7 TOP gadgetov pre milovníkov kajaku  

ZDROJ | pixabay.com

Ak je pre vás najlepším relaxom pokoj prírody a tvrdá drina, potom je zrejme kajak vašim dôverným kamarátom. Samozrejme, nie vždy to treba preháňať. Občas si treba spraviť radosť novým gadgetom pre váš obľúbený šport.

Kajakárska sezóna už otvára dvere. Aby ste mali väčšiu motiváciu ísť na vodu, našli sme pre vás zopár šikovných gadgetov. Tipy máme aj pre tých, pre ktorých je voda ťažšie dostupná, no svojho obľúbeného športu sa nechcú vzdať.

CAT S61

Super odolný smartfón CAT S61 je plnohodnotným pracovným nástrojom s funkciami, o ktorých sa iným samrtfónom ani nesnívalo. Utopiť ho, či rozbiť je takmer nemožné. Batéria s objemom 4 500 mAh vydrží v bežnej prevádzke do 3 dní, teda je ideálny na dobrodružné jazdy.

Na zachytenie spomienok ponúka CAT S61 19 Mpx fotoaparát. Zrejme skôr pre zábavu, no poteší aj termo kamera. A ak budete potrebovať opraviť kajak, istotne vám pomôže niektorá z aplikácií balíčku App ToolBox

CAT S61 stojí 849€. 

Deeper PRO+ Smart Sonar

Sonar na lokalizovanie rýb pre kajakárov? Rozhodne užitočná pomôcka! Deeper Pro+ dovidí až 80 metrov pod hladinu a dokáže vytvárať 3D model priestoru, ktorý sleduje. Tiež dokáže na mape označiť miesta záujmu.

S inteligentnými zariadeniami sonar komunikuje cez Wi-Fi alebo Bluetooth. Rozumie si ako s iOS tak Androidom, teda ovládanie sonaru je možné kedykoľvek to budete potrebovať. Kompaktné rozmery z neho robia nenápadného pomocníka. Stačí hodiť do kajaku a nemusíte sa o nič starať.

Deeper PRO Plus Samrt Sonar stojí 214,18€.

Garmin GPSmap 66s

Univerzálny ručný GPS navigátor určený široké spektrum aktivít a s praktickou výbavou aj pre profesionálov. GPS si rozumie s edíciou máp Topo, CityNavigator, Bluechart g2 a BirdsEye. Nemusíte sa teda obávať nedostatku slovenských máp.

Navigácia má certifikáciu IPX7, rozumie si s externými snímačom pulzu, teploty alebo snímačmi na geocatching. Garmin GPSmap 66s dokáže zobrazovať notifikácie z pripojeného zariadenia a v prípade núdze vie odoslať SOS signál.

Garmin GPSmap 66s stojí 399,90€. 

KayakFirst Kayak Ergometer

Najviac nadšení kajakári ocenia možnosť trénovať, aj keď z najrôznejších dôvodov nemôžu ísť na vodu. Interiérový Kayak Ergometer je relatívne skladný trenažér, ktorý sa vojde aj do obývačky v paneláku.

Prepracovaný stroj ponúka realistický pocit z pádlovania alebo nastaviteľný pohyb sedačky. Vďaka nastaveniam veľmi dôverne simuluje pohyb na vode. Nastaviť viete tiež odpor vzduchu, pre požadovanú záťaž. Trenažér sa dá spárovať so smartfónom, ktorý vám pomocou aplikácie nahradí profesionálneho trénera.

KayakFirst Kayak Ergometer stojí 1 200€.

Motionize Paddle Tracker

Inteligentý senzor pádlovania od Motionize je riešením pre všetky druhy pádlovacích vodných športov. Systém nahradí profesionálneho trénera. Stačí vám senzor pripevniť na pádlo, spárovať s inteligentným zariadením a vyraziť na vodu.

Senzor vie zmerať dĺžku záberu, počet záberov za minútu, prekonanú vzdialenosť na záber, počet záberov za určený čas alebo vzdialenosť. Namerané hodnoty porovnáva so srdcovou frekvenciou a vyhodnocuje efektivitu pádlovania.

Motionize Paddle Tracker stojí 445,30€.

Polar M400

Výhodou smart hodiniek od Polar je, že majú vo svojej cenovej kategórii výrazne viac funkcií než konkurencia. Majú relatívne univerzálny dizajn, teda ich môžete nosiť aj do civilu, nie len na šport. Displej má uhlopriečku 33 milimetrov a rozlíšenie 128 x 128 pixlov.

ZDROJ | Polar

Funkcia „always on“ vás poteší vďaka tomu, že okrem bežne sledovaných aktivít, tiež monitoruje kvalitu spánku. Nechýba sledovanie tepovej frekvencie alebo GPS. Hodinky dokážu veľa vecí robiť úplne automaticky.

Polar M400 stoja 174,61€. 

Vansky Waterproof Phone Case

Plávajúci vodeodolný obal pre samrtfóny s uhlopriečkou displeja do 5,7-palca ponúka ako bonus vodotesný 3,5 milimetrový jack. Obal má certifikáciou IPX8. Výrobca garantuje bezchybné ovládanie dotykového displeja a fotografovania do hĺbky 30 metrov do 30 minút.

ZDROJ | Vansky

Odolný materiál podporuje dômyselné uzamykanie. Púzdro má popruh, vďaka ktorému ho pripevníte na ruku, ale aj šnúrku na krk, či uchytenie v kajaku. Vansky sa pri páde do vody udrží na hladine.

Vansky Waterproof phone Casestojí 9,26€.

Komentáre k článku