosť:
19,9 MB
Platforma:
Android 4.0 a vyšší, iOS 8.0 a vyšší, Windows Phone 8, Google Chrome
Cena:
0,99 €

Ak sa potrebujete sústrediť a smartfón je pre vás vždy výhovorkou na to, aby ste sa zabavili, Forest vás s dobrým úmyslom donúti položiť konečne telefón a sústrediť sa.

Goodreads

Goodreads je akoby knižná obdoba známych filmových a seriálových databáz. Či už ide o povinnú literatúru alebo čítanie vo voľnom čase, v Goodreads si môžete viesť zoznamy kníh, ktoré ste čítali, čítate, alebo chcete čítať.

Samozrejme tu nechýbajú hodnotenia kníh od ostatných používateľov a zoznamy kníh, ktoré odporúčajú rôzne slávne osobnosti. Aplikácia vám okrem toho na základe vašich obľúbených kníh odporučí ďalšie tituly, ktoré by sa vám mohli páčiť.

ZDROJ | Goodreads

Goodreads85%

Veľkosť:
133 MB
Platforma:
iOS 9.0 alebo vyšší, Android - líši sa v závislosti od zariadenia
Cena:
0,00 €

Goodreads je databáza kníh, ktorú môžete bezplatne využívať na ukladanie kníh, ktoré vlastníte, čítate alebo chcete čítať. Výborne poslúži aj na hľadanie nových kníh pre seba alebo blízkych.

Alarmy

Ak vás z postele nedostane ani riziko, že zaspíte do školy, je čas vyskúšať budík Alarmy. V aplikácii si nastavíte spôsob, akým chcete ráno budík vypnúť. Ráno tak napríklad nevypnete budík, kým nevyriešite matematický príklad.

V najhoršom prípade však budete musieť vstať z postele, aby ste naskenovali čiarový kód/QR kód, ktorý ste do aplikácie vopred vložili. Nech si už vyberiete ktorýkoľvek z možných budíkov, každý z nich vás zaručene vytiahne z postele.

ZDROJ | Delight Room Co.

Alarmy90%

Veľkosť:
137 MB
Platforma:
iOS 9.0 alebo novší, Android - líši sa od zariadenia
Cena:
0,00 €

Alarmy je zrejme najotravnejší budík, ktorý vás ale donúti vstať z postele. Matematické príklady či foto-úlohy budete preklínať, no svoj účel plnia skvelo.

Khan Academy

Ak do tej školy predsa len nejakým zázrakom zaspíte, smartfónu sa môžete doučiť v aplikácii Khan Academy. Tá totiž obsahuje 10-tisíc výučbových videí z oblasti histórie, matematiky, chémie, ekonomiky a ďalších, ktoré sú prístupné úplne bezplatne. Tieto videá si navyše môžete stiahnuť do smartfónu a sledovať ich aj bez pripojenia k internetu, napríklad na cestách.

ZDROJ | Khan Academy

Khan Academy85%

Veľkosť:
178,6 MB
Platforma:
iOS 8.0 a vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
0,00 €

Komentáre k článku